اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۸۰۶ انتشار : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۴

  ساری| طرح‌های زودبازده اشتغال‌زا در فنی و حرفه‌ای مازندران اجرا می‌شود

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران از اجرای طرح‌های زودبازده اشتغال‌زا در فنی و حرفه ای استان در سال 97 خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، سید حسین درویشی امروز در گردهمایی مربیان مراکز دولتی و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای مازندران اظهار داشت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بر اساس اشتغال‌زا بودن طراحی شدند که تحقق این امر ارتباط تنگاتنگ آموزش دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و حضور مشاوران را در هدایت تحصیلی دانش‌آموزان می‌طلبد.

  وی با بیان اینکه برخی از مشکلات اقتصادی امروز به دلیل فقر فرهنگ مهارتی در جامعه است، افزود: مهم‌ترین هدف ما تقویت تعاملات هدفمند میان مراکز آموزش فنی و حرفه ای با آموزشگاه‌های آزاد و ارتباط صحیح و منطقی میان این مراکز است.

  درویشی تصریح کرد: امروز آموزش فنی و مهارتی با تقویت روحیه کارآفرینی در آموزشگاه‌ها مد نظر سازمان است که جوانان به ویژه افراد جویای کار توجه دقیق به مساله کارآفرینی و تقویت روحیه کار داشته باشند.

  وی گفت: ارائه الگوهای مختلف در مسیر آموزشی موفقیت را به نحوی تضمین و ایده و الگوها را بیان می‌کند.

  درویشی افزود: در تدوین سند مهارتی آمایش سرزمینی و نیازسنجی محله ای و منطقه ای صورت گیرد و رشته‌های جدید شناسایی شوند و در روستا نیز آموزش‌های کارآفرینی مبتی بر نیاز منطقه در دستور کار قرار دارد که تسهیلات مورد نیاز به افراد دارای مهارت پرداخت می‌شود.

  مدیرکل فنی و حرفه ای مازندران با بیان اینکه آموزش فنی و مهارتی نیاز روز جامعه حلقه مفقوده میان مراکز فنی و حرفه ای ،دانشگاه‌ها و صنعت است، ادامه داد: آموزش سفارشی به عنوان رویکرد جدید و اصل آموزش قرار دارد که باید خود مربیان در محتوا و متن جامعه باشند.

  درویشی افزود: طرح‌های زودبازده و اشتغالزا از طرح‌های مورد نیاز سازمان فنی و حرفه‌ای است که توجه ویژه ای به صنف و صنوف مختلف می‌شود.

  وی افزود: سازمان اهتمام جدی به آموزش کارکنان نظام وظیفه دارد تا جوانان در این فضا با کسب گواهی و آموزش مهارت‌های لازم گواهی مهارت را دریافت کنند.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران با اشاره به اهمیت تداوم طرح ایران مهارت، افزود: این طرح در 9 شهرستان استان اجرا شد و در آینده نزدیک در دیگر شهرها اجرایی می‌شود.

  این مسئول خاطرنشان کرد: فنی و حرفه ای متولی آموزش فنی ومهارتی است و تربیت نیروی انسانی ماهر، متخصص و کارآمد وظیفه ذاتی ماست که آموزش‌ها زمانی موثر است که کارآمد، هدفمند، فعالانه و اثربخش باشد.

  به گفته درویشی بیش از900  آموزشگاه فعال،20 مرکز فنی و حرفه‌ای و بیش از هزار مربی در آموزشگاه‌های استان فعالیت می‌کنند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی