اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۴۵ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۳۶

  فعالیت بخش تعاون در ۱۰۰ گرایش/ توسعه مشاغل خانگی جدی شد

  معاون وزیر کار با اعلام اینکه تعاونی ها در ۱۰۰ رشته اقتصادی فعالیت دارند، گفت: حمایت از توسعه مشاغل خانگی جزو اولویت‌های وزارت کار است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری مهر، سیدحمید کلانتری با اشاره به ایجاد زمینه بازاریابی و فروش در مشاغل خانگی، بنگاه‌های تعاونی را در اشتغال‌زایی و توسعه صادرات کشور موثر خواند و بر ضرورت فراهم کردن بسترهای بازاریابی و عرضه تولیدات مشاغل خانگی تاکید کرد.

  معاون وزیر کار اظهارداشت: با تشکیل و راه‌اندازی تعاونی‌ها ضمن حمایت از تولیدات داخلی، زمینه توسعه صادرات و ارزآوری به کشور فراهم می‌شود.

  وی با تاکید بر شناسایی ظرفیت‌های تعاونی‌ها بیان داشت: تعاونی‌ها باید از ظرفیت‌ها و تجربیات تعاونی‌های فعال برای توسعه و بهبود عملکرد خود استفاده کنند و تعاملات خود را گسترش دهند.

  کلانتری خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعاونی‌ها در بیش از ۱۰۰ رشته گرایش اعم از صنایع غذایی، پوشاک، مسکن و اعتبار مشغول فعالیت هستند و بدون اتکا به دولت در عرصه اقتصاد نقش آفرینی می‌کنند.

  وی افزود: پرداخت وام ارزان و کم بهره به تعاونی‌ها علاوه بر اشتغال زایی به افزایش تولید و بهره‌وری و صادرات در شبکه تعاونی‌ها کمک می‌کند.

  معاون تعاون وزیر کار، حمایت از مشاغل خانگی را از اولویت‌های وزارت کار عنوان کرد.

  این مقام مسئول در وزارت کار گفت: وزارت کار توجه به مشاغل خانگی به ویژه در حوزه‌ صنایع دستی، چرم و پوشاک را مدنظر قرار داده و به دنبال حمایت از اشتغال زنان خانه‌دار است. در صورت فراهم کردن زمینه بازاریابی و تسهیل فرایند عرضه کالاهای تولیدی به بازار، مشاغل خانگی یکی از بهترین راه‌های ایجاد اشتغال در کشور است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی