اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۱۵ انتشار : ۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۶

  ارائه تسهیلات 10میلیارد ریالی جهت ایجاد اقامت گاهای بوم گردی

  بجنورد- ایرن - مدیرکل میراث فرهنگی استان خراسان شمالی از ارائه تسهیلات 10میلیارد ریالی با کارمزد 4درصد برای ایجاد اقامت گاهای بوم گردی در خراسان شمالی خبرداد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار ایرنا در روز یکشنبه محمد سویدانلویی در جلسه ای با حضور مدیرکل امور روستایی استانداری،ریاست صندوق کارآفرینی وامید، بخشداران،شوراها ودهیاران روستاها گفت : تفاهم نامه ای بین میراث فرهنگی وصندوق کارآفرینی امید منعقد شده است که فرصت مناسبی برای دفاترخدمات مسافرتی وروستاییان ایجاد شده است.
  خوش قامت مدیر صندوق کارآفرینی امید استان نیز در این جلسه باتشریح فرآیند اخذ این تسهیلات افزود: با پیگیری های صندوق در راستای تفاهم نامه با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان 10میلیارد ریال تسهیلات به دفاتر خدمات مسافرتی فعال در حوزه طبیعت گردی و اقامتگاهای بوم گردی از سوی این صندوق به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می شود.
  وی همچنین سود تسهیلات ارائه شده را چهار درصد خواند وبازپرداخت این تسهیلات بصورت اقساط 60 ماهه و سقف تسهیلات ارائه شده برای هر طرح یا دفاتر خدمات مسافرتی را یک میلیارد ریال عنوان عنوان کرد.
  مدیر صندوق کارآفرینی امید استان خراسان شمالی در مورد فرآیند اعطای تسهیلات به تاسیسات گردشگری گفت : متقاضیان بعد از معرفی از سوی سازمان میراث فرهنگی ، فرم های تهیه شده از سوی صندوق را تکمیل و به همراه طرح توجیهی به این صندوق ارائه می کند و صندوق بعد از تکمیل مدارک و بررسی کارشناسی و اخذ فرم ها وطرح های رسیده نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام خواهد کرد.
  مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه این نشیت با اشاره به جذب بیش از 200هزار گردشگر خارجی تا سال 1400 در چشم انداز برنامه ششم توسعه در استان خراسان شمالی گفت: با طرح ریزی وبرنامه ریزی مدون در خصوص زیرساخت های گردشگری وهمکاری دستگاه ها وبخصوص مردم تلاش می کنیم که این امر را به سرانجام برسانیم.
  محمد سویدانلویی همچنین گردشگری را شامل چهارمحور فرهنگی ،تاریخی ،مذهبی ،طبیعی واقامتگاه های بوم گردی وسلامت ذکر کرد وگفت :در بخش فرهنگی وتاریخی 1200اثر شناسایی شده در استان وجود دارد که از این تعداد 560اثر به ثبت ملی رسیده است همچنین در بخش مذهبی در تلاش هستیم با پگیریهای انجام شده نخل گردانی جاجرم رابه ثبت جهانی برسانیم.
  وی با چهارفصل خواندن استان خراسان شمالی وطبیعت زیبای آن گفت: این استان از نظر اکوتوریسمی و طبیعت گردی قابلیت بالای برای جذب گردشگر دارد که باید با ایجاد راهکارهای مناسب زمینه جذب بیشتر مسافران را فراهم کنیم.
  استان خراسان شمالی با 8 شهرستان و با جمعیت 867 هزار نفری در شمال کشور قرار دارد.
  6003/1744/

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی