اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۶۹ انتشار : ۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۱
  معاون کارآفرینی اداره کل تعاون کهگیلویه وبویراحمد:

  نرخ بیکاری زنان در کهگیلویه وبویراحمد 37.5 است

  معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نرخ بیکاری زنان در استان 37.5 و مردان 13.7 درصد است.

  آیت ارمغانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یاسوج با بیان اینکه فقدان فرصت‌های شغلی، کمبود سرمایه، ضعف مهارت‌های حرفه‌ای و نگرش سنتی مردم استان به مقوله اشتغال از دلایل بیکاری در کهگیلویه وبویراحمد است، اظهار داشت: خلاء آماری و فقدان بانک اطلاعاتی جامع و یکپارچه از وضعیت بازار کار از دیگر دلایل بیکاری در سطح کشور و استان است.

  معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه براساس برآورد جمعیتی سال 93 کل جمعیت استان 692 هزار نفر هستند که 54.6 درصد در مناطق شهری و 45.4 درصد در مناطق روستایی زندگی می‌کنند، گفت:  جمعیت 15 تا 64 سال استان 476 نفر و 209 هزار نفر از آنها روستایی هستند.

  ارمغانی بیان کرد: بر اساس آخرین نمونه‌گیری‌ها بیکاران استان 25 هزار و 238 نفر برآورد شده  که 6 هزار و 844 نفر از آنها زن است.

  وی عنوان کرد: نرخ بیکاری جوانان 15 تا 34 ساله حدود 49 درصد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 7 درصدی داشته است.

  ارمغانی با بیان اینکه  بیکاری معضل امروز اقتصاد ایران و جهان است، تصریح کرد: متوسط نرخ بیکاری کشور در فصل بهار 94 برابر با 10.8 درصد بوده  و استان کهگیلویه و بویراحمد در این فصل در رتبه نخست بالا بودن نرخ بیکاری است  و در فصل تابستان 94 در رتبه چهارم است.

  وی ابراز کرد: تغییر ساختار جویندگان کار و جابه جایی این ساختار از افراد دیپلمه و زیر دیپلم به فارغ التحصیلان دانشگاهی با توقعات و انتظاراتی به مراتب بیشتر  و از طرفی عدم تناسب بین رشته‌های دانشگاهی و نیازهای بازار کار استان از دیگر عوامل بیکاری در کهگیلویه وبویراحمد است.

  معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: طرح کارورزی دانش آموخته‌گان دانشگاهی راهکاری مناسب در این راستا است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی