اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۳۷ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۵

  فرماندار زابل خواستار توسعه صنعت سنگ‌های قیمتی شد

  ‌فرماندار ویژه زابل گفت: صنعت سنگ‌های قیمتی به دلیل جایگاه و اهمیتی ویژه‌ای که دارد، می‌تواند نقش بسزایی در اقتصاد منطقه ایفا کند و در زمینه بازاریابی جهت صادرات به کشورهای دیگر قدم بر دارد.

  ‌فرماندار ویژه زابل گفت: صنعت سنگ‌های قیمتی به دلیل جایگاه و اهمیتی ویژه‌ای که دارد، می‌تواند نقش بسزایی در اقتصاد منطقه ایفا کند و در زمینه بازاریابی جهت صادرات به کشورهای دیگر قدم بر دارد.

  به گزارش مجله استارتاپ ویکند به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه سیستان وبلوچستان، هوشنگ ناظری در دیدار با مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید استان اظهار کرد: توسعه صنعت سنگ‌های قیمتی در منطقه ضروری است و سرمایه گذاری و اعطای تسهیلات در این بخش با توجه به شرایط منطقه زابل و از طرفی هم مرز بودن با کشور افغانستان توجیه اقتصادی دارد.

  فرمانده ویژه زابل با تاکید بر لزوم حمایت از بنگاه های خرد گفت: پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغالزایی کوچک و زودبازده باید در اولویت وام‌های کم بهره صندوق کارآفرینی امید باشد تا هر چه سریعتر شاهد کاهش آمارهای بیکاری در منطقه باشیم.

  وی با اشاره به لزوم حمایت از مشاغل خانگی در روستاها گفت: در نقاط مختلف روستایی در رشته‌های مختلف(صنایع دستی، قالی بافی، صنایع چرمی و ...) آموزش‌های لازم به افراد جویای کار داده شده که می‌طلبد با اعطای تسهیلات شرایط اشتغال را آماده سازیم.

  مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید استان نیز در این دیدار خاطرنشان کرد: منابع پرداخت تسهیلات صندوق محدود است، ولی تلاش می‌کنیم اعتبارات لازم را برای ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر فراهم کنیم.

  شیخی اضافه کرد: وام ازدواج به عنوان یکی از وام‌های تکلیفی صندوق در حال حاضراست که در شهرستان زابل در حال حاضر حدود 200 پرونده در جریان سیر مراحل اداری و پرداخت است.

  وی بیان کرد: در تفاهم نامه‌ای که با دانشگاه آزاد منعقد کردیم، به دانشجویانی که اقدام به ازدواج کرده‌اند، به هر کدام مبلغ 5 میلیون تومان تسهیلات ازدواج پرداخت شده که در شرایط معمولی میزان هر وام به هر یک از زوجین فقط 3 میلیون تومان بوده است.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی