اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۵۴ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۳۳

  اردوی استارتاپ ویکند گلستان آغاز به کار کرد

  گرگان – چهارمین اردوی استارتاپ ویکند گلستان و سومین اردوی گرگان با حضور ۱۲۰شرکت کننده از علاقه مندان و ایده پردازان در پارک علم و فناوری شهرک صنعتی آق قلا افتتاح شد.

  به گزارش مجله استارتاپ ویکند به نقل از خبرنگار مهر، حسین مومنی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان، صبح پنجشنبه، در نشست با رسانه ها درباره این رویداد، گفت: استارتاپ ها در دنیا نقش بنیادینی در شکوفایی اقتصاد دارند. به عنوان مثال حجم بازار فناوری اطلاعات در سال ۲۰۱۲، دو هزارو ۶۵۰ میلیارد یورو بود و انتظار می رود در سال ۲۰۲۰ به پنج هزار میلیارد یورو برسد. از این بین سهم مخابرات ۶۰ درصد و سهم فناوری ۴۰ درصد است.

  مومنی افزود: ما در کشور حدود چهارو نیم میلیون دانشجو داریم و رتبه های برتر متعلق به رشته های برق و ICT است. همچنین ما در استان گلستان حدود پنج هزار فارغ التحصیلICT داریم.

  مدیرکل فناوری اطلاعات گلستان در ادامه گفت: حدود ۶۶ درصد لیسانس های ما بیکار هستند که برای رفع بیکاری این قشر نیازمند ۸۰۰ هزار شغل هستیم و طبق برآوردها هزینه ایجاد هر شغل ۱۶۰ میلیون تومان است.

  وی افزود: ما در حوزه ICT رتبه ۲۴ کشوری را داریم در حالی که دو استان همجوار ما یعنی استان مازندران و سمنان به ترتیب رتبه دو و چهار کشوری را دارا هستند و این یک ضعف بزرگ برای ما به حساب می آید.

  مومنی افزود: فناوری اطلاعات یک رشته میان رشته ای است و تمامی فارغ التحصیلان رشته های دیگر می توانند از طریق فناوری اطلاعات کسب درآمد داشته باشند. ما به عنوان نماینده فناوری اطلاعات در استان از کلیه ایده ها با قرار دادن سرویس های رایگان، هاست رایگان، وام و سرمایه در گردش مناسب حمایت می کنیم.

  در ادامه امیر نورالدینی عضو شرکت شتاب دهنده آواتک توضیحات مختصری در رابطه با روند این اردو طی روزهای آینده برای شرکت کنندگان ارائه داد.

  نورالدینی افزود: هدف، نشان دادن نقطه شروع و کمک به کارآفرینان بالقوه است و یک استارت آپ خوب از جایی شروع می شود که بتواند نیاز طرف مقابل را برطرف سازد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :استارتاپ