اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۶۸ انتشار : ۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۱
  رئیس بنیاد ملی نخبگان استان مرکزی:

  کمبود تولید مقالات به علت عدم تمرکز منابع انسانی خلاق بر محور نیازهاست

  رئیس بنیاد ملی نخبگان استان مرکزی گفت: اگر تولید مقالات فراوان و فناوری‌ها کم است، به این علت است که منابع انسانی خلاق ما بر محور نیازهای ما تمرکز نیافته است.

  رئیس بنیاد ملی نخبگان استان مرکزی گفت: اگر تولید مقالات فراوان و فناوری‌ها کم است، به این علت است که منابع انسانی خلاق ما بر محور نیازهای ما تمرکز نیافته است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مرکزی، دکتر محسن نجفی در آیین گشایش جشنواره منطقه‌ای رویش کوهرنگ که همزمان با هفته پژوهش در دانشگاه صنعتی اراک برگزار شد، گفت: اقتصاد نفتی امتحان خود را پس داده و علیرغم ایجاد زیرساخت‌های اقتصادی در کشور، نشان داد نمی‌تواند موتور محرکه جهت دستیابی به آرمان‌های جامعه ایران اسلامی باشد.

  نجفی بیان کرد:‌ رویکرد اقتصاد تولیدمحور و دانش‌محور، رویکرد جدیدی است که در دولت یازدهم فارغ از نگاه ایجاد رضایت‌های مقطعی در مردم و مشکلات طولانی‌مدت که اقتصاد نفتی ایجاد کرده است به جدیت پیگیری می‌شود و مسیر اقدامات درازمدت و تولید محصولات پایدار را در کشور ترسیم می‌کند.

  رئیس دانشگاه صنعتی اراک با بیان اینکه کشور ما از نظر منابع انسانی بسیار غنی است، ادامه داد: اقتصاد دانش‌بنیان در یک اکوسیستم پایدار به دنبال تحقق بخشیدن به استفاده از نیروهای فکری جامعه در سطوح مختلف و تبدیل افراد جوامع به نخبگانی است که تحولات مهم اجتماعی، اقتصادی و تولید ثروت پایدار را رقم می‌زنند.

  وی اظهار کرد: در اکوسیستم کارآفرینی، پژوهش هدفدار و کارآفرینی هدف قرار گرفته‌اند و از امسال بنیاد نخبگان چنین تحرکی را در دانشگاه‌ها ایجاد کرده و این مسؤولیت را یادآور شده است.

  نجفی ادامه داد: دانشگاه‌های استان به جد به دنبال ورود به مقوله‌های کارآفرینی هستند و امید است طی یک دهه آینده بخش‌هایی از بدنه اجتماعی را با اشتغال شایسته به صحن اقتصاد کشور وارد کنند.

  رئیس بنیاد ملی نخبگان استان مرکزی افزود: در این اکوسیستم یکی از رویدادهای مهم پالایش متخصصین کشور است که مسیر تکامل ایده‌های خود به تولید محصولات پایدار را در شرکت‌های دانش‌بنیان پیگیری می‌کنند.

  وی با بیان اینکه ایده در فضای خلاء نمی‌تواند شکل بگیرد، اظهار کرد: اگر تولید مقالات فراوان و فناوری‌ها و تولید ارزش افزوده کم است، به این علت است که منابع انسانی خلاق ما بر محور نیازهای ما تمرکز نیافته است.

  نجفی ادامه داد: با ابتکاری که با کمک صنایع و دانشگاه‌های استان ایجاد شده است، زمینه‌ای فراهم می‌شود که نیاز بخش‌های اجتماعی و اقتصادی به صورت سامان یافته به سمت نیروهای فکری جامعه بیایند و نیروهای فکری به دنبال تجاری‌سازی نرفته و به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان حرکت کنند.

  وی افزود: یکی از رویدادهایی که می‌تواند در شناسایی مخترعین و اختراعات ایفای نقش کند، برگزاری چنین جشنواره‌هایی با هدف شناسایی اختراعات و مخترعین علمی است.

  نجفی اظهار کرد: جشنواره رویش امسال به صورت منطقه‌ای برگزاری می‌شود و پهنه‌هایی از استان قم، اصفهان، چهار محال و بختیاری و استان مرکزی را شامل می‌شود.

  وی تصریح کرد: در مجموع، 120 اختراع از 20 استان داوری شدند و در یک پالایش اولیه 100 طرح، زمینه تجاری‌سازی داشتند که طی این دو روز ارزیابی خواهند شد. مواردی که دارای شاخص‌های لازم باشند در قالب اختراعات سطح سه از حمایت‌های ویژه بنیاد نخبگان برخوردار می‌شوند.

  نجفی ادامه داد: اختراعات سطح سه بعدا در شتاب‌دهنده‌های کارآفرینی در مراکز پیش فروش به سمت تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا حرکت می‌کنند و سپس در گام بالاتر شرکت‌های دانش‌ بنیان تجاری‌سازی شده و محصول ارائه می‌دهند.

  وی افزود: امسال هفته پژوهش را با گره زدن به موضوع رویش و تجاری‌سازی از سال‌های گذشته متمایز کردیم و طی این هفته با کمک صنایع و شرکت‌های مختلف از جمله شرکت شهرک‌های صنعتی، فن‌بازارها را اجرا می‌کنیم، همچنین سمینار آموزش نحوه ثبت اختراع با حضور رئیس سازمان ثبت اختراعات کشور در کنار نمایشگاه برگزار خواهد شد.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی