اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۶۳ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۹
  رئیس کمیسیون بانوان اتاق بازرگانی اصفهان:

  نخستین "استارت آپ ویکند" ملی بانوان در اصفهان برگزار می‌شود

  رئیس کمیسیون بانوان اتاق بازرگانی اصفهان گفت: نخستین استارت آپ ویکند ملی بانوان آذرماه سال جاری در اصفهان برگزار می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، زهرا اخوان‌نسب شامگاه یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: نخستین استارت آپ ملی بانوان کشور به‌زودی و با حمایت اتاق بازرگانی اصفهان برگزار می‌شود.

  وی با اشاره به اهداف برگزاری استارت آپ ویکند بانوان افزود: این برنامه با هدف ورود بانوان کشور به حیطه کسب و کار جدید، شبکه‌سازی، ایده‌پردازی و انجام کارهای گروهی و تبدیل ایده‌ها به کار عملی در 3 روز پایانی هفته‌ها طراحی شده و می‌تواند بسیار مفید و موثر باشد.

  رئیس کمیسیون بانوان اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به امتیازات برگزاری این استارت آپ در اصفهان افزود: این که نخستین استارت آپ ویکند بانوان در سطح کشور با حمایت و اجرای اتاق بازرگانی اصفهان و در این شهر برگزار می‌شود جای خوشحالی دارد.

  وی با بیان اینکه تاکنون حدود 45‌نفر از بانوان در سراسر کشور در این استارت آپ ویکند ثبت نام کرده‌اند، تصریح کرد: برگزاری استارت آپ‌ها چند سالی است که مطرح شده و به تدریج هم در جامعه جا می‌افتد به طوری که دیده شده بسیاری از سازمان‌ها برای برگزاری دوره‌های آموزشی این برنامه در تلاش هستند.

  اخوان‌نسب در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری این برنامه در اصفهان اشاره و بیان کرد: نخستین استارت آپ ملی بانوان با عنوان "‌ما می‌توانیم‌" به درخواست معاونت زنان با هدف فعال کردن بانوان در حوزه‌های اقتصادی از تاریخ 25 تا 27 آذرماه برگزار می‌شود.

  رئیس کمیسیون بانوان اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه هزینه ثبت نام هر نفر 100 هزار تومان است، گفت: دانشجویان می‌توانند برای ثبت نام در این طرح از تخفیف در نظر گرفته شده بهره‌مند شوند علاوه بر اینکه برای کلیه شرکت‌کنندگان امکانات رفاهی مانند تامین محل اسکان و غذا هم تدارک دیده شده است.

  وی با اشاره به نحوه برگزاری این برنامه تصریح کرد: در این استارت آپ بانوان پس از ثبت نام به 10 گروه 10 نفره تقسیم می‌شوند و هر گروهی برای خود ایده‌پردازی می‌کند و پس از آن با مشاوره اتاق بازرگانی و استفاده از آموزش‌های لازم در مدت سه روز از شیوه آغاز کسب و کارمورد نظر و ثبات آن مطلع می‌شوند.

  اخوان‌نسب افزود: در پایان این سه روز 3 گروه برگزیده از بین 10 گروه اولیه معرفی می‌شوند و به این ترتیب تسهیلاتی برای اجرایی کردن ایده خود برای به ثمر رساندن فعالیت‌های اقتصادی در نظر گرفته شده دریافت می‌کنند ضمن اینکه ایده‌های نو و توانمندی بانوان در عرصه‌های مختلف برای فعالیت بهتر در حوزه کسب و کار هم شناسایی می‌شوند.

  وی با اشاره به معیارهای گزینش گروه‌های برتر بیان کرد: توانایی گروه برای اجرایی کردن ایده‌ها، میزان مشارکت اعضا در کار و خرد جمعی، همکاری و تعامل بهتر و مهمتر از همه اینکه تا چه حد این ایده عملی خواهد بود، معیار انتخاب دسته‌های برتر است.

  رئیس کمیسیون بانوان اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه ثبت‌نام در این طرح از مهر ماه آغاز شده و تا 24 آذرماه هم ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: البته ما تاکنون جلسات آموزشی و بوم کسب و کار هم برای افراد راه‌اندازی کرده‌ایم که امیدواریم از این راه استعدادهای بانوان را برای حضور در عرصه‌های اقتصادی و همچنین کسب مهارت برای اجرای کارهای جمعی شکوفا کنیم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :استارتاپ