اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۷۶۷ انتشار : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۲

  کنفرانس ملی الگوهای نوین در مدیریت و کسب و کار برگزار می شود/ طراحی دوره‌های MBA با گرایش استارتاپی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

  دوره‌های MBA با گرایش استارتاپی از حدود سه ماه آینده برای اولین بار در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از  حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛  نشست علمی کنفرانس ملی الگوهای نوین در مدیریت و کسب و کار با رویکرد حمایت از کارآفرینان ملی در سال حمایت از کالای ایرانی با حضور دکتر احمد جعفر نژاد دبیر علمی کنفراس و مدیر گروه تولید دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، دکتر میثم نصیری مسئول آموزش در مرکز آموزش های کاربردی دانشکده مدیریت و همچنین مجتبی امیری عضو کمیته علمی و همچنین مهدی باغبان دبیر اجرایی این کنفرانس در ساختمان امام رضا دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

  جعفرنژاد در این نشست گفت: بین فضای کسب و کار و دانشگاهی همواره یک خلاء وجود داشته که آن آموزش الگوهای نوین در دانشگاه های کشور بود که با فضای کسب کار ایران همخوانی ندارد.

  وی افزود: آموزش ها در دانشگاه ها همواره بسیار جلوتر از فضای کسب و کار و صنعت کشور بوده و قابلیت اجرایی نداشته است از اینرو هدف از برگزاری این کنفرانس بررسی، شناسایی چالش های فضای کسب و کار و ارائه راهکارهای عملی برای آن است.

  وی خاطرنشان کرد: در این کنفرانس چالش‌های پیش روی فضای کسب و کار با همکاری کارآفرینان و اساتید دانشگاه بازگو و با خرد جمعی برای آن راهکار ارائه می‌شود.

  جعفرنژاد اظهارداشت: افزایش کیفیت کالاهای ایرانی مستلزم هماهنگی بسیاری از نهادها است و تنها با شعار این مهم اجرایی نمی‌شود از اینرو این کنفرانس به منظور بهره گیری از تجربیات دنیا و شناسایی چالش ها در کشور و تدبیر جمعی برای ارائه راهکار برگزار می شود.

  وی افزود: الگوهای درست که منجر به رونق کسب و کارها می شود در این کنفرانس بررسی می شود.

  نصیری نیز در این نشست گفت: امسال به عنوان سال حمایت از کالاهای داخلی نامگذاری شده است از اینرو در این کنفرانس به صورت کامل به تمام ابعاد این موضوع ورود خواهیم کرد.

  وی اظهارداشت: بحران امروز اقتصاد ایران بحران مدیریتی در سازمان ها و شرکت ها است از اینرو دیگر شیوه های قدیمی در مدیریت به منظور مواجه با شرایط پُرتلاطم اقتصادی کشور کارایی ندارد.

  نصیری اذعان کرد: در این دانشگاه از چهار سال پیش برنامه ریزی هایی به منظور طراحی دوره های کاربردی برای متخصصین مشاغل مختلف آغاز شده که در قالب دوره های MBA و DBA است.

  وی همچنین از طراحی دوره های MBA با گرایش استارتاپی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران خبر داد و گفت: در آینده نزدیک و از حدود سه ماه آینده برای اولین بار این دوره در این دانشگاه برگزار می شود و از صفر تا صد تبدیل یک ایده به محصول در دوره یکساله MBA به متقاضیان آموزش داده می شود.

  نصیری با بیان اینکه در کنفرانس ملی الگوهای نوین در کسب و کار گروهی از استارتاپ‌ها حضور دارند گفت: این استارتاپ‌ها در این کنفرانس می‌توانند از نظرات کارآفرینان موفق استفاده کرده و با آنها در این بخش به بحث و تبادل نظر بپردازند.

  وی افزود: تعداد استارتاپ های که در این کنفرانس حضور دارند بزودی اعلام خواهد شد.

  امیری نیز در این مراسم اظهار داشت: به منظور حمایت از تولید داخلی و مصرف کالای ایرانی یکی از ابعاد این است که شوک های بیرونی نتوانند در تولیدات داخلی خلل ایجاد کنند که این امر مستلزم این است که که در داخل نیز شوک ایجاد نشود از این رو باید زمینه های این مهم در این کشور فراهم شود.

  وی گفت : وابستگی به خارج از کشور باید در مصرف کالاها کاهش یابد تا جامعه ایران بتواند به سمت خودکفایی حرکت کند از اینرو در این همایش ابعاد این مسئله بررسی و راهکارهای آن به مسئولین گزارش داده می شود.

  امیری یادآور شد:‌ کسب و کارهای نوین نقش مهمی در ایجاد مشاغل و کارآفرینی دارند از اینرو به این مهم در این کنفرانس اهمیت ویژه ای داده شده و ابعاد آن مورد بررسی قرار گرفته است. کنفرانس ملی الگوهای نوین در مدیریت و کسب و کار با رویکرد حمایت از کارآفرینان ملی، چهاردهم تیرماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار می شود.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :استارتاپ