اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۶۲ انتشار : ۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۷

  263 میلیارد ریال تسهیلات ویژه طرح های اقتصاد مقاومتی به گلستان اختصاص یافت

  گنبدکاووس - ایرنا - مسئول بنیاد تعاون بسیج سپاه نینوای استان گلستان از اختصاص 263 میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی درحوزه کارآفرینی و مشاغل خاگی در سال جاری به این استان خبر داد.

  سرهنگ سیدمهدی حسینی روز یکشنبه درحاشیه افتتاح نمایشگاه عرضه تولیدات طرح های اقتصاد مقاومتی شرق گلستان در گنبدکاووس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: از این تسهیلات 250 میلیارد ریال برای طرح های کارآفرینی و 13 میلیارد ریال برای طرح های مشاغل خانگی می باشد.
  وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون مجموعا 60 درصد تسهیلات اختصاص یافته توسط بانک مهر اقتصاد به عنوان بانک عامل به متقاضیان پرداخت شده و بقیه تسهیلات نیز ظرف دو ماه آینده به پرداخت می شود.
  سرهنگ حسینی اضافه کرد: طرح های کارآفرینی و خود اشتغالی اقتصاد مقاومتی در 12 عرصه اصلی از جمله پرورش زنبور عسل، پرورش دام سبک، پرورش ماکیان، مشاغل خانگی، پرورش قارچ، کشت گلخانه ای، شیلات و آبزی پروری، تهیه کود ورمی کمپوست، کشت زعفران و صنایع تبدیلی تعریف شده است.
  وی به آمار طرح های اجرا شده اشاره نکرد اما تصریح کرد: سقف تسهیلات برای مشاغل خانگی بین 30 تا 50 میلیون ریال، مشاغل کارآفرینی حد متوسط تا 300 میلیون ریال و طرح های متعلق به شرکت های تعاونی تا سقف یک میلیارد و 500 میلیون ریال می باشد.
  مسئول بنیاد تعاون بسیج سپاه نینوای گلستان همچنین برگزاری نمایشگاه عرضه تولیدات طرح های کارآفرینی و مشاغل خانگی را گامی برای معرفی و فروش محصولات این واحدها دانست و گفت: تاکنون دو نمایشگاه درسطح استان برگزار شده است.
  نمایشگاه عرضه تولیدات طرح های اقتصاد مقاومتی ویژه شرق استان گلستان با 20 غرفه در بخش های مختلف عرضه ' قارچ، عسل، گل و گیاهان طبیعی و زینتی، لباس و البسه محلی، لبنیات محلی، ماهی، تابلو فرش و گلیم' درمحل اداره تعاون روستایی گنبدکاووس برپا شده است و تاپایان هفته بسیج( 5 آذرماه) از ساعت هشت صبح تا هشت شب آماده بازدید و خرید علاقه مندان می باشد.
  شهرستان گنبدکاووس با افزون بر 325 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
  /3039/1860

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی