اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۷۸۳ انتشار : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۵
  فرماندار جم:

  فضای استیجاری فنی و حرفه‌ای جوابگوی نیاز شهرستان جم نیست

  بوشهر - فرماندار شهرستان جم گفت: فضای استیجاری فنی و حرفه‌ای جوابگوی نیاز شهرستان جم نیست.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، محمد حسینی پیش از ظهر دوشنبه در بازدید از فنی و حرفه ای جم اظهار داشت: مهارت آموزی ها بر اساس اشتغال مورد نیاز صنعت و مبتنی بر درآمدهای پایدار انجام شود

  وی با بیان اینکه شهرستان جم بسترهای مناسبی برای تولید و کارآفرینی دارد افزود: قرارگرفتن در مجاورت صنایع بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی و نیز میزبانی صنایع نفت و گاز و مهاجرت پذیری بالا به عنوان ظرفیتی بزرگ در عرصه تولید و کارآفرینی محسوب می شود.

  وی اظهار داشت: نقش مراکز فنی و حرفه ای در اشتغال پایدار بسیار مهم است و این نقش در شهرستان جم به دلیل شرایط ویژه و منحصر بفرد بسیار پررنگ تر است.

  حسینی تصریح کرد: رشته های آموزشی در مرکز فنی و حرفه ای جم باید بر اساس ارزیابی سالیانه از بازار اشتغال و میزان درآمدزایی ها باشد تا بتواند به کاهش بیکاری و افزایش کیفیت زندگی جوانان کمک کند.

  فرماندار جم با تاکید بر لزوم ارزیابی سالیانه از وضعیت اشتغال فراگیران مراکز فنی و حرفه ای پس از اتمام دوره ها گفت: لازم است رصد و پایش دقیقی از میزان اشتغال ایجاد شده انجام شود تا بتوان بر مبنای آن کمیت و کیفیت دوره های آموزشی را مورد ارزیابی قرار داد.

  حسینی کیفیت بخشی به آموزش ها را ضروری دانست و یادآور شد: باید تلاش کرد دوره های آموزشی با روش های جدید تدریس و کیفیت خوب ارائه شود تا دانش کافی برای اشتغال به فراگیران منتقل شود.

  وی افزود: در راستای بهبود کیفیت اموزشی مراکز فنی و حرفه ای لازم است نظارت جدی و مستمر بر عملکرد مراکز آموزشی فنی و حرفه ای سطح شهرستان انجام شود.

  حسینی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی مناسب دوره های آموزشی به مردم خاطر نشان کرد: باید تبلیغات پررنگ تری در سطح شهرستان برای جذب جوانان جویای کار انجام شود تا کسی به دلیل عدم اطلاع از شرکت در دوره ها و فرصت یادگیری محروم نشود.

  نماینده عالی دولت در جم با بیان اینکه بیش از ۱۰ سال از حضور فنی و حرفه ای در جم می گذرد گفت: متاسفانه فضای استیجاری به هیچ وجه جوابگوی نیاز شهرستان نیست و باید به مقوله تربیت نیروی انسانی توجه بیشتری انجام شود.

  وی اضافه کرد: توفیق جدی در کاهش بیکاری جوانان با اقدامات لاک پشتی و سطحی امکان پذیر نیست و باید برای تشویق جوانان به آموختن و کارآفرینی گام های جدی تری برداشت.

  حسینی وضعیت کنونی فنی و حرفه‌ای جم را نامطلوب توصیف کرد و گفت: امروز مراکز آموزشی مهارت آموزی به عنوان پیشقراول کارآفرینی و اشتغال پایدار محسوب می شوند و باید حمایت بیشتر و جدی تری از مراکز آموزش فنی و حرفه ای صورت گیرد.

  فرماندار جم با بیان اینکه آماده کمک به تامین فضای مناسب برای مرکز فنی و حرفه ای جم هستیم افزود: پیگیری لازم برای تامین زمین مناسب برای احداث ساختمان آموزشی انجام شود تا بتوان در زمینه احداث ساختمان مناسب و در شان شهرستان جم با همکاری سازمان فنی و حرفه ای گام برداشت.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی