اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۴۱ انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۴۸

  بانوی کارآفرین مشاور جشنواره فیلم «خورشید» شد

  سیده فاطمه مقیمی، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران، بانوی کارآفرین برتر کشور و بانوی کارآفرین برتر جهان اسلام در سال ۲۰۱۲، مشاور کارآفرینی و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره خورشید شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری مهر، در دیدار مدیران و جمعی از اعضای شورای سیاستگذاری این جشنواره با سیده فاطمه مقیمی در اتاق بازرگانی تهران از وی بعنوان مشاور کارآفرینی و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره خورشید، با توجه به لزوم همراهی و حمایت از جشنواره خورشید، دعوت به همراهی و همکاری شد.

  در این دیدار مهدی یارمحمدی، محمدرضا اصلانی، مهدی مسعودشاهی، فرید فرخنده کیش، شهرزاد اسفرجانی و خاتون شهبازی، بعنوان نمایندگان جشنواره خورشید حضور داشتند که هر کدام به بیان دیدگاه های خود درباره ابعاد مختلف این جشنواره پرداختند.

  درابتدای جلسه مهدی یارمحمدی دبیر و موسس جشنواره توضیحاتی درباره روند برگزاری جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید داد و افزود: یکی از اتفاقات بسیار خوب پنجمین دوره جشنواره حضور محمدرضا اصلانی به عنوان مدیر هنری جشنواره است که ایشان از استادان و فرزانگان سینمای مستقل تجربی در کشور است و سال ها فعالیت هنری وی در سینما الگوی مناسبی برای فیلمسازان جوان و خلاق سینمای مستقل و تجربی و نیز فیلمسازی او تبیین شاخصه های سینمای تجربی آینده است.

  مهدی مسعودشاهی نیز در سخنانی گفت: ابتدا به آقای یارمحمدی برای اینکه فرصتی را برای بخش مهمی از فیلم کوتاه و فرهنگسازی برای سینمای مستقل تجربی فراهم کرد تبریک می گویم. فعالیتی که ایشان انجام داده یکی از آرزوهای من بوده است. برهه قبل و بعد از انقلاب نقطه عطفی در فرهنگ بود که کسی به آن توجه نمی کرد. ضمن اینکه اساتیدی مانند محمدرضا اصلانی که از قبل از انقلاب تلاش کرده و هدفش جذب و تربیت نیروی انسانی هنرمند بوده حضورش برای این جشنواره بسیار مفید خواهد بود.

  در ادامه این جلسه فرید فرخنده کیش، مدیرعامل انجمن سینمای جوان، گفت: من خودم به عنوان یک مدیر دولتی همیشه به دنبال نگاه کارآفرینی بودم تا بار دولتی را کم کنیم. به جرأت می توان گفت که در کشور ما جوانانی هستند که زندگی خود را به خطر می اندازند تا در کشورشان اتفاقات خوبی بیفتد.

  فرخنده کیش همچنین خاطرنشان کرد: امسال اولین سالی است که فیلمهای کوتاه ایرانی به اسکار معرفی شده اند و به نظرم این فیلم ها هسته های تفکر هستند ضمن اینکه حضور این دوستان که به صورت خصوصی و با سرمایه شخصی خود فعالیت فرهنگی می کنند، درواقع بار دولت را کم می کند و می تواند پویایی داشته باشد و موجب رونق سینمای کوتاه شود.

  در ادامه جلسه محمدرضا اصلانی مدیر هنری جشنواره و پیشکسوت سینما گفت: با توجه به مهمانانی که این جشنواره از خارج از کشور دارد به نظرم جشنواره باید به گونه ای باشد تا نتیجه دار باشد، زیرا کسانیکه به ایران می آیند تنها داور نیستند بلکه کارگاه هایی هم برگزار می کنند بنابراین باید طوری باشد که در کشور خودشان تصویر صحیح ایران را معرفی کنند. ضمن اینکه ما نگرانی آبروی سینمای کشور را بیشتر از آبروی خودمان و جشنواره خورشید داریم.

  شهرزاد اسفرجانی مشاور ارتباطات و تبلیغات جشنواره که در این جلسه حضور داشت گفت: شاید تعجب کنید که چطور همه ما از همه ابعاد پشتیبان جشنواره خورشید شدیم. در سال های اخیر همواره شاهد بودیم که جوانها به شکل تعجب آوری تلاش می کنند تا خود را برای کمک به کشورشان به جایی برسانند به همین دلیل هم من شروع به همفکری برای بازاریابی فیلم های این جشنواره کردم و سعی کردم متوجه شوم که فیلم کوتاه مستقل چیست.

  در ادامه سیده فاطمه مقیمی عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران، گفت: با توجه به اینکه وضعیت اقتصادی در کشور و در تمام دنیا فرصتی برای کارآفرینی جوانان ایجاد می کند شاید یکی از مهمترین دلایل برای حضور من در جشنواره  فیلم کوتاه مستقل خورشید همین است.

  خاتون شهبازی مشاور ارتباطات و تبلیغات و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره نیز در پایان گفت: همه ما با این هدف به جشنواره خورشید آمده ایم که معتقدیم این جشنواره یک جریان موثر و جدی برای سینمای کوتاه مستقل و تجربی ایران و آینده آن است و این جشنواره برای ارائه تصویر صحیح از این سینمای موثر به جامعه بین المللی نیاز به مشاوره ، همراهی و حمایت دارد و این یک مسئولیت اجتماعی است برای کسانی که دغدغه فرهنگسازی دارند.

  «پنجمین جشنواره فیلم مستقل خورشید» بعنوان رویداد ویژه سینمای مستقل تجربی در کشور به همت پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل و دبیری مهدی یارمحمدی، ۲۲ الی ۲۵ دی ماه سال جاری در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری تهران برگزار می شود.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی