اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۸۰۱ انتشار : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۸

  بیرجند| نیروی انسانی خلاق و برکات معنوی دو ظرفیت بسیار مهم و سرمایه عظیم برای خراسان جنوبی است

  مدیرکل اطلاعات خراسان جنوبی گفت: نیروی انسانی خلاق، خوش فکر، متفکر و دارای هوش بالا و سختکوش و برکات مادی و معدنی و ظرفیت‌های خدادادی این استان پهناور دو ظرفیت بسیار مهم و بزرگ و سرمایه عظیم برای استان خراسان جنوبی است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، در سال‌های اخیر با توجه به عملکرد فراگیر و اقدامات اثربخش و گسترده وزارت اطلاعات در عرصه‌های مختلف، شاهد نامگذاری یک روز خاص و بزرگداشت ویژه‌ای از مقام سربازان گمنام امام زمان (عج) هستیم. امسال هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) از روز شنبه هشتم  اردیبهشت ماه شروع و روز جمعه چهاردهم اردیبهشت ماه خاتمه می یابد.

  مدیرکل اطلاعات استان خراسان جنوبی با ذکر این مطلب تأکید کرد در این هفته در کل کشور وظایف، فعالیت‌ها و اقدامات این وزارتخانه برای مردم عزیز و شریف ایران تشریح  می‌شود تا با گوشه‌ای از زحمات شبانه روزی این سربازان زحمتکش و گمنام  امام زمان(عج) آشنا شوند. مصاحبه خواندنی ما با فاضل مدیرکل اطلاعات استان خراسان جنوبی را که به این بهانه و در فضایی صمیمی  انجام شده  است در ادامه می خوانید:

  تسنیم:  در رابطه با چرایی و چگونگی  نامگذاری هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) توضیح دهید؟

  فاضل: ضمن عرض سلام و خداقوت به حضور مردم شریف و شهیدپرور و ولایت‌مدار استان خراسان جنوبی و تشکر از شما برای در اختیار گذاشتن این فرصت، وزارت اطلاعات مجموعه‌ای انقلابی است که همواره در سخن و عمل مورد لطف و تفقد بزرگان نظام مقدس جمهوری اسلامی از جمله بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی و همچنین مقام معظم رهبری بوده است. 

  همان طور که کم و بیش در جریان هستید حضرت امام خمینی(ره) در 14 اردیبهشت 1362 پس از دستگیری سران حزب توده و تجلیل از خدمات کارکنان وزارت اطلاعات مطالب مهمی را فرمودند که از جمله می‌توان به جملات ناب ایشان مثل اینکه "اگر فاتحان دنیا افتخار می‌کنند به سرباز گمنام، اسلام بزرگ و ملت شریف و فاتحان عزیز ما افتخار می‌کنند به هزاران سرباز گمنام بزرگواری که در پی نام و نشان نیستند و برای کشور اسلامی خویش و اسلام عزیز و ملت انسان‌پرور افتخاراتی می آفرینند" اشاره کرد.

  چنین جملاتی باعث دلگرمی دستگاه اطلاعاتی کشور در آن مقطع شد چندی بعد یعنی در 19 اردیبهشت 1363 هم حضرت امام خمینی(ره) در دیدار وزیر و معاونان و مدیران وزارت اطلاعات ضمن تأکید بر این نکته که "قضیه اطلاعات از امور بسیار مهم و حساسی است که با همه چیز مردم سر و کار دارد"  به تجلیل از خدمات وزارت پرداختند.

  در سال‌های اخیر و با توجه به تقارن ایام ولادت با سعادت حضرت ولی عصر امام زمان(عج) در راستای تقدیر و تشکر از تلاش‌های مجموعه وزارت اطلاعات و همچنین بهانه‌ای برای ارائه بخشی از اقدامات وزارت به حضور ملت شریف، پیشنهاد نامگذاری سالروز تولد امام زمان(عج) به نام روز سرباز گمنام ارائه و تصویب شد. مجموعه خدوم وزارت اطلاعات امیدوار است همیشه سربازان واقعی امام زمان(عج) و رهبری باشد و باقی بمانند.

  تسنیم: حضرت امام(ره) در مورد استقلال وزارت اطلاعات مطالب مهمی را توصیه فرمودند در این رابطه توضیحی ارائه کنید؟

  فاضل: وزارت اطلاعات از همان سال‌های بدو تأسیس تاکنون، استقلال کامل و پرهیز از ورود به هرگونه موضع‌گیری یا حتی اظهار نظرهای سیاسی را سرلوحه کار خود  قرار داده و این موضوع را  به عنوان یک راهبرد همیشگی مد نظر قرار داده است.

  چنین راهبرد مهمی مربوط به مقطع زمانی خاصی هم نیست، چرا که  بر اساس فرموده سرسلسله  این انقلاب حضرت امام خمینی (ره) " باید افراد اطلاعاتی مستقل، منزه و متقی باشند.» ایشان تأکید می‌کنند "تمام کسانی که در این وزارتخانه هستند باید در هیچ گروه و حزبی نباشند، وابستگی به گروه ها، وابستگی فکری و عملی می آورد و این با کار شما منافات دارد، باید همه شما بی‌طرفِ بی‌طرف باشید، دشمنی، دوستی، آشنایی و غریبی در کار نباشد، این کار خطرش بیشتر است آن طرف هم چون اسلام است اجرش زیاد است».

  بر این اساس مجموعه وزارت اطلاعات از هر گونه وابستگی‌های سیاسی، حزبی، جناحی و گروهی فاصله دارد و به هیچ عنوان در این حوزه‌ها ورود نمی‌کند. 

  تسنیم: در مورد دیدگاه مقام معظم رهبری در رابطه با مجموعه وزارت اطلاعات صحبت کنید؟

    فاضل:  واقعیت این است که حضرت امام خامنه‌ای(مد ظله العالی) عنایت ویژه‌ای نسبت به وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) دارند.

  ایشان بارها از خدمات این مجموعه تقدیر کرده‌اند و منویات و فرمایشات بسیار مهم و گهرباری را در این خصوص بیان فرموده‌اند اگر به خاطر داشته باشید ایشان در یکی از سخنرانی‌هایشان در جمع همکاران وزارت اطلاعات فرمودند که "شما عزیزان جزو زحمتکش‌ترین و دلسوزترین مأموران و مسئولان دستگاه اداری نظام جمهوری اسلامی ایران هستید و حقیقتاً  این تعبیر سربازان بی‌نام و نشان و ناشناخته درباره شماها و همه کسانی که با شما کار می کنند تعبیر درستی است و با همین روحیه کار کنید."

  مقام معظم رهبری در بیانات دیگری هم در یکی از دیدارهایشان خطاب به مجموعه وزارت فرمودند "کار سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات مجاهدت‌های خاموش است".

  ایشان وزارت اطلاعات را چشم بینا و بیدار نظام اسلامی خوانده‌اند. در دیدار اخیر نیز معظم له از پرسنل وزارت اطلاعات به عنوان مصداق مؤمنینی که در قرآن یاد شده نام بردند چرا که علی‌رغم مواجهه با تهدیدات دشمنان و اطلاع از کم و کیف اقدامات متنوع،  پیچیده، پرحجم و  گسترده دشمن کماکان متعهد به دفاع از انقلاب و آرمان‌های نظام هستند.

  تسنیم: نکاتی در رابطه با فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با وزیر و جمعی از مدیران و کارکنان وزارت اطلاعات در ملاقات اخیر بفرمائید؟

  فاضل: برکت بسیار بزرگی حاصل شد و در معیت جمعی از همکاران توفیق زیارت معظم له را در حسینیه امام خمینی(ره) داشتیم. این دیدار در مقطع زمانی خاصی برگزار شد که موجب انگیزه و طراوت مدیران و پرسنل وزارت دو چندان شد بیانات مقام معظم رهبری همیشه چراغ راه وزارت بوده و هست بنابراین در دیدار اخیر  نیز ضمن تبیین چارچوب اقدامات پیش روی وزارت، با بیانات گهربار ایشان مجدداً روح تازه ای در وزارت دمیده شد.

  رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه مورخ  29 فروردین در دیدار وزیر و مسئولان و جمعی از کارکنان وزارت اطلاعات، مجموعه وزارت را برآمده از انقلاب و فرزندان امام و انقلاب خواندند و بر لزوم حرکت انقلابی و انقلابی ماندنِ صد درصدِ وزارت اطلاعات، تأکید کردند.

  ایشان در این دیدار که بسیار صمیمی و پر از  احساس بود فرمودند که "مجموعه اطلاعاتی از ابتدا، سالم و خالص تشکیل شد و تاکنون نیز به همین صورت باقی مانده و امتحان های خوبی پس داده است."

  ایشان وزارت اطلاعات را تابع سیاست‌های نظام دانستند و گفتند که "در همه جای دنیا دستگاه‌های اطلاعاتی تابع سیاست‌های نظامِ حاکم بر کشورها هستند."

  ایشان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود دستگاه‌های اطلاعاتی کشور را به همکاری، هم‌افزایی و رقابت حرفه‌ای توصیه کردند، همچنین ایشان همچنین خطاب به مدیران و کارکنان وزارت اطلاعات به موضوع «مبارزه با فساد» اشاره کردند و گفتند: "باید موضوع مبارزه با فساد بسیار جدی گرفته و با شریان‌های اصلی آن مقابله شود، زیرا فساد موجب انهزام و شکسته شدن روحی و روانی افراد و جامعه می شود."

  همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین علوی وزیر اطلاعات در این ملاقات صمیمی قبل از سخنرانی حضرت آقا گزارشی از فعالیت‌ها و رویکردهای این وزارتخانه ارائه کردند. وی در سخنرانی کوتاهی که در این جلسه در حضور مقام معظم رهبری داشتند، آمادگی همه سربازان گمنام را برای مقابله با ایادی نظام سلطه و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهان‌خوار، صهیونیسمِ جنایت‌کار و آل سعودِ کودک‌کش و دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی تا آخرین قطره خون خود اعلام  کردند.

  البته لازم به ذکر می‌دانم که وزیر بعد از این ملاقات نیز در پیامی از مقام معظم رهبری(مدّظلّه العالی) بخاطر این دیدار تشکر کرد.

  وی در این پیام هم تأکید کرده بودند که «از طرف خود و همه سربازانتان در وزارت اطلاعات، به محضر مستطاب عالی اطمینان می‌دهیم رهنمودهای حکیمانه، دقیق و کاربردی حضرت عالی را با جان و دل اجرایی و دنبال خواهیم کرد و با مولا و مقتدایمان عهد می‌بندیم که تا پای جان، انقلابی مانده، انقلابی حرکت کرده و در جنگ بزرگ با دشمنان قسم خورده ی انقلاب اسلامی، لحظه‌ای درنگ نمی‌کنیم».

   تسنیم: به دلایل مختلف بخشی از فعالیت‌ها و اهداف وزارت اطلاعات از سوی مردم ناشناخته باقی مانده است در این رابطه توضیحی ارائه کنید؟

  فاضل: بخشی از این عدم اطلاع به دلیل ماهیت کار اطلاعاتی و  انجام کار پنهان در حوزه  امور امنیتی و اطلاعاتی است که به دلایل مختلف نمی‌توان برخی از اهداف و وظایف را اطلاع‌رسانی کرد و یا روی آنها کار تبلیغی انجام داد.

  بخشی هم به دلیل تأکید خود همکاران ما در مجموعه وزارت اطلاعات بر گمنام ماندن هویتشان، هم در عرصه نام و نشان و هم در عرصه تبلیغ برای اقداماتی که انجام شده است به نظر می‌رسد تا ضرورتی در میان نباشد، عدم تبلیغ در این زمینه، اخلاص بیشتری به کار و اثربخشی عظیم‌تری به آن می‌دهد.

  در ماده «یک» قانون تأسیس وزارت اطلاعات  تأکید شده است که به منظور کشف و پرورش اطلاعات امنیتی و اطلاعات خارجی و حفاظت اطلاعات و ضد جاسوسی و بدست آوردن آگاهی‌های لازم از وضعیت دشمنان داخلی و خارجی جهت پیشگیری و مقابله با توطئه‌های آنان علیه انقلاب اسلامی، کشور و نظام جمهوری اسلامی، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران تشکیل می‌شود.

  از سوی دیگر بر اساس ماده قانون 10 تأسیس وزارت اطلاعات، کسب و جمع‌آوری اخبار و تولید، تجزیه، تحلیل و طبقه‌بندی اطلاعات مورد نیاز در ابعاد داخلی و خارجی و همچنین کشف توطئه‌ها و فعالیت‌های براندازی، جاسوسی، خرابکاری و اغتشاش علیه استقلال و امنیت و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران و حراست از اخبار، اطلاعات، اسناد، مدارک، تأسیسات و پرسنل وزارتخانه و آموزش و کمک‌های لازم به ارگان‌ها و نهادها جهت حفاظت از مدارک و اسناد و اشیاء مهم آنها از جمله وظایف وزارت است.

  ارائه خدمات اطلاعاتی ضروری به سازمان‌ها و ارگان‌ها و آگاه ساختن به موقع آنها نسبت به توطئه‌ها و همکاری و تبادل اطلاعات و تجارب اطلاعاتی با کشورهایی که صلاحیت لازم را دارا باشند هم از جمله وظایف قانونی وزارت اطلاعات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

  وزارت تلاش کرده است در همه این سال‌ها در راستای عمل به وظایف قانونی‌اش تلاش کند و به اعتراف دوست و دشمن، در بخش‌های مهمی از این وظایف، بیشتر از انتظار پیشرفت داشته و اثرگذاری مثبت داشته است.

  به گونه‌ای که سرویس اطلاعاتی، اسلامی ما بدون شک قوی‌ترین دستگاه اطلاعاتی منطقه و جزو مقتدرترین سرویس‌های اطلاعاتی دنیاست. از جمله مراکز مهم و وابسته به وزارت اطلاعات، حراست سازمان‌ها و ادارات دولتی هستند که برای حفاظت از نیروی انسانی در مقابل توطئه‌ها و حفاظت از اخبار، اسناد و اطلاعات دستگاه‌ها در مقابل توطئه‌ها فعالیت می‌کنند. 

  همچنین حراست‌ها نقش پیشگیری، صیانت از پرسنل و محیط سازمان، ادارات و دانشگاه‌ها و سایر محیط‌ها و دستگاه‌ها  را نیز برعهده دارند. همچنین حراست از سرمایه‌های مختلف اطلاعات دیجیتال در حوزه آی تی و به حداقل رساندن هر گونه تهدید و آسیب، شناسایی و انعکاس تهدیدات و آسیب پذیری‌های دستگاه‌ها و عوامل آن و حفاظت از اماکن و تأسیسات و در بُعد سخت افزاری مقابله با توطئه های عوامل بیگانه و ضد انقلاب و عوامل ایجاد نارضایتی‌ها  در محیط را عهده‌دار هستند.

   تسنیم: وظایف و محورهای فعالیت یک دستگاه اطلاعاتی به نام اداره کل اطلاعات استان در مورد فعالیت‌های انجام شده در حوزه‌های مختلف استانی چیست؟

  فاضل: ما در استان خراسان جنوبی با دو ظرفیت بسیار مهم و بزرگ و دو سرمایه عظیم روبه‌رو هستیم. سرمایه اول نیروی انسانی خلاق، خوش فکر، متفکر و دارای هوش بالا و سختکوش در استان است که هم ارزشی، هم مهربان و هم ولایتمدار هستند و از طیف‌ها و گروه‌های مختلف و  با وحدت در کنار هم زندگی می‌کنند.

  سرمایه دوم برکات مادی و معدنی و ظرفیت‌های خدادادی این استان پهناور است. براین اساس شاید بتوان مهمترین موارد و مسأله‌های قابل پیگیری استان خراسان جنوبی را سرمایه‌گذاری خارجی، حوزه  پر اهمیت گردشگری، حوزه معادن،  و متأسفانه وجود بروکراسی‌های اداری در بخش هایی از این استان دانست. 

  معتقدم باید با رعایت جوانب مختلف و بررسی‌های ضروری، بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری خارجی در استان خراسان جنوبی فراهم شود. بخشی از علل عدم سرمایه‌گذاری در استان تحریم‌ها و محدودیت‌هایی چون عدم برقراری روابط بانکی استاندارد بین بانک‌های ایران با سایر بانک‌های دنیاست و فقدان حفاظت قانونی برای شرکت‌های خارجی فعال در ایران که ناشی از عضو نبودن کشورمان در سازمان تجارت است بر این موضوع صحه می‌گذارد.

  از سوی دیگر عدم وجود قوانین محرمانگی تجارت که موجب محافظت از اطلاعات محرمانه سرمایه‌گذاران در کشور می‌شود و علاوه بر آن وجود بروکراسی پیچیده و قوانین دست و پاگیر برای سرمایه‌گذاری خارجی و فساد اداری هم موجب کاهش سرمایه‌گذاری در داخل کشور شده است.

  قسمی از این مشکلات در خصوص خراسان جنوبی نیز وجود دارد و موجب شده است استان نتواند از ظرفیت‌های مهم خود استفاده درستی داشته باشد. کمک به تسهیل سرمایه‌گذاری خارجی که می‌تواند نقش مهمی در توسعه استان داشته باشد، آن هم  از طریق ایجاد امنیت اقتصادی با کمک مردم و حضور مجموعه اطلاعاتی استان در کنار مردم و مدیران، می‌تواند کمک شایانی به جذب سرمایه‌گذار خارجی در استان خراسان جنوبی داشته باشد.

  کل مبلغ سرمایه‌گذاری شده خارجی مصوب در استان از سال های 1385 تا سال 1396 ، 734.7 میلیون دلار بوده و مبلغ سرمایه‌گذاری خارجی جذب شده در استان در همین بازه ی زمانی 65.3 میلیون دلار بوده است. این آمار کمی تأمل برانگیز است.

   تسنیم:در حوزه گردشگری هم چنین شرایطی وجود دارد؟

  فاضل: یکی از منابع مهم و غیرنفتی درآمدی برخی کشورها، تقویت صنعت گردشگری آن کشورهاست. اهمیت صنعت گردشگری با توجه به نقشی که این صنعت در ایجاد اشتغال و افزایش درآمد جوامع دارد کاملاً روشن است. 

  این صنعت می‌تواند تأثیر‌گذاری قابل توجهی برکاهش شدت معضلاتی مانند بیکاری، محدودیت منابع و گسترش عوامل ضد توسعه  استان داشته باشد. توجه به این حوزه در شرایطی که استان در بحران واقعی خشکسالی به سر می برد بسیار مهم است. 

  کشورهایی مثل ترکیه برخی کشورهای آسیایی، اروپایی و عربی در حال حاضر بیشتر بر سرمایه‌گذاری خود در جذب درآمد ملی از طریق رونق موضوع گردشگری متمرکز شده‌اند. چهار زیرشاخص‌ مانند «محیط توانمندساز»، «سیاست‌گذاری سفر و گردشگری و شرایط توانمندساز»، «زیرساخت‌ها» و «منابع طبیعی و فرهنگی» به عنوان استانداردهای سنجش این مسأله هستند.

  با توجه به اینکه یکی از مأموریت‌های سیستم اطلاعاتی در زیرشاخص محیط توانمندساز که دربرگیرنده پنج محور اصلی شامل «محیط کسب و کار»، «امنیت و آرامش»، «بهداشت و سلامتی»، «منابع انسانی و بازار کار» و «دسترسی به فناوری ارتباطات و اطلاعات» است تعریف می‌شود، بنابراین رقابت‌پذیری در بخش گردشگری با محوریت امنیت و آرامش از اولویت‌های کاری ما در این بخش محسوب  می‌شود. 

  به ‌منظور سنجش امنیت و آرامش در حوزه گردشگری از شاخص‌های «هزینه‌های جرم و خشونت»، ‌«قابلیت اطمینان از خدمات پلیس» و ‌«هزینه‌های کسب‌ و کار» استفاده می‌شود. ما با یک موضوع دیگر هم مواجه هستیم که تبلیغات منفی علیه ایران در رسانه‌های خارجی است. بسیاری از کشورهای غربی با ایجاد جنگ روانی و تبلیغات منفی توسط رسانه‌های بین‌المللی و نشان دادن چهره منفی از ایران باعث تغییر مسیر بسیاری از گردشگران می‌شوند.

  بنابراین یکی دیگر از عوامل و موانع مؤثر بر توسعه صنعت گردشگری، تبلیغات منفی برای مخدوش کردن چهره ایران و انزوای کشورمان در سطح بین‌المللی از سوی دیگر کشورهاست که بخشی از رفع این ذهنیت‌ها بر دوش وزارت اطلاعات است. 

  در استان خراسان جنوبی جاذبه‌های گردشگری بسیاری وجود دارد که نه تنها در کشور بلکه در تمام دنیا بی‌نظیرند و باید ضمن تداوم امنیت گردشگری بتوان با تبلیغات صحیح و کارآمد، استان خراسان جنوبی و جاذبه‌های دیدنی و گردشگری آن را در ابعاد مختلف به تمام کشور و جهان معرفی کرد و این با همکاری قوای انتظامی، دستگاه‌های اداری و همه ارگان‌ها میسر می‌شود.

    تسنیم:با توجه به شناختی که از فضای استان خراسان جنوبی دارید چه تهدیدهایی را دارای اولویت توجه در استان می‌دانید؟

  فاضل: استان خراسان جنوبی به دلیل گستردگی و همچنین مرز وسیع با کشور پر تلاطم افغانستان در معرض آسیب‌ها و تهدیدهای متنوعی قرار دارد. این شاخصه مناطق مهم و استراتژیک در کل دنیاست که ژئوپلوتیک هر منطقه به هر میزان که  ظرفیت‌ها و فرصت‌ها را  افزایش می دهد، علی القاعده تهدیدها را هم  بیشتر می‌کند.

  ولی هنر ما تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها و استفاده از این فرصت‌ها در زمان مقتضی و با برنامه مناسب است. من در چند حوزه برخی تهدیدها را در مورد استان خراسان جنوبی مهم‌تر از سایر تهدیدها و ضرورت معطوف شدن نگاه مسئولان و مردم را به آنها دارای اولویت بیشتری می‌دانم.

  یکی از مسائلی که استان را در آینده مورد تهدید قرار خواهد داد فرقه‌گرایی و جریان‌های انحرافی مذهبی و تحریف در دین و  مذهب  است. بروز مسائلی مانند تغییر دین و یا حتی مذهب، افراط‌گرایی مذهبی و تحریف دین از جمله مسائلی است که پیوند آن با پتانسیل‌های بحران آفرین در منطقه مانند تفکرات داعش، القاعده و به‌ویژه گروه‌های محارب می ‌واند آسیب فراوانی برای مبانی دینی اسلام در کشور و استان به همراه داشته باشد.

  در اینجا لازم می‌دانم تأکید کنم که  شهروندان و به ویژه جوانان استان  نسبت به گروه‌ها و جریانات تکفیری و تروریستی که با وعده‌های دروغین و فریبنده اقدام به جذب می‌کنند شاخت و دقت لازم را داشته باشند. عضویت و فعالیت در این گروه‌ها نه تنها از نظر قانونی جرم است و دارای مجازات سنگین خواهد بود، بلکه خیانت به نظام جمهوری اسلامی ایران نیز محسوب می‌شود و کمک به دشمنان اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

  در سایر حوزه‌های هم دشمن به دنبال بهره‌برداری‌های خاص خود است، به عنوان مثال بخش عمده‌ای از فعالیت‌های جاسوسی گروهک منافقین را هنوز تخلیه تلفنی شکل  می‌دهد که از طریق تماس تلفنی از خارج کشور ولی با پوشش‌های مناسب داخلی و استفاده از نام و شهرت افراد شاخص و بعضاً  آشنا و طرح سؤالاتی نزدیک به واقعیت اقدام به جمع‌آوری اخبار و اطلاعات می‌کنند.

   شهروندان، کارکنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی نباید به هر تماس تلفنی اعتماد کنند و اطلاعات و اخبار بدهند بلکه پس از بررسی و کسب اطمینان کامل پاسخگو باشند.

  بحث بسیار مهم دیگر بحث  فضای مجازی و  پیام رسان‌های مختلف است. فضای مجازی و پیام رسان ها در دنیای فعلی نقش مهمی در ارتباطات بین شهروندان دارند که البته باید دقت کرد تبادل هر گونه اطلاعات و اخبار مهم  از طریق این پیام رسان‌ها به ویژه پیام رسان‌های خارجی مثل تلگرام و اینستاگرام و یا سایر پیام رسان‌ها که مرکز و دیتای آن در خارج کشور وجود دارد می‌تواند ضربه جبران ناپذیری به نظام جمهوری اسلامی ایران وارد سازد.

  توصیه جدی می‌کنم  والدین نظارت کامل نسبت به استفاده فرزندان خود در حوزه پیام رسان‌ها داشته باشند چون خطرات و دام‌های  جانبی زیادی ممکن است گریبانگیر آنها شود که گاهی جبران مشکلات ایجاد شده از این مجرا غیر ممکن است.

  همچنین خانواده ها و همسران نیز در این پیام رسان‌ها مراقب حضور و فعالیت افراد شیاد و فاسد و فریبکار باشند تا مشکلی در زندگی خانوادگی  آنها بروز نکرده و زمینه ازهم پاشیدگی بنیان خانواده آنها فراهم نگردد.

  دشمن در تلاش است با استفاده از این پیام رسان‌ها، فاصله بین ضدانقلاب و مردم را کمتر کرده و بنابراین منویات و هدایت‌های فریبکارانه خود را در حوزه اتصال نارضایتی‌ها به اقدامات ضد امنیتی و ضد اجتماعی به صورت لحظه‌ای و سریع توسعه دهد. این موضوع به صورت مداوم از طرف وزارت اطلاعات رصد می‌شود و هشدارهای لازم ارائه  می‌شود اما هوشیاری و دقت همیشگی شهروندان عزیز ما را هم لازم دارد. 

   تسنیم: بسیاری از شهروندان علاقه‌مندند گزارش‌های خود را در خصوص مشاهداتشان از تخلفات به وزارت اطلاعات ارائه کنند چگونه می‌توانند این کار را کنند؟

  فاضل: وزارت اطلاعات و ادارات کل اطلاعات استان‌ها وظایف خاصی را در حوزه عملکردی بر عهده دارند. از شهروندان شریف استان تقاضا دارم اخبار و گزارش‌هایی را به ستاد خبری اداره کل اطلاع‌رسانی کنند که هم دارای اهمیت و هم در حوزه وظایف ذاتی ما برای بررسی و پیگیری وزارت اطلاعات باشد.

  یکی از مراکز ارتباطی وزارت اطلاعات با شهروندان، «ستاد خبری وزارت اطلاعات» است  که شهروندان می‌توانند ضمن برقراری تماس با شماره تلفن 113 و یا به  صورت مکتوب، با اطمینان کامل از محفوظ ماندن قطعی نام و نشانشان، گزارش‌های خود را به صورت شفاهی و یا به صندوق پستی 113 برای بررسی از سوی کارشناسان ما  ارائه کنند.

  اطلاع‌رسانی در رابطه با هر گونه مشکل و معضلی که در جامعه مشاهده می‌شود وظیفه ذاتی، انسانی، دینی و شرعی و اجتماعی همه ملت شریف است و ما نیز بر اساس وظایف ذاتی خود موظف به پیگیری و در صورت لزوم اقدام مناسب هستیم. 

    تسنیم:  در پایان هرگونه توصیه و یا پیشنهادی برای مردم استان خراسان جنوبی دارید بفرمائید؟

  فاضل: به نمایندگی از همه سربازان گمنام امام زمان(عج)  ولادت باسعادت حضرت امام مهدی (عج) را به مردم عزیز و شریف خراسان جنوبی و آحاد مردم شهیدپرور جمهوری اسلامی ایران تبریک عرض می‌کنم و تقاضای دعای خیر آنها را برای فرزندان گمنام خودشان دارم.

   پرسنل وزارت اطلاعات و ادارات کل اطلاعات استان‌ها به یاری خداوند سبحان و حمایت‌های بی‌دریغ مقام معظم رهبری بصورت شبانه روز و با اقتدار از آرمان های جمهوری اسلامی ایران و تمامیت ارضی کشور و امنیت این آب و خاک در حوزه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، علمی و فنی و سایر حوزه ها با تمام توان حفاظت کرده و پس از این هم با چشمانی بیدار صیانت خواهند کرد.

  وزارت اطلاعات نقشه  و توطئه‌های برخی عوامل داخلی و خارجی را پیش از آنکه بتوانند عملی سازند با همکاری مردم عزیز و شریف، شناسایی و  خنثی می‌کند.

  آنچه در پایان  قابل تأکید است اینکه پشتوانه عظیم و بزرگ همه کارهای ما در وزارت اطلاعات،  خداوند باری تعالی، مقام عظمای ولایت و ملت شریف ایران و مردم خونگرم استان خراسان جنوبی  هستند که با تمام وجود به آنها افتخار می کنیم و از همراهی آنان در همه صحنه های انقلاب سپاسگزاری می کنیم.

  دشمن با برنامه ریزی های دقیق برای  آینده نظام در حال ایجاد چالش های بزرگ و مهمی است، رمز عبور از این چالش ها و گردنه های سهمگین و پیچ های تاریخی مهم، تمسک به محوریت ولایت فقیه، توجه به مطالبات و خواسته‌های مردم و آینده نگری و هوشیاری در راستای حفظ وحدت جامعه است.

  همانطور که مقام معظم رهبری هم بارها تأکید فرموده‌اند آینده این ملت بزرگ، بسیار درخشان و نورانی است و ما خوشحالیم و افتخار می‌کنیم که در کنار مردم شریف در آفرینش این عظمت تاریخی نقش داریم.

  فرصت را مغتنم شمرده و حسب وظیفه و ارادت قلبی  خودم از نماینده ولی‌فقیه در استان،  استاندار و رئیس شورای تأمین استان و همه مدیران سختکوش اجرایی این استان، ائمه جمعه و جماعات عزیز استان، اعضای پرتلاش جامعه اطلاعاتی خراسان جنوبی و از همه آحاد مردم که به تعبیر دقیق حضرت امام خمینی (ره) همگی به لحاظ تعهدشان در پاسداری از انقلاب جزئی از سازمان اطلاعات کشور هستند و به ویژه از همه مردم خونگرم استان خراسان جنوبی که همکاری بسیار خوبی با اداره کل اطلاعات دارند و از همه مهم تر از حسن نظر و اعتماد و اعتقاد آنها به اقدامات دستگاه اطلاعاتی استان تقدیر و تشکر می دارم.همچنین  از شما و همکاران رسانه ای شما که فرصت این مصاحبه را فراهم کردید هم تشکر و قدردانی می‌کنم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :صنعت تبلیغات