اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۸۰۲ انتشار : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۳

  رشت|‌ همایش ملی انتخاب جوانان برتر کارآفرین در گیلان برگزار می‌شود

  معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان ‌گفت:‌ نخستین همایش ملی انتخاب جوانان برتر کارآفرین 22 لغایت 25 اردیبهشت در گیلان برگزار می‌شود.

  هاشم اسماعیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت:‌ نخستین همایش ملی انتخاب جوانان برتر کارآفرین به همت اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان 22 لغایت 25 اردیبهشت در دهکده ساحلی بندرانزلی برگزار می‌شود.

  معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان عنوان کرد: این همایش ملی کارآفرینی در محورهایی نظیر محرومیت‌زدایی،‌ برابری جنسیتی،‌ ایجاد شغل،‌ درآمدزایی،‌ فناوری،‌ نوآوری، اشتغال روستایی و بوم‌گردی برگزار می‌شود.

  اسماعیلی مراحل و شیوه ثبت‌نام برای شرکت در این همایش را برشمرد و افزود:‌ جوانان مستعد و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت karafarinjavan97.ir نسبت به مطالعه شرایط لازم برای ثبت‌نام،‌ تکمیل رزومه و سپس ارسال اطلاعات خود اقدام کنند.

  وی با اشاره به استقبال بسیار زیاد متقاضیان برای شرکت در این همایش تصریح کرد:‌ زمان پایانی برای تکمیل مراحل ثبت نام در این همایش 10 اردیبهشت تعیین شده بود اما با توجه به استقبال گسترده جوانان علاقمند زمان ثبت‌نام تا روز 12 اردیبهشت تمدید شده است.

  معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان گفت:‌ پس از پایان مهلت انجام ثبت‌نام و ارسال رزومه، در روزها‌ی 12 لغایت 15 اردیبهشت داوری آثار رسیده توسط اساتید مجرب در حوزه کارآفرینی کل کشور به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

  اسماعیلی با اعلام اینکه پس از انجام داوری‌های لازم، نفرات برتر فراخوان خواهند شد بیان داشت:‌ برگزاری کارگاه‌های ‌تخصصی مختلف توسط اساتید مجرب حوزه کارآفرینی کشور از جمله برنامه‌هایی است که پس از فراخوان نفرات برگزیده در روزهای 23 و 24 اردیبهشت برگزار می‌شود.

  وی با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه همایش ملی انتخاب جوانان برتر کارآفرین در تاریخ 25 اردیبهشت افزود:‌ در این مراسم که با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان،‌ صندوق کارآفرینی امید و دیگر میهمانان کشوری و استانی برگزار می‌شود از نفرات برتر تجلیل به عمل می‌آید.

  معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان تصریح کرد:‌ وزارت ورزش و جوانان تا پیش از این نیز در حوزه توانمندسازی جوانان فعالیت بسیاری انجام داده اما با توجه به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری برنامه‌های ویژه‌ای را در این راستا تدارک دیده است.

  اسماعیلی حرکت در مسیر تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی را از اهداف وزارت ورزش و جوانان خواند و گفت:‌ بحث حمایت از تولید ملی با رویکرد حمایت از کارآفرینی و ایجاد اشتغال از جمله برنامه‌هایی است که توسط وزارت ورزش و جوانان و ادارات کل آن دنبال می‌شود.

  وی با تأکید بر لزوم تشکیل یک بانک اطلاعاتی جامع و کامل در حوزه جوانان افزود:‌ برای شناسایی و حمایت از کارآفرینان جوان وجود یک مرجع اطلاعاتی دقیق ضروری است به همین علت با همکاری صندوق کارآفرینی امید سعی داریم زیرساخت‌های لازم جهت تشکیل آن را فراهم کنیم.

  معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان ابراز داشت‌:‌ هم‌اکنون در استان گیلان جوانان بسیار مستعد‌ و صاحب ایده‌ای در حوزه‌های مختلف داریم اما به دلیل عدم تجربه کافی در زمینه کارآفرینی نتوانسته‌اند از ابتکارات و خلاقیت‌های خود بهره‌برداری کنند.

  اسماعیلی با تأکید بر اینکه برگزاری کلاس‌های آموزشی جهت آشنایی جوانان با حوزه کارآفرینی در دستور کار قرار دارد گفت:‌ قصد داریم علاوه بر دوره‌هایی که در تاریخ 22 تا 25 اردیبهشت برپا می‌شود تا پایان سال چندین دوره آموزشی و کارگاهی دیگر نیر برای علاقمندان برگزار کنیم.

  وی فرآیند تبدیل ایده‌های جوانان به مرحله عمل را بسیار ضروری دانست و اظهار داشت: ایجاد روحیه کارآفرینی در جوانان مستعد و صاحب ایده و سوق دادن آنان به سمت و سوی کارآفرینی و اشتغال از جمله مهمترین اهداف اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان است. 

  معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان بیان داشت:‌ همایش انتخاب جوانان کارآفرین با همکاری استانداری گیلان و ادارات کل آموزش و پرورش و فنی و حرفه‌ای، صندوق کارآفرینی امید و سازمان میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری گیلان برگزار می‌شود.

  اسماعیلی به مشارکت و همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد استان گیلان اشاره کرد و افزود:‌ هاتف جوان گیل،‌ انجمن جوانان کارآفرین ورنا،‌ مؤسسه فناوران جوان خزر و تعدادی دیگر از این نهادها نیز در برگزاری همایش ملی انتخاب جوانان برتر کارآفرین مشارکت دارند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی