اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۸۱ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۶
  مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل:

  بازارایابی الکترونیکی برای توسعه اقتصادی صنایع دستی اردبیل انجام شود

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: رمز توسعه اقتصادی آثار صنایع دستی هنرمندان استان اردبیل فعال شدن دو حوزه بازاریابی الکترونیکی و رونق صنعت گردشگری است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، کریم حاجی‌زاده ظهر امروز در گردهمایی هنرمندان و صنعتگران ارائه کننده اثر به سومین جلسه داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی استان اردبیل اظهار داشت: صنایع دستی هنری است که باید تبدیل به اقتصاد شود تا ارزش افزوده آن را زیاد کند.

  وی گفت: براساس قاعده بین‌المللی اقتصاد، اقتصاد با تولید کالا و فروش آن در بازار مصرف، یک فرآیند سه مرحله‌ای کالا، بازار هدف و رسانه را به وجود می‌آورد که در این میان، رسانه حلقه اتصال کالا و بازار هدف به شمار می‌رود بنابراین در توسعه اقتصاد صنایع دستی نیز باید برای ایجاد این حلقه ارتباطی تلاش کرد.

  حاجی‌زاده تصریح کرد: از هنرمندان صنایع دستی به دلیل متمرکز شدن به موضوع ایجاد خلاقیت و خلق اثری نو و بدیع انتظار نمی‌رود دارای مهارت‌های بازرگانی و بازاریابی برای فروش محصولات خود باشند، به همین دلیل رسانه نقش حلقه اتصال آثار هنرمندان به بازار مصرف را ایفاء می‌کند که در این میان سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی به عنوان بخشی از رسانه، مأموریت و مسئولیت رسانه‌ای کردن آثار هنرمندان صنایع دستی را بر عهده دارد.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: هم اکنون در دنیای دیجیتال زندگی می‌کنیم که باید تمام آثار فاخر و جهانی هنرمندان در فضای مجازی معرفی و برای سفارش گرفتن از تمام نقاط دنیا به نمایش گذاشته شوند.

  وی بیان کرد: برای محقق شدن این امر و ایجاد بازاریابی الکترونیکی باید شبکه‌ای به عنوان حلقه اتصال ایجاد شود تا مهارت و کالاهای تولیدی هنرمندان به بازار مصرف معرفی و سفارش بگیرد و تحقق این امر نیز مستلزم همکاری و تلاش دوجانبه این سازمان و هنرمندان صنایع دستی است.

  حاجی‌زاده رمز توسعه اقتصادی آثار صنایع دستی هنرمندان استان را فعال شدن دو حوزه بازاریابی الکترونیکی و رونق صنعت گردشگری دانست و گفت: در صورتی که در استان این دو حوزه فعال شود و رونق یابد، هنرمندان صنایع دستی حتی بدون حمایت های دولتی نیز خواهند توانست پله‌های ترقی اقتصاد را با سرعت فزاینده‌ای بپیمایند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی