اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۴۲ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۵

  کردستان در زمینه کارآفرینی و پژوهشی نیازمند توجه است

  سنندج – ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان گفت: کارآفرینی، کارآموزی و پژوهش جزء برنامه های جهاد دانشگاهی کشور است و کردستان در این حوزه ها نیازمند توجه است.

  به گزارش مجله استارتاپ ویکند به نقل از ایرنا حسین فیروزی شامگاه چهارشنبه در چهل و یکمین گردهمایی سراسری معاونین آموزشی جهاد دانشگاهی در سنندج با اشاره به ظرفیت عظیم نیروی انسانی استان، توانمندسازی نیروی انسانی استان را نیازمند توجه جهاد دانشگاهی کشور دانست.
  وی هرم سنی جمعیت استان کردستان را جوان توصیف کرد و گفت: این قشر می تواند نقش مهمی در تولید ملی، ثروت ملی و اقتدار ملی کشور ایفاء کنند.
  وی با اشاره به جوان بودن استان کردستان و آمار بالای فارغ التحصیلان دانشگاه، کارآفرینی و ایجاد دانشگاه کارآفرین را در استان ضروری عنوان کرد.
  وی حل مسایل اجتماعی را نیازمند تفکر علمی و مدیریت پژوهش محور دانست و افزود: حل مسایل فردی، اجتماعی سازمان های کوچک و بزرگ نیازمند مدیریت پژوهش محورانه است.
  وی با بیان اینکه جامعه ما در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه ای در حال گذار است، دانش بنیان کردن همه بخش های در حال گذار را از اهداف مورد توجه اندیشمندان دانست .
  فیروزی تقویت ظرفیت جهاد دانشگاهی کردستان را ضروری برشمرد و خواست در راستای ارتقای سطح بهره وری جامعه پاسخ های عالمانه به نیاز استان داده شود.
  وی با بیان اینکه خدمات علمی پژوهشی به حل مسایل بنیادین جامعه کمک می کند خواستار اتخاذ طرح های توسعه ای و راه حل های بومی در استان شد.
  وی با بیان اینکه تنها مرکز آموزش عالی روزانه دانشگاه کردستان شاخص مطلوبی برای استان محسوب نمی شود، توسعه مراکز دانشگاهی را نیازمند حمایت دانست.
  وی کیفیت بخشی به آموزش را مهم ارزیابی کرد و کردستان را نیازمند توسعه کیفی آموزش دانست و گفت: کردستان از حیث آموزشی و تعداد مراکز آموزش عالی متناسب با نیاز استان نیست.
  فیروزی خدمات انجام شده در استان را مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: این درحالی است که این خدمات در مقایسه با متوسط کشوری در رده آخر قرار گرفته است
  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان درآمد سرانه استان کردستان را پایین تر از نصف میانگین کشوری دانست.
  وی با اشاره به ظرفیت های انسانی و طبیعی کردستان گفت: این استان از حیث منابع خدادادی و منابع آب در رده بالای کشوری اما از حیث استفاده بهینه از ظرفیت ها و تولید در رده های پایین کشوری قرار دارد.
  فیروزی یادآور شد: هفت درصد آب های روان، شش درصد زمین های قابل کشت و 2.5 درصد زمین های قابل کشت کشور به کردستان اختصاص دارد.
  وی به وجود 15 هزار دانشجوی فارغ التحصیل و تعداد هزار نفر اعضای هیات علمی در دانشگاه دولتی و دانشگاه آزاد استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون بیش از 70 هزار دانشجو در استان مشغول تحصیل هستند.ک/2
  7352/6108

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی