اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۸۱۳ انتشار : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳

  کارآفرینی و اشتغال‌زایی رویکرد اصلی آموزش عالی جهاد است

  معاون آموزشی جهاددانشگاهی با بیان اینکه بحث اشتغال دانش آموزختگان دانشگاهی یکی از دغدغه‌های جدی کشور است،‌ گفت: کارآفرینی و اشتغال‌زایی رویکرد اصلی مجموعه آموزش عالی در جهاددانشگاهی است.

  دکتر سیدسعید هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره اهمیت تدوین نقشه راه آموزش عالی جهاددانشگاهی بر اساس برنامه توسعه ششم،‌ اظهار کرد:‌ مأموریت‌های آموزش عالی جهاددانشگاهی باید با تدوین نقشه راه برای مجموعه وزرات علوم تعیین و مشخص شود.

  وی افزود:‌ ما باید سیاست‌ها و راهبردی‌های جهاددانشگاهی را در حوزه آموزش عالی تدوین و براساس نقطه نظرات وزارت علوم و تحقیقات و همچنین بازار کار مسیر خود را دنبال کنیم.

  معاون آموزشی جهاددانشگاهی کشور «کارآفرینی و اشتغال‌زایی» را رویکرد اصلی مجموعه آموزش عالی در جهاددانشگاهی دانست و بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسل‌های موجود از جمله اولویت‌های در دستور کار توسعه آموزش عالی در جهاددانشگاهی است.

  هاشمی در ادامه با اشاره به اهمیت جذب دانشجو و همچنین کاهش پذیرش دانشجو در مؤسسات آموزش عالی کل کشور،‌ گفت: تمامی مجموعه‌های آموزش عالی جهاددانشگاهی باید کارهای گزین و شاخصی را برای خود دنبال کنند تا یک تمایز جدی از مجموعه‌های دیگر موسسات آموزش عالی در بخش‌های دولتی و غیردولتی داشته باشند.

  این مقام مسئول با بیان این‌که برخورداری از«27 پژوهشکده»، «3 پارک علم و فناوری»، «21 مرکز رشد» و گروه‌های مختلف پژوهشی فعال از جمله ظرفیت‌های جهاددانشگاهی است، تصریح کرد: ما در جهاد دانشگاهی فکر می‌کنیم اگر بتوانیم از ظرفیت‌های موجود درست استفاده کنیم و نگاه تلفیقی در مورد کارهای پژوهشی جهاددانشگاهی با مجموعه آموزش عالی داشته باشیم،‌ سریعتر به هدف و مقصد خود در حوزه آموزشی می‌رسیم.

  وی در بخش دیگری با اشاره به ضرورت متفاوت بودن فارغ التحصیلان مجموعه آموزش عالی جهاددانشگاهی از سایر موسسات آموزش عالی کشور، اظهار کرد: رویکرد دانشگاه نسل سوم از دیگر برنامه‌های در دستور کار جهاددانشگاهی است و امیدواریم که بحث کارآفرینی و اشتغالزایی در مجموعه موسسات جهاددانشگاهی به خوبی دنبال شود.

  معاون آموزشی جهاددانشگاهی کشور با بیان این‌که در حال حاضر بحث اشتغال دانش آموزختگان دانشگاهی یکی از دغدغه‌های جدی کشور است،‌ افزود: همیشه جهاددانشگاهی کارهای روی زمین مانده کشور را برداشته و نسبت رفع دغدغه‌های دولت‌ اقدام کرده است.

  هاشمی گفت: ارتقای کیفی نظام آموزشی،تقویت آموزش‌های مهارت محور و توانمندسازی دانشجویان از جمله اولویت‌های جهاددانشگاهی در راستای توانمندسازی فارغ التحصیلان برای ورود به بازار کار بعد از خروج از دانشگاه است.

  وی در پایان بازنگری جدی رشته‌های تحصیلی جهاددانشگاهی و توجه به رشته‌هایی که  در حین برخورداری از بازار کار توان استفاده از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی را دارند، از دیگر برنامه‌های در دستور کار توسعه آموزشی دانست و بیان کرد: نگاه به آموزش عالی فقط صرفا این نیست که یک سری دانشجو پذیرش و فارغ التحصیل شوند.


  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی