اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۷۳ انتشار : ۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۲

  همکاری صندوق ضمانت صادرات هند و ایران گسترش می یابد

  دهلی نو- ایرنا- مدیرکل بازاریابی صندوق ضمانت صادرات کشورمان از توافق ایران و هند برای گسترش همکاری ها در زمینه ضمانت صادرات بین دوکشور خبر داد.

  'فرشید احمدی' مدیرکل بازاریابی صندوق ضمانت صادرات کشورمان که به هندوستان سفر کرده است، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در دهلی نو گفت: افزایش همکاری صندوق ضمانت دو کشور می تواند زمینه افزایش مبادلات تجاری و بازرگانی را به همراه داشته باشد.
  وی، مشکلات بانکی را از مهمترین موانع فعالیت تجار ایرانی در هند برشمرد و اظهار داشت: با توجه به شرایط پس از برجام این امیدواری بوجود آمده تا با رفع موانع بانکی، تجار و بازرگانان ایرانی به راحتی بتوانند منابع مالی لازم را از طریق بانک های دو کشور انتقال دهند.
  مدیرکل بازاریابی صندوق ضمانت صادرات ایران ،گفت وگوی هیات ایرانی با طرف هندی را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: براساس تفاهم های بدست آمده با طرف هندی پیش بینی می شود در آینده نزدیک و با رفع تحریم ها شرایط مناسبی برای توسعه صادرات و تجارت میان دو کشور فراهم شود.
  وی درخصوص جایگاه صندوق ضمانت صادرات افزود: این صندوق با روش های مختلف از جمله بیمه، تضمین سرمایه و حمایت از تجار ایرانی شرایط لازم را برای کاهش ریسک و تقویت اعتبار تجار و بازرگانان ایرانی فراهم می کند.
  احمدی گفت که همه کشورهایی که در زمینه توسعه صادرات برنامه ریزی می کنند برای رسیدن به این هدف خواستار توسعه بیمه ها و اعتبار صادرکنندگان برای تضمین صادرات می باشند.
  وی از افزایش 200 میلیون دلاری اعتبار صندوق ضمانت صادرات در سالجاری خبر داد و گفت: دولت با افزایش سرمایه این صندوق حمایت خود را از بخش صادرات افزایش داده و چتر حمایتی خود را بر صادرکنندگان گسترش داده است.
  صندوق ضمانت صادرات ایران نهادی دولتی است که در زمینه تضمین صادرات و کاهش ریسک صادرکنندگان کشورمان فعالیت می کند.
  در سفر اخیر هیات ایرانی به هندوستان راه های گسترش همکاری ها میان صندوق های ضمانت صادرات دو کشور، مورد بررسی قرار گرفت.
  حوزه هایی مانند محصولات کشاورزی، مواد غذایی و دارویی، گوشت و فرآورده های ارگانیک و خدمات مهندسی از بسترهای مناسبی برای توسعه تجارت با هند محسوب می شوند.
  وظیفه کمیسیون مشترک دو کشور ، شناسایی حوزه هایی از تجارت است که تاکنون مورد توجه قرار نگرفته اند و درصورت نیاز باید از حمایت دو دولت برای تسهیل روابط بهره مند شوند.
  هیات تجاری و اقتصادی ایران به سرپرستی «ولی اله افخمی» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت سه شنبه شب هفته گذشته برای گفت وگو با مقام های هندی وارد دهلی نو شد.
  در این سفر تفاهمنامه همکاری تجاری بین ایران و هند بین معاونان وزیر صنعت و معدن ایران و معاون وزیر صنعت هند به امضا رسید.
  هیات تجاری و اقتصادی ایران جمعه شب دهلی نو را به مقصد ایران ترک کرد.
  آساق**268 *1600**1392

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی