اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۸۰۰ انتشار : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۳
  مدیرکل امور بانوان و خانواده:

  کار مولد در قم با سرعت بیشتری پیگیری شود

  قم- ایرنا- مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان«حمایت از کالای ایرانی» گفت: امسال از کار کاذب به سمت کار مولد حرکت باید حرکت کرد و این امر با سرعت بیشتری پیگیری شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، معصومه ظهیری درجشنواره بانوان کارآفرین در دانشگاه پردیس قم اظهار داشت: با فعالیت دستگاه ها و موسسه های کارآفرین، شغل پایدار باید در جامعه ایجاد شود و آمار جامعه کارآفرینی و کارگری افزایش یابد.
  وی افزود: تولیدکنندگان و مراکز کارآفرینی با وحدت می توانند طرح جامع تولیدی و اشتغال پایدار را آماده کنند تا به مرحله اجرایی برسد.
  وی با بیان این که همه دستگاه ها باید تعامل و وحدت رویه داشته باشند گفت: برای رسیدن به اهداف بلند مدت در اشتغال همه باید فعال باشند و نظارت بر حسن اجرای کار توسط بخش بازرسی و بدنه اجرایی استان تقویت شود.
  مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم تاکید کرد: نهادهایی از جمله بهزیستی و اداره کل کمیته امداد امام خمینی قم برنامه ریزی هایی درحوزه ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست و سایر افراد را انجام دهند.
  وی با بیان این که آموزش های لازم نسبت به نیاز بازار ارائه شود گفت: متقاضیان کار و کارآفرینی در جامعه باید آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی را فرا گرفته و وارد بازار کار شوند.
  ظهیری اضافه کرد: اداره کل فنی و حرفه ای قم درحال حاضر رشته های کاربردی مورد نیاز در استان قم را آموزش می دهد که متقاضیان می توانند از این فرصت برای شناسایی استعدادها و توانمندی های خویش بهره مند شوند.
  وی خاطرنشان کرد: تولید کالاهای مورد نیاز مردم جامعه باید در استان قم صورت گیرد و شهروندان در راستای ایجاد اشتغال و درآمدزایی اولویت استفاده از کالاهای ایرانی و بومی را مورد توجه قرار دهند.
  وی با بیان این که صندوق خرد روستایی در قم به 21 صندوق رسید گفت: در جهت حمایت از اشتغال در روستاها این امر صورت گرفت تا کارآفرینی و اقتصادزایی را در روستاها توسعه بخشیم.
  مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم بیان داشت: خود اشتغالی و اشتغال زایی در حوزه بانوان مورد توجه قرار گرفته است چرا که بانوان نیمی از جمعیت جامعه را به خویش اختصاص داده اند که باید زمینه اشتغال و حضور فعال آنان در عرصه های اجتماعی ایجاد شود.
  وی تاکید کرد: نگاه در جامعه باید بر اساس توانمندی و کارآفرینی در تمام عرصه ها به ویژه در حوزه زنان مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه طرح و برنامه جامع ارائه و اجرایی شود.
  جشنواره شناسایی و تجلیل از زنان توانمند و تاثیرگذار شب گذشته با مشارکت بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، اداره کل فنی و حرفه ای، اداره کل امور بانوان استانداری، اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، سازمان جهاد کشاورزی، دانشگاه علمی و کاربردی، دانشگاه آزاد اسلامی ، اتاق اصناف، سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قم و با تجلیل از 10 بانوی کارآفرین در پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار شد.
  8138/ 6133/

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی