اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۸۰۴ انتشار : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۵

  نخستین رویداد استارت آپ روستایی در اردبیل برگزار می شود

  اردبیل-ایرنا- رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: اولین رویداد شناسایی و تسهیل کارآفرینی روستایی (استارت آپ ) 19 الی 21 اردیبهشت ماه در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل با حضور جوانان صاحب ایده های برتر برگزار می شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، عبدالقیوم قلی‌پوری روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران اردبیل افزود: این رویداد با هدف شناسایی ایده های برتر و بکارگیری آن در اشتغال روستایی است که می تواند تحول اساسی در روستاها و جلوگیری از مهاجرت ها ایجاد کند.
  وی اظهار کرد: در این رویداد ضمن بررسی و شناسایی ایده های برتر در حوزه دانش بینان روستایی به پنج ایده برتر مبلغ 50میلیون ریال کمک بلاعوض اختصاص خواهد یافت .
  وی بیان کرد: علاوه بر ایجاد آموزش های لازم به شرکت کنندگان در این رویداد ،ایده های برتر به سرمایه گذاران بخش خصوصی هم معرفی می شود.
  وی افزود: رویدادهای استارت آپ در دوره های بعدی در شهر ستان ها و روستاهای بزرگ تا پایان سال تداوم خواهد یافت با این هدف که تحصیلکردگان روستایی در روستاهای خود اشتغال یافته و توسعه و رونق اقتصادی در روستاها را رقم بزنند .
  رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل همچنین از راه اندازی تکنو پارک در باکو مرکز جمهوری آذربایجان خبر داد و گفت: برای راه اندازی این تکنوپارک مذاکرات لازم با طرف مقابل انجام شده ولی بدلیل تغییر و تحولات صورت گرفته در وزارت علوم به تاخیر افتاده است .
  قلی پوری اضافه کرد: ماموریت اصلی این پارک تجاری سازی و دستیابی به بازارهای خارجی است و در این راستا امسال برگزاری نمایشگاه بین المللی علم و فناوری در اردبیل پیش بینی شده است.
  وی گفت: تاکنون در استان در حوزه نرم افزاری 21 شرکت دانش بنیان راه اندازی شده و بیش از 80 واحد فناوری هم برای دریافت گواهی شرکت دانش بنیان ثبت نام کردند.
  قلی پوری بیان کرد: شرکت های دانش‌بنیان و تولیداتی از این قبیل نقش حائز اهمیتی در اشتغالزایی دارند و امیدواریم دانشگاهیان و جوانان با راه‌اندازی شرکت های دانش‌بنیان بتوانند در راستای ایجاد ارزش افزوده و ثروت در استان فعالیت کرده و برای خود و جوانان اشتغال ایجاد کنند.
  رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: به منظور کیفی‌سازی تولیدات و داشتن ارتباطی تنگاتنگ با بازارهای جهانی نیاز است تا اصول مهم تجازی‌سازی و انبوه تولید در دستور کار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گیرد.
  پارک های علم و فن آوری به عنوان یکی از مهمترین ساختارهای موثر در اقتصاد دانش بنیان و محیطی مناسب برای استقرار، توسعه و شکوفایی مؤسسات و شرکت های دانش بنیان است که در تعامل سازنده با یکدیگر و با دانشگاه ها و سایر مؤسسات پژوهشی به فعالیت های فناوری اشتغال دارند و هدف اصلی آن بعنوان یک نهاد فناورانه افزایش ثروت در جامعه از طریق ایجاد و توسعه فعالیت مؤسسات متکی بر فناوری است.
  7110/ 1257

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :استارتاپ