اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۷۸ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۵

  صدور 23 هزار مجوز در استان یزد برای طرح مشاغل خانگی و پشتیبان

  یزد - ایرنا - رئیس اداره کارآفرینی استان یزد گفت: از ابتدای اجرای طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی تاکنون 23 هزار مجوز برای اینگونه مشاغل در استان یزد صادر شده است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا فاطمه نیکجو روز سه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان بهاباد افزود: باتوجه به اینکه نظارت و بازرسی بر این مشاغل با مشکل روبرو بود بحث گسترده سازی این 23 هزار مجوز در دستور کار قرار گرفت تا به سمت مشاغل پشتیبان که تشکیل شرکت های تعاونی است بروند و تحت پوشش این تعاونی ها قرار گیرند.
  وی گفت: در شهرستان بهاباد از سال 1390 تاکنون برای 890 طرح مشاغل مستقل مجوز صادر شده است که از این تعداد حدود 500 طرح به 9 بانک معرفی شده اند.
  نیکجو در خصوص مراکز مشاوره کارآفرینی گفت: 9 مرکز مشاوره در استان مجوز آن صادر شده است و در شهرستان بهاباد هم انشاا... درصورت وجود متقاضی مجوز صادر آن خواهد شد.
  در این جلسه مسئول صندوق کارآفرینی امید بهاباد در گزارش عملکرد این صندوق، کل اعتبارات اختصاص یافته در سال 94 را 1350 میلیارد تومان اعلام نمود و گفت: از این میزان اعتبارات 270 میلیون تومان آن به مشاغل خانگی، 540 میلیون تومان به مشاغل خویش فرمایی و 540 میلیون تومان به مشاغل کارفرمایی اختصاص یافته است.
  محمد قاسمی میزان اعتبارات جذب شده در کلیه مشاغل را 896 میلیون تومان اعلام نمود و افزود: از 454 میلیون تومان باقی مانده 180 میلیون تومان آن به صورت پرونده مشاغل کارفرمایی به تهران ارسال شده است که در صورت تصویب، این مبلغ هم جذب خواهد شد.
  وی تصریح کرد: در صورت جذب بودجه باقی مانده تسهیلات تا پایان دیماه 94 ، اعتبارات جدید در ماه بعد به این شهرستان اختصاص خواهد یافت.
  پیگیری جذب اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی تخصیص یافته به شهرستان توسط صندوق کارآفرینی امید و فراخوان ثبت نام متقاضیان ایجاد مرکز مشاوره کارآفرینی در شهرستان از مهمترین مصوبات این جلسه بود.
  بهاباد در 200 کیلومتری یزد قرار دارد.
  6197

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی