اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۷۸۵ انتشار : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶

  گرگان| پرداخت تسهیلات طرح‌های اشتغالزایی جوانان در استان گلستان

  معاون ورزش و جوانان گلستان گفت: با انعقاد تفاهم‌ همکاری که با صندوق کارآفرینی امید انجام شده تا سقف 100 میلیون تومان از طرح‌های اشتغالزایی جوانان حمایت می‌شود.

  ‌به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از گرگان، ‌محمود متقی ظهر امروز در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم استان گلستان و در گفت‌وگو با خبرنگاران به مناسبت هفته جوان اظهار داشت: 51 سمن در استان گلستان اعتبار‌نامه دارند و در استان گلستان فعالیت می‌کنند.

  وی با بیان اینکه اعتبارنامه‌های سمن‌ها 5 ساله است،‌ افزود: 88 سمن در استان گلستان داریم که بخشی از این سمن‌ها اعتبارنامه‌هایشان به پایان رسیده و بخشی دیگر در شرف تمدید اعتبارنامه هستند.

  معاون امور فرهنگی و جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان گلستان ادامه داد: 251 درخواست سمن در سامانه وجود دارد که به ثبت رسیده و مراحل بررسی درخواست آنها در حال انجام است و این سمن‌ها در حوزه‌های مختلف گردشگری، زیست محیطی، کاهش آسیب‌های اجتماعی ‌و جوانان درخواست دارند.

  متقی تاکید کرد: ‌فعالیت‌های حوزه جوانان فرابخشی است و بر این اساس ستاد امور جوانان در کشور در نظر گرفته شده که ریاست آن در استان برعهده استاندار گلستان است. 33 ‌دستگاه عضو این ستاد هستند و 14 وظیفه‌مندی در موضوعات اشتغال،‌ فضای مجازی، نشاط و شادابی جوانان دیده شده است.

  معاون امور فرهنگی و جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان گلستان یادآور شد: بررسی نیازهای جوانان در این ستاد توسط دبیرخانه انجام می‌شود و تصمیم‌ گیری نهایی مصوبات این ستاد برعهده استاندار است.

  متقی تاکید کرد: ‌در سال 1395 و 1396 استان گلستان چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی بین استان‌های برتر بوده و این مهم جای تقدیر و تشکر از همه اعضای ستاد دارد. ‌باید در طول سال به موضوع جوانان توجه شود و نباید تنها به مناسبتی مانند هفته جوان فعالیت‌های حوزه جوانان بسنده شود.

  معاون امور فرهنگی و جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان گلستان تاکید کرد: ‌در مسیر تامین اوقات فراغت 17 دستگاه وظیفه برعهده دارند و باید هر دستگاه براساس رسالتی که دارد در حوزه جوانان وظایف خود را انجام دهد. امسال با توجه به تاکید استاندار توانستیم در حوزه جوانان اعتباراتی داشته باشیم و این تخصیص اعتبارات پس از ادغام سازمان جوانان به ورزش برای نخستین بار بود.

  وی همچنین به تاکید استاندار گلستان برای اولویت قرار دادن پرداخت تسهیلات به جوانان اشاره کرد و گفت: با انعقاد تفاهم‌ همکاری که با صندوق کارآفرینی امید انجام شده تا سقف 100 میلیون تومان از طرح‌های اشتغالزایی جوانان حمایت می‌شود.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی