اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۴۰ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۵

  دومین استارت آپ ویکند زنجان آغاز به کار کرد

  زنجان - ایرنا - دومین استارت آپ ویکند زنجان با حضور بیش از 150 علاقه مند به کارآفرینی، طراح و برنامه نویس در مرکز فنی و حرفه ای زنجان آغاز به کار کرد.

  نخستین استارت آپ ویک زنجان که همزمان با آغاز هفته کارآفرینی آغاز به کار کرده بود اختتامیه خود را روز چهارشنبه 27 آبان جاری به افتتاحیه استارت آپ ویکند گره زد.
  در سراسر دنیا جلسه ها و دورهمی های آموزشی یا همان رویداد کارگاهی برگزار می شود تا از دل آن ایده های نو برای کارآفرینی و شکل دهی به مسیر جدیدی از اشتغالزایی استخراج شود.
  این جلسات به طور منظم و معمول در آخر هفته ها برگزار می شود و به همین دلیل به استارتاپ ویکند مشهور شده است.
  زنجان نخستین تجربه برگزار استارت آپ را در مرداد سال گذشته با حضور نزدیک به 70 نفر کسب کرد.
  در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه همچون برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب های حرفه ای و طراحان گرافیک دور هم جمع می شوند تا در انتهای هفته طی 54 ساعت ایده یا پروژه هایی را طرح کنند و در همان مدت راه های اجرایی شدن آن را به اشتراک بگذارند.
  دبیر اجرایی استارت آپ ویکند زنجان گفت: در این جلسات ایده ها پردازش می شوند تا شاید با یافتن راه های توسعه و رشد به موفقیت برسند.
  امیر رضا محمدی افزود: از آنجا که بسیاری از ایده ها برای پردازش و انجام، نیاز به متخصصان حوزه های مختلف دارند، در این گردهمایی ها، ایده به مشورت گذاشته می شود و افراد متخصص در رشته های مرتبط، نظر خود را می گویند و سپس ایده های برتر انتخاب می شوند، گروه هایی تشکیل می شود و روی عملی کردن آن ایده کار می کنند.
  وی ادامه داد: در نهایت در ساعت های پایانی، ایده هایی که روی آن کار شده را بیان می کنند و اگر یک دمو از آن آماده شده باشد، نمایش داده می شود.
  دبیر اجرایی استارت آپ ویکند زنجان گفت: در این محفل هم داوران حضور دارند و هم بعضی از سرمایه گذاران، داوران ایده های برتر را انتخاب می کنند و سرمایه گذاران نیز با توجه به پتانسیل ایده ها برای کسب بازار، روی آن سرمایه گذاری می کنند.
  وی افزود: طبق برنامه سه روزه ای که طی 54 ساعت دنبال می شود، کارها مرحله به مرحله پیش می رود، ابتدا ایده ها مطرح می شوند، پس از آن صاحبان ایده های انتخاب شده شروع به تشکیل تیم و جذب تخصص های مورد نیاز برای پیشبرد ایده می کنند.
  محمدی یادآورشد: در روز دوم گروه ها با امکاناتی که در اختیار دارند، شروع به اجرایی کردن ایده خود می کنند، در این گروه ها افرادی که صاحب تجربه ایجاد استارتاپ هستند، برای اجرایی کردن ایده ها راهنمایی می کنند.
  دبیر اجرایی استارت آپ ویکند زنجان گفت: در روز سوم نیز گروه ها در دور هم جمع می شوند و بعد از تلاش برای تولید اولین نمونه از محصول، آن را ارایه می دهند.
  وی اظهار کرد: توجیه اقتصادی طرح و سایر جزئیات ایده و محصول مطرح می شود و در نهایت سه تیم برتر با رای داوران انتخاب می شوند.
  محمدی ادامه داد: دومین استارت آپ ویکند زنجان با حضور سه مربی اتریشی، هلندی و ایرانی ساکن امارات برگزار می شود.
  3001/6085

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.