اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۷۰ انتشار : ۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۷
  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمانشاه:

  کارآفرینان نباید دغدغه فروش محصولاتشان را داشته باشند

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمانشاه بر لزوم توانمندسازی کارآفرینان برای موفقیت بیشتر آنان در حوزه‌های مختلف کارآفرینی تاکید کرد.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمانشاه بر لزوم توانمندسازی کارآفرینان برای موفقیت بیشتر آنان در حوزه‌های مختلف کارآفرینی تاکید کرد.

  به گزارش مجله استارتاپ ویکند به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، شریفه حق‌شناس در نشستی که به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی و با حضور جمعی از کارآفرینان در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، شاکله و امتیاز کارآفرینی را نوآوری دانست و گفت: کارآفرینان انسان‌های خلاقی هستند که از ریسک پذیری بالایی برخوردار بوده و همین مسئله توان آنها را بیشتر می‌کند.

  وی، نقش کارآفرینی را در متحول کردن حوزه‌های مختلف، مهم ارزیابی کرد و گفت: حضور کارآفرینان در بخش‌های مختلف می‌تواند اثرات مثبتی را به همراه داشته باشد. اگر در حوزه‌های مختلف نوآوری و خلاقیت وجود داشته باشد می‌توان گفت در آنها حوزه‌ها موفق بوده‌ایم. به عنوان مثال کارآفرینان حوزه صنایع دستی می‌توانند با دادن ایده‌های مختلف در این حوزه باعث رونق هر چه بیشتر این بخش شوند.

  حق‌شناس با بیان اینکه کارآفرینان استان حرف‌های زیادی برای گفتن دارند، توان کارآفرینان کرمانشاهی را در حوزه‌های مختلف، بالا ارزیابی کرد و با اشاره به توانمندی و هوش و استعداد جوانان، گفت: اگر مسیر و راه را به جوانان خوب نشان دهیم خواهیم دید که در حوزه‌های مختلف پیشرفت خواهند کرد.

  وی با اشاره به لزوم توانمندسازی کارآفرینان برای موفقیت بیشتر در حوزه‌های مختلف کارآفرینی گفت: دستیابی به این مهم از طریق برگزاری نشست‌ها و جلسات با حضور افراد شاخص حوزه کارآفرینی امکان پذیر است.

  حق‌شناس، برنامه ریزی برای عرضه محصولات تولیدی کارآفرینان را حائز اهمیت دانست و گفت: کارآفرینان نباید دغدغه فروش محصولات خود را داشته باشند و این مسئله نیاز به برنامه ریزی دارد.

  هدایت حاتمی، سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری کرمانشاه نیز با تاکید بر اینکه نباید ذهن کارآفرینان را تنها معطوف به کشاورزی و صنعت کرد، گفت: ورود کارآفرینان به حوزه‌های مختلف اقتصاد شهری، IT و ICT می‌تواند منشاء تحول باشد.

  وی با تاکید بر لزوم معرفی کارآفرینان به جامعه گفت: این اتفاق منجر به توسعه روحیه کارآفرینی در جامعه خواهد شد. کارآفرینان را افراد ویژه‌ای خواند که بها دادن به آنها می‌تواند در تسریع روند رو به توسعه جامعه اثرگذار باشد.

  حاتمی سپس با تاکید بر اینکه دامنه فعالیت حوزه کارآفرینی بالاست، گفت: نباید ذهن کارآفرینان را تنها معطوف به کشاورزی و صنعت کرد، بلکه ورود کارآفرینان به حوزه های مختلف اقتصاد شهری، IT و ICT و ...می تواند موثر و منشاء تحول باشد.

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه، حمایت از کارآفرینی را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید اعتراف کرد که مدیران دولتی افراد ریسک پذیری نیستند و تا زمانی‌که این روحیه در آنها بوجود نیاید نمی‌توان انتظار پیشرفت زیادی داشت.

  حاتمی خواستار تشکیل زنجیره ارزش افزوده در بخش کارآفرینی در راستای درآمدزایی بیشتر شد و گفت: اگر زنجیره ارزش افزوده را به خوبی تعریف کنیم، شاهد موفقیت‌های بیشتری خواهیم بود.

  وی سپس اشاره‌ای هم به موضوع استارت‌آپ‌ها داشت و گفت: تاکنون در کشور تنها هفت استارت آپ شکل گرفته، در حالیکه بومی کردن، کاربردی کردن و البته اسلامی کردن این مقوله می‌تواند نقش مهمی در توسعه داشته باشد و ضرورت آن احساس می‌شود.

  حاتمی با بیان اینکه بیش از 900 واحد صنعتی در استان داریم، گفت: از مجموع واحدهای تولیدی استان شاید بتوان گفت تنها هفت تا هشت مورد این واحدها ویژه هستند و این به این دلیل است که تنها واحدهایی می‌توانند ویژه باشند که مدیران آنها افراد کارآفرین و صاحب ایده باشند.

  وی با اشاره به تعداد 60 نفری اعضای کانون کارآفرینان استان کرمانشاه، گفت: این آمار نسبت به آمار دو میلیون نفری جمعیت کرمانشاه خیلی اندک است و این به این دلیل است که کارآفرینان تعداد خیلی کمی از افراد جامعه را شامل می‌شوند.

  حاتمی با اشاره به اینکه کانون باید روی شناسایی و پرورش کارآفرینان کار کند، گفت: بزودی نشست این 60 عضو کانون کارآفرینان کرمانشاه را با بزرگان اقتصادی برگزار خواهیم کرد.

  سجاد سنجابی، رئیس کانون کارآفرینان استان کرمانشاه نیز حمایت، هدایت و مدیریت کارآفرینان را از اولویت‌های کانون کارآفرینان استان کرمانشاه عنوان کرد.

  وی بر لزوم برنامه ریزی برای حمایت از کارآفرینان تاکید کرد و بها دادن به کارآفرینی و کارآفرینان را در توسعه جامعه اثرگذار دانست و افزود: کارآفرینان با ریسک کردن و به خطر انداختن سرمایه خود تلاش می کنند تا به نوآوری و خلاقیت دست بزنند و همین ویژگی از دلایل موفقیت آنها است.

  رئیس کانون کارآفرینان کرمانشاه، کارآفرینان را انسان‌های با جسارتی خواند که توان و ظرفیت‌های بالایی دارند و باید از آن جهت توسعه استان استفاده کرد.

  سنجابی، حمایت، هدایت و مدیریت کارآفرینان را از اولویت‌های کانون کارآفرینان استان کرمانشاه برشمرد و ابراز امیدواری کرد، کانون بتواند حامی خوبی برای کارآفرینان باشد.

  در ادامه این نشست کارآفرینان استان به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداخته و خواستار برنامه ریزی برای حل مشکلات موجود بر سر راه کارآفرینی و کارآفرینان شدند. نبود بازارچه فروش کالا از جمله مهمترین دغدغه‌های کارآفرینان کرمانشاه بود که برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی چنین بازارچه‌ای از خواسته‌های آنها بود.

  کارآفرینان استان کرمانشاه همچنین خواستار برگزاری جلسات و نشست‌ها و دوره‌های آموزشی برای ارتقای توان خود شدند.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی