اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۸۴ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۷
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان مطرح کرد

  ایجاد 5 هزار شغل در استان لرستان

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: اشتغال‌زایی 5 هزار نفر در سال 95 در استان لرستان انجام می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی آشتاب ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: بالغ‌بر 48 میلیارد و 400 میلیون تومان طرح در صندوق کارآفرینی امید مصوب شده است که حتی بیشتر از اعتبار ابلاغی طرح مصوب کرده و در حال تکمیل پرونده هستیم.

  وی بابیان اینکه پرداختی این طرح‌ها حدود 25 میلیارد تومان معادل 62درصد از سهم ابلاغی است که مابقی  آن در دست بررسی و تکمیل پرونده است، افزود: هزار و 769 طرح در کمیته اعتباری صندوق کارآفرینی امید مصوب شده است.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان عنوان کرد: به خاطر اینکه تسهیلات خوداشتغالی را هدفمند، مشاغل خورد و کوچک در صندوق کارآفرینی امید ایجاد، از ظرفیت کارشناسی دستگاه و پراکنده‌کاری‌ها جلوگیری شود؛ طرحی در سال 95 اجرایی می‌شود تا اشتغال پنج‌هزارنفری را در سال آینده با بهره‌مندی از تسهیلات صندوق کارآفرینی داشته باشیم.

  وی بیان کرد: این طرح در چند مرحله تعریف‌شده که گام نخست آن؛ کارگروهی مرکب از مدیران دستگاه‌های اجرایی ازجمله دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری، سازمان جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت، اداره تعاون و کار، میراث فرهنگی و صنایع‌دستی، آموزش فنی و حرفه‌ای، اوقاف و امور خیریه، ارشاد اسلامی، صندوق کارآفرینی و شرکت شهرک‌های صنعتی تشکیل می‌شود.

  آشتاب تصریح کرد: بعد از تشکیل کارگروه؛ قوانین، مقررات و دستورالعمل‌های صندوق توضیح داده می‌شود و متناسب با شرایطی که صندوق کارآفرینی امید دارد طرح‌ها پذیرش می‌شوند.

  وی خاطرنشان کرد: در مرحله بعد ظرفیت‌ها و فرصت‌های اشتغال‌زایی استان در حوزه کسب‌وکارهای خرد و کوچک؛ در حوزه‌های صنعت، خدمات و کشاورزی شناسایی می‌شود.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان در راستای بررسی و ارزیابی فنی، مالی و اقتصادی طرح‌ها توسط دستگاه‌های تخصصی استان، گفت: این ارزیابی‌ها از حیث اهلیت فرد، میزان اشتغال‌زایی، سرمایه موردنیاز، میزان بازدهی، میزان نیازمندی مجریان طرح‌ها و افراد تحت پوشش آن‌ها به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای انجام می‌گیرد.

  وی اظهار داشت: پس از شناسایی طرح‌ها توسط دستگاه‌ها؛ به دبیرخانه ارجاع و کار کارشناسی طرح‌ها انجام می‌شود و درنهایت برای تشکیل پرونده به صندوق ارسال می‌شوند.

  آشتاب با بیان اینکه طرح‌ها باید منجر به ایجاد اشتغال پایدار و درآمدزایی مناسبی شوند، افزود: اولویت پرداخت تسهیلات را به طرح‌های قابل‌اجرا در مناطق کمتر توسعه‌یافته استان، مناطق روستایی، مناطق شهری آسیب‌پذیر و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های دارای طرح‌های دانش‌بنیان در قالب فعالیت‌های فردی و گروهی داده می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه طرح‌های خوداشتغالی متوسط و بزرگ جزء این برنامه نیست، عنوان کرد: ارزش کل سرمایه‌گذاری انجام‌شده در یک طرح نباید از 150 میلیون تومان بیشتر باشد چراکه هدف‌گذاری انجام‌شده روی طرح‌های کوچک و خرد است.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان بیان کرد: طرح‌ها اگر به تصویب نهایی رسید 10 روزبه مجری طرح اعلام می‌شود که کلیه مراحل بررسی طرح انجام‌شده و در این 10 روز باید مدارک و مستندات موردنیاز را به صندوق کارآفرینی امید ارائه دهند.

  وی تصریح کرد: کمیته نظارتی برای نظارت بر حسن اجرای طرح تعریف‌شده که در سه مرحله قبل از پرداخت، حین پرداخت و بعد از پرداخت این کمیته فعالیت می‌کند و فرایند دریافت رسیدگی طرح و پرداخت  به مرحله بهره‌برداری را رصد می‌کند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی