اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۶۰۳ انتشار : ۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۴۲

  مشاور اتاق بازرگانی اهواز: مرکز بازاریابی محصولات دانش بنیان تاسیس می شود

  اهواز- ایرنا- مشاور اتاق بازرگانی اهواز گفت: اتاق بازرگانی اهواز مرکز بازاریابی محصولات دانش بنیان را با هدف کمک به توسعه این محصولات تاسیس می کند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا مهران بیات پنجشنبه در نشست معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اعضای اتاق بازرگانی اهواز که در مهمانسرای استانداری برگزار شد، با اشاره به ظرفیت های اتاق بازرگانی اهواز با وجود فعالان صنایع و سرمایه گذاران، افزود: اتاق بازرگانی اهواز برای نخستین بار در کشور کمیته بازاریابی را با رویکرد اقتصاد صادرات محور برای دوران پساتحریم تشکیل داده است.
  وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی اهواز مرکز بازاریابی محصولات دانش بنیان را تاسیس می کند، گفت: هدف از تاسیس این مرکز کمک به شرکت های دانش بنیان برای عرضه محصولات خود، استانداردسازی، توجیه سنجی، ارزشگذاری، راه اندازی نمایشگاه دائمی و اتصال با صنایع است.
  بیات تاکید کرد: محصولات شرکت های دانش بنیان باید با بازار تطبیق داده شود.

  *صنایع دستی خوزستان احیا شود
  دبیر کمیسیون بانوان اتاق بازرگانی اهواز نیز در این نشست خواستار اختصاص اعتبارات برای آموزش و توسعه صنایع دستی در خوزستان شد.
  نرگس سروستانی افزود: عملکرد خوزستان در زمینه صنایع دستی و اشتغالزایی و صادرات صنایع دستی ضعیف بوده است.
  وی اضافه کرد: با توجه به رشد 12 درصدی صادرات صنایع دستی در دولت تدبیر و امید، کمیسیون بانوان اتاق بازرگانی اهواز طرح برندسازی صنایع دستی با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات را ارائه داده است.
  سروستانی هدف از این طرح را احیای صنایع دستی در خوزستان، ایجاد اشتغال و توسعه پایدار بخصوص برای اقشار آسیب پذیر دانست و تاکید کرد: صادرات صنایع دستی می تواند جایگزین مناسبی برای صادرات نفت باشد.
  وی همچنین خواستار برقراری ارتباط نزدیک میان موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی استان با هنرمندان صنایع دستی شد واز استاندار خوزستان درخواست کرد که ترتیبی اتخاذ شود که هدایایی که در مناسبت های مختلف داده می شود، از صنایع دستی استان تهیه شود.

  *شرکت های هلدینگ برای اعتمادسازی
  نایب رئیس اتاق بازرگانی اهواز خواستار آسیب شناسی پژوهش های دانشگاهی شد و گفت: دانشگاه باید تحقیق کند که چرا پژوهش ها و ایده ها، تجاری سازی نمی شود.
  فرامرز احمدی نژاد افزود: برای پر کردن خلاء میان صنعت و دانشگاه می توان از مدیران خلاق و با سابقه تجاری موفق برای اداره دانشگاه ها و از دانشگاهیان توانمند برای مدیریت صنایع استفاده کرد.
  وی اظهار کرد: هم اکنون با وجود زحمات بسیار، تاثیر پارک های علم و فناوری در جامعه و اقتصاد محسوس نیست.
  احمدی نژاد اضافه کرد: بررسی های ما نشان می دهد علت عملی نشدن ایده ها این است که ایده پردازان فاقد سرمایه لازم هستند و سرمایه داران نیز نسبت به سودآوری ایده های جدید اطمینان ندارند.
  وی پیشنهاد کرد: شرکت های هلدینگ متشکل از ایده پردازان و سرمایه گذاران تشکیل شود تا مشارکت همه در ریسک باعث اعتماد سازی شود.
  نایب رئیس اتاق بازرگانی اهواز یکی از وظایف پارک های علم و فناوری را آموزش نیروی انسانی دانست و گفت: خوزستان از جمله استان هایی است که باید به تقویت شرکت های دانش بنیان در آن توجه بیشتری شود.
  وی با بیان اینکه خوزستان زرخیز اما فقیر است، افزود: با وجود ظرفیت های بسیار در این استان نباید شاهد محرومیت باشیم.

  *برنامه هایی برای صادرات
  علی کرانی رئیس انجمن سازندگان قطعات نفت و گاز نیز در این جلسه، خواستار تاسیس منطقه ویژه نفت و گاز در خوزستان شد و گفت: در صورت تاسیس این منطقه بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان و فعالان این حوزه حل می شود.
  صفدر پیرمرادی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اهواز نیز در ادامه این نشست گفت: با توجه به ظرفیت خوزستان در تولید مرغ، می توان برای تولید مرغ مصرفی کشورهای همسایه برنامه ریزی کرد.
  بوعذار یکی از کارآفرینان اهوازی نیز در این نشست گفت: با توجه به نزدیکی فرهنگی با کشورهای حوزه خلیج فارس، می توانیم صادرات محصولات دانش بنیان را به این کشورها را انجام دهیم.
  وی با اشاره به توانایی راه اندازی مرکز بازاریابی و بازارسازی شرکت های دانش بنیان، افزود: بازاریابی به صورت چهره به چهره و الکترونیک از برنامه هایی است که می توان آن را عملیاتی کرد.
  معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری صبح امروز وارد اهواز شد. وی از دو شرکت دانش بنیان در شهرک های صنعتی شماره 3 و 4 اهواز بازدید کرد.
  شرکت در بیست و دومین نشست سراسری روسای بنیادهای نخبگان استانی و نشست با روسای دانشگاه ها، اعضای شورای علمی بنیاد ملی نخبگان خوزستان و پارک علم و فناوری استان از دیگر برنامه های این سفر یک روزه بوده است.
  شبک **7151/6064 **1917

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی