اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۸۰ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۶
  استاندار قزوین:

  ایده‌های پژوهشی تجاری‌سازی شود

  قزوین- استاندار قزوین گفت: با تجاری‌سازی و بازاریابی برای ایده‌های پژوهشی باید در مسیر تولید ثروت پایدار گام برداریم.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، فریدون همتی، سه شنبه شب در مراسم اختتامیه نمایشگاه پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر که با حضور بختیاری رئیس ستاد هفته پژوهش کشور در سالن دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد اظهار داشت: باید استعدادهای علمی از مسیر پژوهش شناسایی شود تا بتوانیم بستر فعالیت آنها را فراهم کنیم.

  استاندار قزوین بیان کرد: هیچ کشوری بدون تحقیق و پژوهش نمی تواند مسیر توسعه را طی کند و با برنامه ریزی و حرکت هدفمند و حمایت از پژوهشگران امیدواریم مسیر علمی کشور شتاب گیرد.

  همتی یادآورشد: دیگر مانند گذشته نمی توان با اتکا به منابع طبیعی و معادن و نفت به درآمد دست یافت بلکه در شرایط کنونی باعلم و فنآوری باید تولید ثروت کرد و به پیشرفت رسید.

  استاندار گفت: تاکید مقام معظم رهبری و ریاست جمهور بر علم و فنآوری و پژوهش باعث شده تا روند تحقیق در کشور شتاب بیشتری گیرد و اراده دولت حمایت جدی از فعالان این عرصه است و ما نیز در استان از محققان حمایت می کنیم.

  همتی اضافه کرد: امروزه با تلاش فرزندان مستعد خود در علم و دانش به سمتی در حرکتیم تا جایگاه علمی کشور ارتقا یابد و بتوانیم در عرصه بین الملل نیز حرفی برای گفتن داشته باشیم.

  وی بیان کرد: در استان قزوین مشکلات زیادی داریم که می توانیم با پیوند علم و صنعت و دانشگاه آن را حل کنیم که در این مسیر پشتوانه پژوهشی تعیین کننده است.

  تجاری سازی ایده های پژوهشی ضروری است

  استاندار قزوین با اشاره به اهمیت تجاری سازی ایده ها اظهارداشت: باید بتوانیم با تکیه بر تولیدات دانش بنیان وارد مرحله تجاری سازی و سپس بازاریابی برای ایده های پژوهشی شویم تا نتایج کارها عملیاتی شود.

  وی گفت: خوشبختانه با اتکاء به توانمندی علمی و پژوهشی داخل کشور می توان کارهای بزرگی کرد اما این بدین معنا نیست که خود را از تجربه و دانش خارج بی نیاز بدانیم بلکه باید توامان از علم داخلی و خارجی برای ارتقاء سطح علمی خود بخوبی استفاده کنیم.    

  در این مراسم از پژوهشگران برتر استان تجلیل شد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی