اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۶۵ انتشار : ۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۱
  استاندار فارس:

  مراکز کارآفرینی در دانشگاه‌ها راه‌اندازی شود

  شیراز - استاندار فارس گفت: راه اندازی مراکز کارآفرینی در دانشگاه ها یک ضرورت است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، محمد علی افشانی عصر دوشنبه در مراسم تقدیر از پژوهشگران برگزیده فارس گفت: نام گذاری روزی تحت عنوان پژوهش با هدف گسترش فرهنگ پژوهش و تحقیق، آشنا کردن جامعه به ویژه نخبگان به موضوع پژوهش و ارج نهادن به مقام پژوهشگران و محققانی است که وقت خود را صرف پیشرفت و توسعه می کنند.

  وی با بیان اینکه امروز سرمایه همه کشورها دانایی است، افزود: به اعتقاد صاحب نظران، پژوهش به عنوان موتور محرکه توسعه کشور بوده و تمدن بشری حاصل پژوهش و علم است.

  استاندار فارس بیان کرد: دانشگاه ها باید مواظب باشند که کمی گرایی و توجه به تعداد مقالات آن ها را از تعمیق در دانش و پژوهش دور نکند.

  افشانی گفت: متاسفانه مدیران اجرایی کم تر به صحبت های دانشگاهیان توجه دارند و بنابراین باید اتحادی میان دانشگاه و مدیران اجرایی تصمیم ساز ایجاد شود که این امر زمانی امکان پذیر است که پژوهش های دانشگاه ها کاربردی شوند.

  وی تصریح کرد: معاون رئیس جمهور عنوان کرده که هیچ محدودیتی برای دادن منابع به شرکت های دانش بنیان وجود ندارد و تنها شرط آن است که حاصل این شرکت ها باید تجاری سازی شده و به عنوان محصول وارد بازار شود که امیدواریم در استان فارس هم از این فرصت استفاده شود.

  استاندار فارس تاکید کرد: راه اندازی مراکز کارآفرینی در دانشگاه ها یک ضرورت است.

  افشانی گفت: شرایط پیش آمده پس از برجام فرصت مناسبی است که باید دانشگاه ها از آن استفاده کنند و به ویژه با تعامل با سایر دنیا در شناخت تکنولوژی های دیگر کشورها تلاش کنند.

  وی بیان کرد: دستگاه های استان باید طرح های خود را به دانشگاه های داخل استان واگذار کنند و دلیلی ندارد با وجود دانشگاه های معتبری که در فارس وجود دارد بخواهیم طرح های خود را به دانشگاه های خارج از استان واگذار کنیم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی