اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۵۲ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۲۹

  سازمان فنی حرفه ای برنامه های ویژه ای برای مناطق آزاد تدوین کرده است

  قشم- ایرنا- معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: این سازمان برنامه ویژه ای برای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تدوین کرده است و همکاری در زمینه آموزش های مهارتی و توسعه کارآفرینی در این مناطق شتاب می گیرد.

  کوروش پرند روز پنج شنبه پس از امضاء تفاهم نامه مشترک با سازمان منطقه آزاد قشم به منظور توانمندسازی جوامع محلی، در گفت و گو با خبرنگاران افزود: طرح ملی توانمندسازی و ارائه آموزش ها برای روستائیان، عشایر، مناطقه محروم و مرزنشینان از جمله طرح های مهم در حال اجرای این سازمان با تکیه بر اشتغال پایدار است.
  وی با اعلام آمادگی برای اجرای این طرح ها به صورت وسیع در قشم، افزود: نیازسنجی آموزشی در این زمینه انجام شده است و با کمک دهیاران، برنامه ریزی لازم به منظور اجرایی شدن این طرح ها در بخش های مختلف انجام می شود.
  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: آموزش های بازار محور، توسعه کسب و کارهای کوچک و مشاغل خرد و خانگی از جمله اهداف این طرح به شمار می رود.
  وی آموزش، تولید، بازاریابی، فروش و تکمیل زنجیره ارزش با رویکرد تقویت حلقه های پیشین و پسین تولید، افزایش ارزش افزوده بنگاه ها و اتصال به زنجیره ارزش جهانی را از ویژگی های اجرایی شدن این طرح ارزیابی کرد.
  پرند گفت: بازاریابی، بازارسازی، برندسازی، بسته بندی، طراحی، ارائه تسهیلات بانکی، تهیه مواد اولیه، آموزش های فنی و حرفه ای و آموزش های نرم از بخش های دیگر آموزش های در نظر گرفته شده در این بسته است.
  رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای افزود: سرمایه گذاران، نخبگان، کارآفرینان، اتحادیه ها و تعاونی ها در این آموزش ها می توانند حضوری فعال داشته باشند تا به توسعه کسب و کار و نیروی انسانی مورد نیاز خود کمک کنند.
  وی گفت: ارتقاء شایستگی حرفه ای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی، با تاکید بر اشتغال پایدار نیز مورد توجه است که بر این اساس هفت بسته اجرایی پیشنهاد شده است که در فاز دوم ارجایی این طرح، عملیاتی می شود.
  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: آموزش ها در سه قسمت عمومی، فنی و تخصصی و آموزش مهارت های کسب و کار و کارآفرینی تقسیم بندی شده است و با تهیه تجهیزات از طریق این سازمان و تامین مربیان حرفه ای به صورت اعزام و یا آموزش مربیان بومی، با کمک سازمان منطقه آزاد قشم، نسبت به رفع مشکلات اعتباری اقدام می کنند.
  وی به افرادی که اقدام به فعالیت در حوزه کسب و کار و فعالیت های ساختمانی می کنند نیز گفت: نیروهای در حال اشتغال در این بخش ها به منظور بهره گیری از نکات آموزشی با این سازمان همکاری کنند تا نیروهای بومی قشم ضمن توانمندشدن، در کارگاه ها و شرکت ها به کار گرفته شوند.
  به گزارش مجله استارتاپ ویکند به نقل از ایرنا، صبح امروز تفاهم نامه مشترکی بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سازمان منطقه آزاد قشم به منظور توانمندسازی جوامع محلی امضاء شد.
  قشم در جنوبی ترین نقطه ایران، طبق آخرین آمار بیش از 57 هزار نیروی غیرفعال اقتصادی و 9 درصد بیکار دارد.
  7275/2090/

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی