اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۲۴ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۷
  در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری اهر مطرح شد؛

  راه اندازی مراکز مشاوره، اطلاع رسانی وکارآفرینی در آذربایجان شرقی

  اهر - مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی از راه اندازی مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و کارآفرینی در شهرستان های استان خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، مسئله اشتغال در برهه حساس کنونی یکی از مهمترین چالش های مردم و مسئولان کشور است بطوریکه گاهی یافتن شغلی مناسب برای یک جوان به دغدغه اول و آخر خانواده ها تبدیل می شود و در این میان توجه به بحث کارآفرینی و همت برای ایجاد کسب و کار بصورت فردی و یا گروهی بجای منتظر ماندن به امید گشوده شدن درهای اشتغال دولتی نقشی مهم در حل معضل بیکاری خواهد داشت.

  در این بین شهرستان اهر در آذربایجان شرقی به عنوان یکی از مهاجر خیزترین شهرستان های این استان بیش از پیش با این معضل دست به گریبان است و لزوم توجه به موضوع کارافرینی ضرورتی مضاعف در این منطقه دارد، موضوعی که مسئولان استانی و شهرستانی مرتبط با این حوزه، آن را در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اهر مورد بحث و بررسی قرار داده اند.

  مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و کارآفرینی در شهرستان های استان راه اندازی می شود

  مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی در این جلسه گفت: به منظور توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی و ارایه خدمات مشاوره تخصصی به سرمایه گذاران مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و کارآفرینی در شهرستان های استان آذربایجان شرقی راه اندازی می شود.

  یونس طاهری در ادامه سخنان خود افزود: در ایجاد اشتغال نباید به ارایه تسهیلات اکتفاء شود بلکه برای ایجاد اشتغال پایدار باید زمینه حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز فراهم شود.

  مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی، گفت: تأمین سرمایه در گردش، اتمام طرح های نیمه تمام تولیدی و توسعه واحدهای تولیدی از اهداف مهم در جهت اشتغال در استان آذربایجان شرقی است.

  طاهری با بیان اینکه سهم استان آذربایجان شرقی در مشاغل خانگی ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای پرداخت تسهیلات است گفت: از دستگاه های زیربط انتظار داریم در جذب سهم خود تلاش کنند چرا که اختصاص سهم بر اساس میزان جذب است.

  تشکیل کمیته ساماندهی و نظارت بر پرداخت تسهیلات اشتغال در اهر

  فرماندار شهرستان اهر نیز در این جلسه از تشکیل کمیته ای با حضور ادارات زیربط در جهت ساماندهی و نظارت بر پرداخت تسهیلات اشتغال و پیگیری مسایل و مشکلات فرارو در این زمینه خبر داد.

  سید محمد عابدی همچنین با اشاره به ظرفیت های بالای شهرستان اهر در دامداری و کشاورزی خاطر نشان شد: در جهت ایجاد اشتغال از سرمایه گذاری در این بخش ها و همچنین کشت گلخانه ای حمایت می شود.

  فرماندار شهرستان اهر با تاکید بر لزوم تعهد سازمان ها و نهادهای دخیل در حوزه اشتغال نسبت به حل مشکلات این بخش تصریح کرد: از دستگاه های زیربط و همچنین بانک ها انتظار داریم در جذب به موقع و پرداخت تسهیلات اشتغال اقدام کنند و کوتاهی در این زمینه قابل قبول نیست.

  عابدی در بخش پایانی سخنان خود به میزان تسهیلات اشتغال در نظر گرفته شده برای این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: امسال میزان اختصاص تسهیلات وام اشتغال شهرستان اهر هشت میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال است که در صورت جذب آن قابل افزایش خواهد بود.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی