اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۳۸ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۵

  نخستین مرکز اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی در سبزوار افتتاح شد

  نخستین مرکز اطلاع رسانی، مشاوره و خدمات کارآفرینی در شهرستان سبزوار افتتاح شد.

  به گزارش مجله استارتاپ ویکند به نقل از خبرگزاری تسنیم از سبزوار، عقیل مختاری معاون مدیرکل و رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سبزوار صبح امروز در مراسم افتتاح نخستین مرکز اطلاع‌رسانی، مشاوره و خدمات کارآفرینی کار و اندیشه این شهرستان که در بزرگداشت هفته جهانی کارآفرینی برگزار شد، اظهار داشت: در ایران مفهوم کارآفرینی خیلی شناخته شده نیست و یکی از مفاهیمی که در جامعه ما تازه مطرح شده است.

  وی با بیان اینکه در چند سال اخیر به موضوع کارآفرینی بیش از پیش پرداخته شده، افزود: کارآفرینی و توجه به آن یک راهکار بسیار مؤثر برای حل معضل اشتغال و بیکاری در جامعه است.

  رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سبزوار با اشاره به رویکرد دولت مبنی بر رفع معضل بیکاری به ویژه برای افراد تحصیل کرده، خاطرنشان کرد: رویکرد دولت در این زمینه ترویج و توسعه کارآفرینی و راه‌اندازی این گونه دفاتر و ارائه مشاوره به کارآفرینان است.

  مختاری با اشاره به اینکه سیاست‌های دولت به سمت و سوی کوچک شدن است، خاطرنشان کرد: اینکه از دولت انتظار داشته باشیم صندلی‌ها را در ادارت افزایش دهد راه چاره برای رفع معضل بیکاری نیست و هم‌چنین مخالف سیاست‌های دولت است.

  وی با بیان اینکه بهترین را برای رفع این معضل این است که برای توسعه کارآفرینی گام برداریم، عنوان کرد: توجه به این امر کاری است که امروزه بیشتر کشورهای توسعه یافته آن را پیموده‌اند.

  معاون مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: ما در توسعه و ترویج کارآفرینی به دنبال کارجو و کسی هستیم که صاحب خلاقیت و اندیشه و تفکراتی در مورد فعالیت‌های اقتصادی است.

  مختاری با بیان اینکه در همین راستا در سال‌های گذشته دوره‌های آموزشی رایگان را برای داوطلبان برگزار کرده‌ایم، یادآور شد: با راه‌اندازی این دفتر هدف ما ارائه مشاوره به کارآفرینان بخش صنعت و سرمایه‌گذاران و کمک به کسانی است که صاحب اندیشه و تفکراتی بوده که آن را گسترش دهند و به این خودباوری برسند که برای خود و دیگران اشتغال ایجاد کنند.

   

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی