اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۶۹ انتشار : ۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۷

  پنج سال برای اصلاح شرایط به ارث مانده ازدولت قبل زمان زیادی نیست

  تهران- ایرنا- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد که پنج سال برای اصلاح شرایط فعلی به ارث مانده از دولت پیشین زمان زیادی نیست و دراین شرایط جامعه خود شاهد است که حتی با تزریق پول مستقیم به اقتصاد هم نمی تواند اشتغال جدید ایجاد کند.

  به گزارش مجله استارتاپ ویکند به نقل از ایرنا، «شهیندخت مولاوردی» شامگاه شنبه در گردهمایی دهمین سالگرد تاسیس بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان در تهران، با تحلیل شرایطی که روحانی، کشور را تحویل گرفت ، پیش بینی کرد که با توجه به تلاش دولتمردان ، کشور تا پنج سال آینده به حالت عادی باز گردد.
  معاون رئیس جمهوری درامور زنان وخانواده با قدردانی ازخدمات سازمان های مردم نهاد، گفت : مجموعه هایی مانند بنیاد توسعه کارآفرینی زنان وجوانان که درآموزش واشتغال آفرینی برای زنان ودختران دراستانهای کمتر برخوردار ومحروم کشور بیشترین تمرکزش را معطوف داشته جای قدردانی وحمایت دارند.
  وی آموزش واشتغال آفرینی را از جمله وظایف دولت ها برشمرد وخاطرنشان کرد که درشرایط کنونی که دولت برای رسیدن به شرایط متعادل حدود پنج سال زمان نیاز دارد، این قبیل بنیادها می توانند به دولت وجامعه خدمت کنند.
  مولاوردی تصریح کرد:اقتصادهای سنتی که با تزریق پول ایجاد اشتغال می کردند دیگر پاسخگوی شرایط امروزدنیا نیستند ودنیا به سمت اقتصادهای دانش بنیان ویا اقتصادهای خلاق تغییر مسیر داده واین همان روش اتخاذ شده بوسیله این قبیل نهادهای کارآفرین مردم نهاد است.
  وی گفت : برای این منظور باید باورداشته باشیم که منابع زیرزمینی بسرعت در حال اتمام و غیرقابل جایگزینی هستند و باید به منابع و ثروت های روی زمین که همین جوانان و نوجوانان هستند توجه داشت واین مهم بدون آموزش هدفمند وبرنامه ریزی شده امکان پذیر نیست.
  معاون رئیس جمهوری درادامه به وجود برخی قوانین که قراربوده دستگیر جامعه باشند اما هم اکنون دست وپا گیر شده اند اشاره کرد ودراین خصوص ازهمه نهادهای مردم نهاد خواست تا به عنوان حلقه واسط میان مردم ودولت پیشنهادهای مشاوره ای برای اصلاح برخی مقررات دست و پاگیر به دولت ارائه کنند.
  جمعی ازاعضای بنیاد توسعه کارآفرینی زنان وجوانان هم درابتدای این مراسم دستاوردهای این سازمان مردم نهاد درکمک به ایجاد اشتغال پایداربرای زنان ودختران دراستانهای خوزستان، سیستان و بلوچستان، یزد، خراسان جنوبی، کرمان و البرز را برشمردند.
  شبد**1370**1953 ** 1095/1859

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی