اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۲۵ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۷

  سهم کودکان ودانش آموزان ومراکز آموزشی در نشریات محلی اصفهان

  روزنامه های استان اصفهان در شماره امروزدوشنبه نگاهی به وضعیت مهدکودک ها ومراکز آموزشی ومدارس داشته وموضوعات مختلف مربوط به آموزش وپرورش را برجسته کردند.

  ** روزنامه نسل فردا در ستون یادداشت امروزش با برجسته کردن این موضوع که 'درمهد کودک ها چه می گذرد:
شیوه های تربیتی درمهدکودک ها صحیح نیست
' ، نوشت: وجود برخی حقایق تلخ را 
نمی توان انکار کرد، درمیان صدها پیچ و خم مشکلات اجتماعی و اقتصادی و موضوعاتی از این دست، همه ساله با شروع سال تحصیلی با مسائل مهمی مواجه می شویم که اگر مورد واکاوی و نگاه آسیب شناسانه قرار نگیرد، قطعا می تواند سلامت روحی- روانی یک نسل و یک جامعه را به مخاطره بیندازد.
  در عصری که زن و مرد باید دوشادوش یکدیگر چرخ زندگیشان را بچرخانند، یقینا تربیت و آموزش فرزندان حاصل چنین خانواده هایی، باید تحت نگاهی ویژه تر قرار گیرد، تا دچار آسیب های ناشی از ساعت ها تنها ماندن در خانه نشوند، از طرفی سایر گروه های سنی زیر 7 سال هم هستند که قانونا باید دوره های مهد کودک و پیش دبستانی را سپری کنند. بنابراین مربیان فعال دراین مراکز سهم عمده ای درساختار تربیتی این کودکان دارند؛ نقشی که متاسفانه طبق شواهد موجود آن چنان که باید نتوانسته صحیح ایفا شود.
  ** روزنامه نصف جهان اما در صفحه اول شماره امروز باتیتر'شپش درمهدکودک ها و مدارس اصفهان!' از قول مدیر گروه مبارزه با بیمار یهای مرکز بهداشت استان اصفهان نوشت: آلودگی باشپش در مهد کودکها و مدارس استان اصفهان همه ساله وجود دارد و غیر قابل انکار است.
  رضا فدایی با بیان اینکه آمار کلی از فراگیری شپش دربین دانش آموزان در پایان فصل پاییز جمع آوری می شود، ادامه داد: دانش آموزان در سه دوره غربالگری شده و نتایج پس از سه دوره غربالگری ارائه می شود.
  وی با اشاره به اینکه آلودگی با شپش درمان دارد و با تحویل یک شامپو به دانش آموزان مبتلا قابل درمان است، ادامه داد: آلودگی با شپش به دور افتاد ه ترین نقاط مدارس و یا کشورهای عقب مانده اختصاص ندارد بلکه گاهاً در کشورهای پیشرفته و پیشرفته ترین مدارس هم مشاهده می شود.
  فدایی اعلام کرد: وضعیت استقرار و عملکرد مربی بهداشت درمدارس را باید از آموزش و پرورش پیگیر شد و حتی آموزش این مربیان مربوط به مرکز بهداشت نیست.
  ** روزنامه اصفهان زیبا در صفحه جامعه چند خبر وگزارش داشت.
  اصفهان زیبا باتیتر سوالی 'چند می گیری مدرک بدی؟'به نقل از معاون وزیر آموزش وپرورش از' ترک تحصیل 180 هزار نفر درمقطع متوسطه' خبر داد.
  همچنین در خبری دیگر به نقل از رییس سازمان نوسازی مدارس نوشت:'با مدیران متخلف برخورد جدی می شود'
  این روزنامه همچنین در گزارشی باتیتر '3 سال زمان نیاز است تا همه مدارس استان به سیستم گرمایشی مجهز شوند' سرانه فضاهای آموزشی مدارس استان را بررسی کرد.
  ** روزنامه اصفهان امروز هم با دوگزارش مسائل آموزشی کودکان را منتشر کرد.
  اصفهان امروز 'تلاش های داوطلبانه برای آموزش کودکان دارک' راتیتر کرد ودراین گزارش ضمن آشنایی مخاطب با خانه ای موسوم به خانه ایرانی دردارک از حومه اصفهان نوشت:کودکانی که امکان تحصیل رابه دلایل مختلف ندارند توسط اعضای داوطلب شناسایی وبه آنها درس داده می شودتا از همسالان خود عقب نمانند.
  روزنامه اصفهان امروز در گزارش دیگری باتیتر'کمپ های کارآفرینی در مدارس مستقر می شوند' با اشاره به آموزش مربیان فنی وحرفه ای که در مرکز توسعه کارآفرینی هندوستان تربیت شده اند نوشت:شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان میزبان شرکت کنندگان دراین کارگاه سه روزه آموزش توسعه کارآفرینی است کارگاهی که باهمکاری دفتر منطقه ای یونسکو برگزار شده و250 مربی کارآفرینی برای تدریس دوره کارآفرینی در مدارس تربیت می شوند.
  گ/7141/ 6022

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی