اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۴۷ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۵

  نخستین استارت آپ ویکند کردستان در سنندج آغاز شد

  سنندج- ایرنا- نخستین استارت آپ ویکند استان کردستان شامگاه چهارشنبه با حضور 100 جوان ایده پرداز به میزبانی دانشگاه کردستان در سنندج آغاز به کار کرد.

  به گزارش مجله استارتاپ ویکند به نقل از خبرنگار ایرنا، مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری استان کردستان در مراسم آغاز به کار این رویداد علمی، فناوری و تجاری در تالار فردوسی دانشگاه کردستان در سنندج اظهار کرد: استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی تجربی در سراسر دنیاست که در سه روز متوالی برگزار می شود.
  جمال الدین افضلی خاطرنشان کرد: در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت آپ، بازاریاب های حرفه ای و طراحان گرافیک، گرد هم می آیند تا در 54 ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل دهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند.
  وی افزود: با همکاری دانشگاه کردستان و در تالار فردوسی این دانشگاه از امشب تا روز جمعه 29 آبان ماه و زیر نظر پنج نفر از داوران ملی، این رویداد مهم علمی برگزار می شود.
  افضلی افزود: برای شرکت در این رویداد علمی 100نفر از جوانان مبتکر و نوآور کردستانی ثبت نام کرده اند و در سه روز کاری ایده های آنان تا مرحله اجرا تکمیل می شود.
  وی اظهار کرد: همزمان با هفته جهانی کارآفرینی در نقاط مختلف جهان شاهد برگزاری استارت آپ ویکندها هستیم و جمهوری اسلامی ایران نیز در کنار 49 کشور برجسته دنیا در سال جاری این مهم را اجرایی کرده است و در کشور علاوه بر کردستان در 13 نقطه دیگر نیز به صورت همزمان شاهد برپایی این رویداد مهم هستیم.
  مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری استان کردستان اظهار کرد: پس از مرحله مقدماتی شاهد انتخاب 10 ایده برتر خواهیم بود و در نهایت پس از 54 ساعت تلاش تخصصی سه ایده برتر به عنوان منتخب کردستان در استارت آپ ملی معرفی خواهند شد.
  افضلی افزود: برای ایده اول 500 میلیون ریال ، ایده دوم 300 میلیون ریال و ایده سوم 200میلیون ریال کمک مالی در نظر خواهیم گرفت.
  رییس مرکز کارآفرینی دانشگاه کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: دولت ها هم اکنون نمی توانند مبحث اشتغال آفرینی را به تنهایی بر عهده گیرند و در این مسیر نیازمند همراهی بخش خصوصی هستند.
  بهزاد اسکندری افزود: برای حرکت در توسعه اشتغال نیازمند کارآفرینی هستیم و این امر توسط کشورهای توسعه یافته با گسیل نیروی انسانی به سمت کارآفرینی محقق شده است.
  وی خاطرنشان کرد: زیر ساخت اقتصادی سالم، نظام سیاسی پویا، نظام آموزشی هماهنگ و عوامل فرهنگی و اجتماعی از جمله نیازهای توسعه کارآفرینی هستند.
  اسکندری افزود: هم اکنون در بسیاری از ادارات و سازمان ها واحدهای کارآفرینی و اشتغال تشکیل شده اند و این نشان از جایگاه این مبحث در کشور است.
  رییس مرکز کارآفرینی دانشگاه کردستان اظهار داشت: استارت آپ ویکندها می توانند به عنوان برنامه ای ترویجی در راستای اشاعه فرهنگ کارآفرینی در جامعه بسیار مفید واقع شوند و امیدواریم این رویداد مهم علمی، فناوری و تجاری در کردستان با قوت هرچه بیشتر تداوم داشته باشد.ک/3
  7351/1904

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.