اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۸۳ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۷

  فعالیت های کارآفرینی نیازمند سرمایه است

  زنجان - ایرنا - مدیرعامل موسسه خیریه روزبه زنجان گفت: فعالیت های کارآفرینی اجتماعی نیازمند سرمایه و هرکارآفرینی نیازمند آن است.

  فرح جمالی شامگاه چهارشنبه در نشست عمومی به مناسبت هفته پژوهش در دانشگاه پیام نور استان زنجان به موضوع کارآفرینی پرداخت و افزود: اگر جامعه ای می تواند در راه ترقی و پویایی گام بردارد علت اصلی آن این است که توانسته به اندیشه های پویا بها بدهد و همه افراد آن برای از میان برداشتن معضلات و مشکلاتی که در جامعه وجود دارد حساس هستند و خود را در قبال اتفاقاتی که در جامعه می افتد مسئول می دانند.
  وی با بیان اینکه بیماری، مشکلات، اعتیاد، بی خانمانی و فقر در همه جوامع وجود دارد، اظهار کرد: همه جوامع با این مسائل روبه رو هستند که باید نوآوری داشت و راه را هموار کرد تا نسل های بعدی هزینه کمتری بپردازند و مخاطرات جامعه را کاهش دهند.
  مدیرعامل موسسه خیریه روزبه گفت: اگر احساس پیوند با فرد فرد آحاد جامعه و حس تعلق به جامعه وجود نداشته باشیم و به نسبت سهمی که از این جامعه می بریم، سهمی از مسئولیت در جامعه را ادا نکنیم این موضوع محقق نمی شود.
  جمالی ادامه داد: مشکل و فرصت ها هر دو وجود دارد افکار و اندیشه های نو می تواند با ارزیابی این دو مساله برای پدیده های اجتماعی راه حل مناسبی را ارائه کنند.
  وی با بیان اینکه حجم قابل توجهی از پژوهش های اجتماعی ما مربوط به سرمایه گذاری اجتماعی است، یادآورشد: حوزه اقتصاد نیز به همین امر اختصاص دارد که این موضوع نشان دهنده اهمیت انکار ناپذیر سرمایه اجتماعی می باشد.
  مدیرعامل موسسه خیریه روزبه گفت: سرمایه اجتماعی یکی از شاخص های توسعه یافتگی هر جامعه ای به شمار می رود و این سرمایه ایجاد و افزایش پیدا نمی کند مگر اینکه احساس تعلق خاطر، مسئولیت و وظایف اجتماعی خود را به جا آوریم و با هدف، انگیزه و برنامه برای از میان برداشتن مشکلات پیش برویم.
  جمالی خاطرنشان کرد: ساختارهای زیادی برای سرمایه گذاری اجتماعی مطرح شده است که یکی از آنها فردی و عام المنفعه است و هر کسی در درون خود احساس رضایت از انجام دادن آن می کند.
  وی افزود: یکی از برنامه هایی که از قدیم به لحاظ سنتی، تاریخی و مذهبی رواج داشته حضور در هیات های مذهبی است و که خودجوش بوده و سرمایه اجتماعی ایجاد می کند و افراد احساس اطمینان خاطر می کنند.
  مدیرعامل موسسه خیریه روزبه گفت: موسسه های توانبخشی، مقابله با بیماری ها، صندوق قرض الحسنه، بنیادهای فرهنگی و عام المنفعه محل جمع آوری سرمایه های اجتماعی اند و در حاشیه آن برخی موسسه هایی با عناوین مدرن به این کار دست می زنند.
  جمالی اظهارکرد: انجام فعالیت های کارآفرینانه اجتماعی نیازمند سرمایه است و همین اقدامات شکل های مختلفی دارد.
  وی کارآفرینی در حوزه اقتصاد را یکی از عوامل توسعه یافتگی اقتصادی عنوان کرد و یادآورشد: کارآفرین در این حوزه با پذیرش ریسک اقدام می کند و با ارائه ایده های نو، به کارگیری و شناسایی فرصت ها و در اختیار قرار گرفتن منابع و بسیج آنها کسب و کار جدیدی را رقم می زند که روبه رشد است و ایجاد سود می کند.
  مدیرعامل موسسه خیریه روزبه گفت: کارآفرین اجتماعی به سود شخصی و یا جمعی که در آن حضور دارد نمی اندیشد و به نفع جامعه هدف تلاش می کند و برای آن برنامه ریزی می کند.
  جمالی افزود: کارآفرینی استراتژی را تعریف می کند که به نیاز محرومان فکر می کند و به معنای انجام مسئولیت های اجتماعی و انسان دوستانه از طریق فعالیت های کسب و کار است.
  وی یادآورشد: موسسه روزبه زنجان از سال 77 اقدام به فعالیت کرده است که در این مدت چهار هزار فعال دارد که همه آنها مستقل هستند و کارشان متکی بر مهارت است.
  7325/6085

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی