اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۵۳ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۲۹
  در گفتگو با مهر مطرح شد:

  جشنواره ایده‌های برتر در لرستان برگزار می‌شود

  خرم آباد - رئیس بنیاد نخبگان لرستان از برگزاری جشنواره ایده های برتر در این استان خبر داد.

  حمزه امیری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: همزمان با هفته پژوهش و فناوری و به منظور شناسایی، تشویق و معرفی شایستگی ها و توانمندی های ایده پردازان در جامعه و حفظ مالکیت معنوی، ترویج فرهنگ نوآوری و تقویت خودباوری در توسعه فناوری به ویژه فناوری های نوین، جشنواره ایده های برتر استانی با موضوع «توسعه فرهنگ کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان» برگزار می شود.

  وی توسعه فرهنگ کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان را رسالت مهم دستگاههای علمی و دانشگاهی استان برای دوری از اقتصاد نفتی دانست گفت: برنامه ریزی برای داشتن استانی پویا که متکی بر داشته های خود باشد باید از اهداف اساسی و مهم نهاد های علمی باشد.

  رئیس بنیاد نخبگان لرستان یکی از زمینه های ایجاد این پویایی را برگزاری جشنواره ها، همایش ها و برنامه هایی دانست که در آن همه صاحبنظران بتوانند در راستای تحقق کارآفرینی در استان ایده بدهند گفت: نقش بنیاد نخبگان استان با توجه به رسالت خود در جریان ایده پردازی در این زمینه مهم است.

  امیری عدم توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های طبیعی و خدادادی استان، ساماندهی و بهره برداری از صنعت سنگ و جنگل های بلوط، ایجاد سیاست دانشجوی کارآفرین و اصلاح تفکر کارمندی، عدم وجود دانشگاه های صنعتی در استان و معضل مدارک دانشگاهی غیر کاربردی و فرار سرمایه های فکری از استان را از محورهای این جشنواره برشمرد.

  وی مهلت ارسال ایده و آثار را به دبیرخانه جشنواره تا ۱۰ آذر ماه اعلام کرد و گفت: به بهترین ایده ها پس از داوری آثار در اختتامیه هفته پژوهش استان جوایز نفیسی اهدا میشود.

  رئیس بنیاد نخبگان لرستان ثبت ایده را برای عموم در این جشنواره آزاد اعلام کرد.

   

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی