اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۷۹۹ انتشار : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۲

  بانوان به عنوان نیمی از جمعیت فعال سهم مهمی در توسعه دارند

  مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم گفت: بانوان به عنوان نیمی از جمعیت فعال در هر جامعه ای، سهم مهمی در توسعه و پیشرفت دارند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از  ایسنا، معصومه ظهیری شامگاه دوشنبه در آیین نخستین همایش تجلیل از بانوان کارآفرین استان قم که در در پردیس فارابی دانشگاه تهران در قم به همت مرکز مشاوره کسب و کار و کارآفرینی کوشان و برخی از دستگاههای اجرایی برگزار شد، عنوان کرد: بانوان کارآفرین با خلاقیت و ابتکار و مهارتهای لازم در بخش خصوصی توانستهاند زمینه اشتغال را برای دیگران فراهم بیاورند که جای تقدیر دارد.


  مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم افزود: ما نیز به عنوان بدنه دولت همراهی لازم را با بانوان کارآفرین داشتهایم و در حد توان برای توانمندی بانوان، ظرفیتهای لازم را به وجود آوردهایم.

  وی اظهار کرد: همه کرامت انسان در گرو تلاش و کوشش و سعی است، تلاش و کارآفرینی و فعالیتی هنرمندانه در عرصه زندگی فراتر از جنسیت است و خداوند در قرآن کریم انسان را خطاب قرار میدهد و جنسیت در این تلاش و کوشش مد نظر نیست.

  ظهیری خاطرنشان کرد: دین اسلام توجه ویژهای به کار و تلاش دارد و کار را عبادت میداند، در طول سالهای بعد از انقلاب اسلامی زمینه رشد و تعالی فراتر از جنسیت زنان و مردان شکل گرفت و با نگاه بلند امام خمینی(ره) که الگوی جهان بود، زنان جایگاه ویژهای یافتند.

  وی بیان کرد: در جهان نگاه به زن دارای الگویی بود که در آن بی بند و باری و نگاه جنسیتی به زن را به جامعه تحمیل میکرد و یا نگاهی متحجرانه به زن داشت؛ اما نگاه امام خمینی (ره) به زن در سایه کرامت و حفظ شخصیت و حضور در فعالیتهای اجتماعی بود.

  مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم افزود: نگاه انقلاب به جایگاه انسانی زن خلاقیت، استعداد، ابتکار و ظهور و بروز است و در عرصه کارآفرینی حضور بانوان را مغتنم می شمارد و این جایگاه ستودنی است.

  وی عنوان کرد: در کنار افراد تلاشگر و کوشا افرادی نیز هستند که طرح و ابداعی برای توسعه دارند، جامعه توسعه یافته از نیروی مولد به خوبی استفاده میکند و براساس توانایی آنها به حرکت ادامه میدهد.

  وی گفت: زنان جامعه نیمی از جمعیت هستند که با فعالیتهای اجتماعی در صحنه حضور دارند، گاهی یک فکر و اندیشه زمینه ده‌ها شغل و کار را فراهم نماید و بانوان در این حوزه نیز موفق بودهاند.

  مشاور استاندار بیان کرد: کارآفرین در واقع طراح و مولد است و گاه سرمایه اندیشه و حمایت او در اقتصادی زمینه کار را فراهم می کند و در بخشی حسن طرح و ابداع او دیگران را وادار به کار و تلاش میکند، از این رو جامعه به سمت تعالی پیش میرود و از کار کاذب به سوی کار مولد حرکت میکند.

  وی خاطرنشان کرد: حمایت از تولید ایرانی نیز گام بزرگی است که به توسعه سرعت میدهد، در این راستا باید اشتغالی پایدار برای ارتقای تولید ایجاد کرد.

  وی یادآور شد: وحدت و در کنار هم بودن ما را به اهداف میان مدت و بلند مدت میرساند گرچه انقلاب دوران 40 سالگی را میگذراند اما عقب افتادگی هایی داریم که با نظارت بر اجرای قانون و ارتقاء بازرسیها می توان به پیش رفت.

  مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم گفت: همت بانوان و کنار هم بودن و تشویق و ترغیب بانوان و حضور فعال شان موجب رشد و توسعه است، بانوان باید تشکیلاتی فعالیت کنند، در این باره باید طرحی در جهت اشتغال از سوی تولید کننده و فعالان در مراکز کارآفرینی ارائه شود.
   


  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی