اخبار تازه

پربازدید ها

    کد خبر ۵۷۴۷ انتشار : ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۴

    تلاش دانشگاه تهران برای راه‌اندازی "هاب" استارتاپی

    مدیر پروژه استارتاپ‌های پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از ایجاد هاب استارتاپی خبر داد و گفت: راه‌اندازی این هاب به توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان کمک خواهد کرد.

    به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا، دکتر مینا مهرنوش، در سومین همایش و جشنواره صنعتی «رسم» با موضوع راه‌اندازی و توسعه استارتاپ‌های لوازم خانگی با اشاره به اهمیت شبکه‌سازی در حوزه استارتاپ‌ها افزود: مزیت رقابتی در دنیای کسب‌وکار در دانش و اقتصادهای دانش‌بنیان تعریف می‌شود و این مدل اقتصاد دانش‌بنیان بسیاری از تئوری‌های اقتصادی و منابع انسانی را تحت‌تاثیر خود قرار داده است.

    وی ادامه داد: برای اینکه از منابع دانشی استفاده کنیم، باید یک پلتفرم ایجاد شود تا استعدادها شناسایی شوند و از ایده‌های‌شان برای صنعت استفاده کنیم. دانشگاه کارآفرین در این راستا همسو با نیاز صنعت به دانش و نزدیک شدن دانشجویان به کار برنامه‌های خود را دنبال می‌کند.

    مهرنوش با تاکید بر اینکه ما به دنبال ایجاد یک هاب استارتاپی در کشور هستیم، خاطر نشان کرد: برای این حوزه برنامه‌های بسیار جدیدی داریم و فکر می‌کنم که به‌زودی موج جدیدی در دانشگاه‌های دیگر هم ایجاد شود و ما این علاقه‌مندی را در جلسه‌هایی که برگزار می‌کنیم، دیده‌ایم. به همین دلیل فکر می‌کنم که اگر بتوانیم این هاب را ایجاد کنیم، می‌توانیم به استارتاپ‌ها و صاحبان ایده کمک کنیم تا کسب‌وکارهای خودشان را بسازند.

    مدیر پروژه استارتاپ‌های پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اظهار کرد: ما در کشورمان اغلب ذهنیت تولیدمحور داریم که این ذهنیت یکی از مسائل اقتصاد ما بوده است. ما در اینجا ذهنیت بازارمحور داریم و می‌توانیم در چند قسمت اصلی بازاریابی و فروش، مالی و سرمایه‌گذاری، حقوقی و قانونی به استارتاپ‌ها و صاحبان ایده کمک کنیم.

    انتهای پیام

    این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
    برچسب ها :استارتاپ