اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۰۹ انتشار : ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۱

  دزفول ظرفیت بالایی در زمینه توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی دارد

  دزفول - ایرنا - مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید کشور با اشاره به ظرفیت های دزفول در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی گفت: دزفول این ظرفیت را دارد که در زمینه صنایع پایین دستی کشاورزی ورود کرده و در این حوزه موفق شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا اصغر نورالله زاده روز شنبه در آیین افتتاح یک واحد تولیدی لباس در کوی مدرس دزفول ، شناسایی فرصت های رقابتی کشاورزی دزفول را از اهداف این صندوق در استان خوزستان عنوان کرد و افزود:تکمیل زنجیره ارزش محصولات غذایی و فرآوری و توجه به فرصت های رقابتی منطقه دو برنامه در دستور کار صندوق کارآفرینی امید در استان خوزستان می باشند.
  وی با بیان اینکه خوزستان و شهرستان دزفول ظرفیت سرمایه گذاری در زمینه ایجاد واحدهای کوچک در بخش فرآوری،خشک کردن و اسانس گیری را دارد افزود:با برندسازی و تولید محصول با کیفیت می توان اقتصاد خوزستان و شهرستان دزفول را متحول کرد ضمن اینکه بهره گیری از سایر ظرفیت های این شهرستان از جمله تولید پوشاک و صنایع نیز می تواند فرصت های رقابتی دزفول را افزایش دهد.
  وی با اشاره به دیگر ظرفیت های شهرستان دزفول گفت:با وجود مشکلات پس از هشت سال جنگ ، شهرستان دزفول دارای منابع، آب ،زمین و طبیعت بکری است که در هر چهار فصل امکان کشاورزی در آن وجود دارد.
  نورالله زاده گفت:انتظار می رود شهرستان دزفول با برخورداری از منابع طبیعی موجود بتواند به توسعه دست یابد و با خلاقیت و نوآوری محصولات کشاورزی جدیدتری تولید کند.
  وی بهره گیری از تحقیقات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد دزفول در زمینه تنوع تولید محصولات کشاورزی را مهم دانست و گفت:صندوق کار آفرینی امید نیز حاضر به حمایت در این زمینه می باشد.
  مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید با تاکید بر اینکه واحد تولید لباس آنزینا دزفول باید با همین برند در بازار بفروش برسد تا زمینه رشد پیدا کند گفت:بزرگترین مشکل در تولد لباس طراحی است که امیدواریم با برنامه ریزی صورت گرفته بازار مناسب خود را پیدا کند.
  فرماندار ویژه دزفول نیز در این آیین با اشاره به ظرفیت های بخش کشاورزی این شهرستان و صادرات محصولات متنوع کشاورزی دزفول به کشورهای آسیای میانه ، قفقاز ، اوکراین و عراق گفت:به دلیل نبود صنایع تبدیلی در منطقه محصولات کشاورزی تولید دزفول چندین برابر قیمت از طریق سایر شهرهای شمالی کشور به روسیه صادر می شود.
  حبیب اله آصفی با اشاره به اینکه با ایجاد صنایع تبدیلی در دزفول شاهد رونق بیشتر اقتصادی و کشاورزی منطقه شمال استان خوزستان خواهیم بود گفت:باید از زیرساخت های موجود در دزفول بهتر استفاده کرد.
  وی افزود:با مدیریت درست و بهره گیری مناسب از منابع موجود می توان اشتغال پایداری در منطقه شمال خوزستان ایجاد کرد و شاهد تحول اساسی در این زمینه بود.
  فرماندار دزفول آینده صنایع تبدیلی در دزفول را بسیار درخشان خواند و گفت:اگر نگاه ویژه ای به مشاغل کوچک داشته باشیم در آینده شاهد تحول بزرگی در زمینه کسب و کار و تولید در این شهرستان خواهیم بود.
  آصفی افزود:بخش سردشت و شهیون دزفول نیز دارای ظرفیت های فراوانی در حوزه گردشگری ، تولید دام و صنایع دستی می باشند که باید مورد حمایت قرار گیرند.
  مدیر عامل واحد تولید لباس آنزینا نیز گفت:این تولیدی به منزله کارگاه پشتیبانی از تولید کنندگان لباس می باشد که به آموزش و رفع عیوب و بروز رسانی افراد شاغل می پردازد.
  ناصر طاهری مهر اشتغالزایی صورت گرفته در فاز نخست این واحد تولید لباس را 18 نفر عنوان کرد و گفت: هدف ما اشتغالزایی برای حداقل 200 نفر می باشد .
  وی افزود:به ازای هر یک از افراد شاغل در این تولیدی 150 میلیون ریال وام مشاغل خانگی با همکاری صندوق کارآفرینی امید واگذار خواهد شد که تاکنون 90 میلیون آن پرداخت شده است.
  7278/6068

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی