اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۷۹ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۵

  پرداخت بیش از 148 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در هشت ماهه امسال

  زنجان - مدیرصندوق کارآفرینی و امید استان زنجان گفت: در هشت ماه امسال بیش از 148 میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد فرصت های شغلی در این استان پرداخت شده است.

  ناصر وفایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به شناسایی و حمایت از مزیت های رقابتی استان و شهرستان های تابعه در خصوص اشتغالزایی رشته هایی همچون صنایع دستی، فرش، تولید قارچ، عسل، پرورش ماهی، فرآوری زیتون، صنعت توریسم و طبیعت گردی اشاره کرد.
  وی توجه به بازار فروش این محصولات تولیدی در استان زنجان را مهم ارزیابی و اظهار کرد: بازارچه های فروش در ورودی شهر هیدج کنار گذر آزاد راه زنجان – قزوین و شهر زنجان برای عرضه این نوع محصولات ایجاد شده است.
  مدیر صندوق کارآفرینی و امید استان زنجان گفت: در هشت ماهه امسال بیش از 148 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.
  وفایی ادامه داد: تسهیلات پرداخت شده زمینه اشتغال بیش از 990 فرصت شغلی در استان زنجان را فراهم کرده است.
  در این بازه زمانی طی سال گذشته 12 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی از سوی این صندوق پرداخت شده بود.
  تسهیلات پرداخت شده در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیش از یک هزار و 186 درصد افزایش داشته است.
  وی اضافه کرد: در هشت ماهه امسال صندوق کارآفرینی زنجان پس از تهران رتبه دوم در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی را کسب کرده است.
  مدیر صندوق کارآفرینی و امید استان زنجان با اشاره به اینکه اشتغال این استان در بخش خدمات حدود 13درصد کمتر از میانگین کشوری است اظهار کرد: از مجموع پرداخت تسهیلات اشتغالزایی صندوق درسال جاری حدود 65درصد مربوط به بخش خدمات، 19درصد در بخش صنعت و 16درصد در بخش کشاورزی بوده است.
  وفایی درخواست های مردمی واصل شده به صندوق مربوط به سفر رئیس جمهوری به استان زنجان را حدود پنج هزار و 400 فقره برشمرد و از پرداخت تعداد 279 فقره تسهیلات اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر 49 میلیارد ریال و تعداد 445 فقره تسهیلات ضروری معیشت و درمان با بیش از 18میلیارد ریال در استان زنجان خبر داد.
  وی به کسب رتبه چهارم کشوری از سوی صندوق کارآفرینی و امید استان زنجان در حوزه پرداخت تسهیلات ازدواج در هشت ماهه امسال اشاره و اظهار کرد: تعداد 945 فقره تسهیلات با اعتباری بالغ بر28 میلیارد ریال به زوجین ثبت نام کننده در سایت بانک مرکزی پرداخت شده است.
  صندوق کارآفرینی امید به منظور حمایت از زوجین در شروع زندگی و تامین بخشی از هزینه های ازدواج سالانه نسبت به تخصیص قسمتی از منابع و اعتبارات خود به حوزه ازدواج اقدام می نماید.
  سقف مقرر در تسهیلات ازدواج حداکثر30 میلیون ریال و باز پرداخت 36 ماهه است.
  معرفی متقاضیان برای استفاده از این تسهیلات از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک مرکزی انجام می شود.
  7318/6085

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی