اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۴۹ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۴۳
  رییس بنیاد نخبگان گلستان:

  ۲۱۴ سوژه کارآفرینی در حوزه کشاورزی کشور معرفی شده است

  گرگان- رییس بنیاد نخبگان گلستان گفت: تاکنون در کشور ما در بخش کشاورزی ۲۱۴ سوژه معرفی شده است در حالی که در همین بخش در دنیا این سوژه ها و شغل های ایجاد شده به سه هزار مورد می رسد.

   به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، علیرضا خواجه شاهکویی صبح شنبه در نخستین استارتاپ تخصصی منابع طبیعی کشور در گرگان اظهار کرد: ایده در این حوزه فراوان است ولی ما به آن وارد نشده ایم و دایم از بیکاری فارغ التحصیلان حوزه کشاورزی نالان هستیم.

  وی تصریح کرد: صنعت فقط فولاد و پتروشیمی نیست بلکه در استانی مانند گلستان که محوریت کشاورزی دارد باید بتوانیم مهارت ها و تخصص های این حوزه را پرورش داده و در توسعه آن بکوشیم.

  خواجه شاهکویی با بیان این که ما فقط در حوزه کشاورزی در تولید محصول گام برداشته ایم، گفت: وقتی تبدیل و تناوب محصول را داشته باشیم، آن زمان می توانیم مهارت کسب کرده و کار در این بخش ایجاد کنیم.

  وی با اشاره به این که دانشگاه ها هم طی این سال ها در کارآفرینی به ویژه در حوزه کشاورزی غفلت داشته اند، گفت: در حال حاضر ۳۴ درصد مشاغل کشور در بخش کشاورزی است و این بخش می تواند بسیار بیشتر و موثرتردر کارآفرینی گام بردارد.

  مدیر عامل شرکت دامداری و کشاورزی ران هم که در این جلسه به عنوان ایده پرداز و هم حامی از ایده پردازان شرکت داشت، گفت: این شرکت زیر نظر بنیاد مستضعفان است، با ۱۲ هزار هکتار اراضی در استان در حوزه های زراعت، باغبانی، ابزی پروری و دام فعالیت دارد و دارای ۳۰ تیم کارشناسی در این حوزه است.

  کاهش آبدهی رودخانه های استان

  محمد احمدی افزود: یکی از مشکلات حوزه کشاورزی در حال حاضر در استان ما کمبود آب است که دو رودخانه اترک و گرگان رود در استان ۸۰ تا ۹۰ درصد آب دهی خود را از دست داده اند و ۲۴۰ میلیون متر مکعب سفره های آب زیرزمینی استان هم کاهش پیدا کرده است.

  وی بیان کرد: در گنبد ۶۰ درصد استخرهای ما در سال گشذته آبگیری نشده اند و نتیجه این است که پولی که استان هم اکنون از طریق کشاورزی حاصل می کند را باید چشم پوشی کنیم و کشت و کار تعطیل شود.

  احمدی تصریح کرد: ما هم اکنون به دنبال روش های نوین آبیاری هم در زراعت و هم باغبانی هستیم و از ایده هایی که در این زمینه ارائه شود حمایت نیز می کنیم. 

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی