اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۷۳ انتشار : ۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۵۲
  اصفهان؛

  نخستین استارت آپ ویکندی کشور با حمایت و مجری اتاق بازرگانی اصفهان

  رئیس کمیسیون بانوان اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اصفهان مجری برگزاری نخستین استارت آپ ملی بانوان در سطح کشور شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان زهرا اخوان نسب در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص برگزاری نخستین استارت آپ ویکند بانوان، اظهار داشت: استارت آپ ویکند بانوان دو وجه امتیاز دارد اول اینکه نخستین استارت آپ ویکند بانوان در سطح کشور است و دوم اینکه نخستین استارت آپ ویکندی است که با حمایت و مجری اتاق بازرگانی استان اصفهان برگزار می شود.

  رئیس کمیسیون بانوان اتاق بازرگانی استان با اشاره به اینکه نزدیک به ۴۵ نفر از بانوان از سراسر کشور در این استارت آپ ویکند ثبت نام کردند ، گفت : استارت آپ ویکند بانوان با هدف ورود زنان به کسب‌وکار جدید، شبکه‌سازی، ایده پردازی و انجام کارگروهی برگزار می شود.

  اخوان نسب با اشاره به اینکه بسیاری از ارگانها به سمت برگزاری استارت آپ، رفته اند و بدنبال این هستند که با برگزاری هر استارت آپ تحولاتی بسیاری در افراد تحت آموزش ایجاد کنند، اظهار داشت: می توان گفت زندگی به قبل از استارت آپ و پس از استارت آپ تقسیم شود و شرایط کار استارتاپ این است که ایده‌هایی که در راستای موضوع استارتاپ هستند باید ظرف مدت سه روز پایان هفته به کار عملی تبدیل شوند.

  وی با اشاره به اینکه استارتاپ ویکند بانوان برای اولین بار در کشور با شعار «ما می‌توانیم» در اتاق بازرگانی استان اصفهان برگزار می‌شود، تصریح داشت: اولین رویداد کارآفرینی در حوزه کسب‌وکار بانوان در کشور از تاریخ ۲۵ تا ۲۷ آذرماه سال جاری برگزار می شود و این استارتاپ پیرو درخواست معاونت زنان برای فعال ساختن زنان در حوزه‌های اقتصادی طرح‌ریزی‌ شده است.

  وی عنوان کرد: در این استارتاپ افراد علاقه‌مند پس از ثبت‌نام به ۱۰ گروه ۱۰ نفره تقسیم می‌شوند و شروع به ایده پردازی می‌کنند و در طول مدت سه روز از طرف اتاق بازرگانی مورد مشاوره و حمایت قرار می‌گیرند و آموزش‌های لازم را در راستای چگونگی آغاز کسب‌وکار موردنظر خود و ثبات در آن را دریافت می‌کنند.

  رئیس کمیسیون بانوان اتاق بازرگانی اصفهان گفت: پس از گذشت سه روز، سه گروه از بین ۱۰ گروه برگزیده خواهند شد که توسط اتاق بازرگانی استان اصفهان مورد حمایت قرار گرفته و تسهیلاتی برای اجرایی کردن ایده خود دریافت می‌کنند تا بتوانند فعالیت‌های اقتصادی خود را به بار بنشانند.

  وی افزود: در این استارتاپ ایده‌های نو شناسایی می‌شوند و میدان برای فعالیت زنان در حوزه کسب‌وکار وسیع‌تر می‌شود؛ ضمن اینکه توانمندی زنان و بروز استعدادهایشان در این استارتاپ شکوفا می‌شود.

  رئیس کمیسیون بانوان اتاق بازرگانی اصفهان اظهار داشت: مهم‌ترین بحث در استارتاپ، بحث آموزش است و بانوان یاد می‌گیرند که در کنار هم به فعالیت‌های مفید گروهی بپردازند و با مشورت یکدیگر طرح و ایده مطرح کنند و از دل این طرح کسب‌وکار ایجاد کنند.

  اخوان‌نسب معیار گزینش سه گروه برتر را میزان مشارکت اعضا در کار جمعی، توانایی گروه در اجرایی کردن ایده‌ها، حس همکاری و میزان ملموس بودن ایده‌ها و به اجرا درآمدنشان دانست و گفت: ملاک اصلی، به اجرا درآمدن ایده‌های مطرح‌ شده است.

  وی تصریح کرد: طرح استارتاپ ویکند بانوان که به معنای «آغاز در پایان هفته» است از مهر ماه سال جاری مطرح شد و اطلاع‌رسانی‌های لازم از طریق معاونت بانوان و شبکه‌های اجتماعی انجام شد و ثبت‌نام آغاز شد و تا روز ۲۴ آذرماه نیز ادامه خواهد داشت.

  رئیس کمیسیون بانوان اتاق بازرگانی اصفهان ادامه داد: سقف افراد ثبت‌نام شونده در این استارتاپ تا ۱۰۰ نفر خواهد بود و افراد علاقه‌مند با هر سن و تحصیلات و از هر استانی می‌توانند در این استارتاپ ثبت‌نام کنند.

  اخوان‌نسب اذعان داشت: تاکنون ۴۵ بانو از سراسر کشور در این استارتاپ ثبت‌نام کرده‌اند و هزینه ثبت‌نام برای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان است که برای بانوان دانشجو تخفیفی قائل شده‌ایم و نیز برای تمام افراد شرکت‌کننده در این استارتاپ امکانات رفاهی اعم از اسکان و غذا و حتی نگهداری کودکان تدارک دیده‌ایم و مسئولیت همه این تسهیلات بر عهده اتاق بازرگانی استان اصفهان است.

  ز

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.