اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۵۳ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۶

  حضور ۸۰۰ ایده اولیه در نخستین استارتاپ منابع طبیعی استان گلستان

  نخستین استارتاپ تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با ارائه ایده‌های برتر در استان گلستان برگزار شد.

  نخستین استارتاپ تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با ارائه ایده‌های برتر در استان گلستان برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد هادی معیری معاون فناوری و پژوهشی دانشگاه منابع طبیعی گلستان از حضور ۸۰۰ ایده اولیه در نخستین استارتاپ تخصصی منابع طبیعی و کشاورزی کشور در گرگان خبر داد.

  معیری در نخستین استارتاپ تخصصی منابع طبیعی و کشاورزی کشور در گرگان، اظهار کرد: استارتاپ یک رویداد نوین کارآفرینی است که دانشگاه منابع طبیعی استان به عنوان یک دانشگاه پیشرو، تشخیص داد در راستای حرکت به سوی دانشگاه نسل سوم و کارآفرین این رویداد را در دانشگاه برگزار کند.

  وی افزود: استارتاپ سازمان موقتی است که با هدف یافتن یک مدل کسب و کار تکرار پذیر و مقیاس پذیر در ۵۰ تا ۷۰ ساعت حداقل سه مدل کسب و کار را به نتیجه می رساند و معمولا سازمان‌هایی موفق هستند که پس از این ۵۰ ساعت همدیگر را رها نکنند.

  معیری با بیان این که شرکت‌های بزرگی مانند گوگل از این ایده شکل گرفته و توسعه یافته‌اند، گفت: شرکت‌های بزرگ باید استارتاپ‌ها را دنبال کرده و ایده‌های نو و خلاقانه را پردازش کنند در غیر این صورت مانند شرکت نوکیا با شکست مواجه می‌شوند.

  وی با بیان این که در این استارتاپ در ابتدا ۸۰۰ ایده وارد شد، گفت: از این ۸۰۰ ایده ۱۵۰ ایده در مرحله اولیه طبق نظر داوران انتخاب شد که در روز نخست برگزاری ۳۰ ایده برتر انتخاب و تیم‌های هشت نفره تشکیل می‌شود و روزهای دوم و سوم در خصوص ایده‌ها بحث و بررسی صورت می‌گیرد و ایده‌ها پرورش داده می‌شود تا در نهایت ایده‌های برتر انتخاب شوند.

  معیری با اشاره به این که استارتاپ‌ها سازمان موقتی کسب و کار هستند، گفت: برخی از این ایده‌ها در استارتاپ‌ها به نسخه اولیه هم می‌رسد و حتی برخی قراردادها نیز با ایده پردازان بسته می‌شود.

  موسی حسام رییس پارک علم و فناوری استان گلستان هم در این جلسه گفت: دانشگاه منابع طبیعی به عنوان دانشگاهی پیشرو در استان در راستای کارآفرینی اقدامات خوبی طی ماه‌های اخیر انجام داده است که یکی از اهداف دانشگاه‌های کارآفرین نیز این است که کسب و کار مولد و دانش بنیان در کشور ایجاد شود که فعالیت‌های استارتاپ نیز در همین راستا قرار دارد.

  وی افزود: بسیاری از ایده‌پردازان و دانشجویان در این استارتاپ‌ها طریقه نوشتن کسب و کار را فرا می‌گیرند و ذهنشان خلاق می‌شود و کسانی که طبق نظر داوران طرحشان مورد پذیرش قرار می گیرد مورد حمایت مراکز رشد واحدهای فناوری قرار می گیرند و حمایت می شوند.

  وی در ادامه افزود: مراکز رشد در استان این آمادگی را دارد که از برترین‌های استارتاپ حمایت کند و نزدیک به ۵۰ نوع حمایت از ایده‌های برتر باید انجام شود که حمایت مالی، ثبت اختراع و مشاوره و مجوز از جمله آن است.

  حسام با بیان این که بیشترین استارتاپ‌های برگزار شده در کشور در حوزه "ای تی" است، گفت: به همین دلیل برگزاری استارتاپ در حوزه کشاورزی کاری نو و ابتکاری است که باید ادامه داشته باشد.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :استارتاپ