اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۵۷ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۴۶
  معاون کمیته امداد استان سمنان:

  ۱۵۰ نفر در کمپ های «کارآفرینان فردا» استان سمنان آموزش می بینند

  میامی - معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان ضمن اشاره به فعالیت سه کمپ با عنوان «کارآفرینان فردا» در استان، گفت: ۱۵۰ نفر در این کمپ ها آموزش می بینند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، محمد بلوچی شامگاه شنبه در مراسم افتتاحیه سومین کمپ کارآفرینان فردا استان سمنان در میامی در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان ضمن اشاره به اینکه پیش از این نیز در مهدیشهر و بیارجمند اقدام به راه اندازی این کمپ شده است، اظهار داشت: امروزه نقش کارآفرينان به‌عنوان موتور محرکه چرخه اقتصادي کشور بر همگان روشن است.

  وی توسعه همه‌جانبه يک کشور را منوط به بهبود فضاي کسب‌وکار و رونق اقتصادي دانست و افزود: فرهنگ کسب‌وکار باید ارتقاء یابد و پرورش کارآفرينان مستقل و اجتماعي از اساسی‌ترین نيازهاي جوامع در حال پيشرفت در قرن اخير است.

  معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان با باین اینکه این استان رتبه برتر کشوری را در اجرای کمپ های کارآفرینی کسب کرده است، تصریح کرد: منابع انسانی به‌عنوان بزرگ‌ترین سرمایه هر کشور به شمار می‌آید و ازاین‌رو تربیت نیروی انسانی نقش بسزایی در اقتصاد کشورها خواهد داشت.

  بلوچی در ادامه نقش کمپ کارآفرینان فردا را در ایجاد اشتغال بسیار مؤثر دانست و افزود: استعداد سنجی، مشاوره شغلی، ایجاد انگیزه و آموزش مهارت به‌عنوان نخستین گام‌ها در راستای اشتغال‌زایی است که این امر در کمیته امداد به‌خوبی صورت می‌پذیرد .

  کارشناس آموزش و پژوهش سازمان فنی و حرفه‌ای استان سمنان نیز در این آئین گفت: پرورش افراد برای کارآفرینی باید از سنین پایین صورت پذیرد تا نیروی انسانی خلاق و کارآفرین برای جامعه تربیت شود و این رسالت بر دوش آموزش فنی و حرفه‌ای است.

  باقری افزود: کمپ کارآفرینان فردا يكي از طرح‌هایی است كه از سال ۹۳ در سازمان فني و حرفه‌ای كشور آغاز و در چند استان كشور در دو گروه سنی ۱۵-۱۱ سال و ۱۵-۱۸ سال باهدف کارآفرینی و مولد و نوآورشدن نسل آینده  برگزار می‌شود.

  وی در خاتمه ضمن تقدیر از کمیته امداد امام خمینی (ره) و آموزش‌وپرورش شهرستان میامی به دلیل مشارکت مؤثر در اجرای این طرح یادآور شد: کمپ «کارآفرینان فردا» در استان سمنان با بهره‌مندی از تجربه ۲۰ ساله موسسه توسعه كارآفريني، در شهرستان میامی تشکیل‌شده است تا در گروه سني ۱۸-۱۵ سال که ۵۰ نفر از دانش آموزان هنرستان شهید باهنر را دربرمی گیرد فعالیت کند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی