اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۷۹۱ انتشار : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۶

  سه پیام‌رسان بومی وام ۵ میلیارد تومانی دریافت کردند/ به کارگیری فناوری اطلاعات در بخش خدمات با کارآفرینی و ایجاد اشتغال همراه است

  معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص آخرین وضعیت اجرای دولت همراه در کشور گفت: هم‌اکنون برخی از خدمات از طریق این پلتفرم و در سامانه دولت همراه در حال ارائه است. بیشترین خدماتی که مورد مطالبه مردم در این سامانه است، مربوط به خدمات ثبت‌احوال، بهزیستی، وزارت صنعت، معدن و تجارت برای طرح رجیستری و سازمان امور مالیاتی است. در سامانه دولت همراه، سازمان‌هایی مانند ثبت‌احوال و تأمین اجتماعی، شرکت پست، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بیشترین همکاری را با ما داشته‌اند؛ این در حالی است که از بانک مرکزی، گمرک، آموزش و بخش سلامت وزارت بهداشت، بیشترین انتظار همکاری را می‌رود که تاکنون به معنای واقعی محقق نشده است.

  سراییان با دفاع از عملکرد مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (ماهر) نیز ابراز داشت: کار مرکز ماهر بسیار حساس است و تلاش شبانه‌روزی همکاران ما در این مرکز برای حفظ امنیت سایبری کشور قابل چشم‌پوشی نیست، اما با وجود همه‌ی این تلاش‌ها، ما در حال تدوین برنامه تحول برای رفع موانع و چالش‌های موجود در نظام پاسخگویی این مرکز هستیم تا توانمندی‌های این مرکز بیشتر به اطلاع عموم برسد.

  رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در پایان تأکید کرد: نظام پاسخگویی حوزه امنیت اطلاعات متفاوت از سایر مدل‌های پاسخگویی است؛ در صورت وقوع یک حمله سایبری، مرکز ماهر با همکاری مراکز آپا در استان‌ها، اولین تمرکز خود را برای مهار حمله صورت گرفته و پیدا کردن منشأ آن، قرار می‌دهد و موضوع اطلاع‌رسانی عمومی در جایگاه بعدی قرار دارد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی