اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۳۳ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۹
  معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز:

  دانشگاه‌ها باید به جای کارمندآفرینی به سمت کارآفرینی حرکت کنند

  معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان این‌که نوآوری مقدمه‌ کارآفرینی است، بر لزوم تغییر سیاست کارمندپروری و کارمندآفرینی در دانشگاه‌ها و حرکت به سمت کارآفرینی تأکید کرد.

  معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان این‌که نوآوری مقدمه‌ کارآفرینی است، بر لزوم تغییر سیاست کارمندپروری و کارمندآفرینی در دانشگاه‌ها و حرکت به سمت کارآفرینی تأکید کرد.

  به گزارش مجله استارتاپ ویکند به نقل از خبرنگار پژوهشی ایسنا منطقه خوزستان، دکتر ابراهیم حاجی‌دولو در کارگاه آشنایی با فرایند ثبت اختراع و مالکیت فکری که امروز 27 آبان‌ماه با حضور مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز رشد، دانشجویان، اساتید و پژوهشگران دانشگاهی توسط پارک علم و فناوری خوزستان و با همکاری دانشگاه شهیدچمران اهواز در دانشکده مهندسی این دانشگاه برگزار شد، با کنایه به برخی دانشگاه‌ها که از مرحله کارمندپروری هم گذشته‌اند و "کارمندآفرین" شده‌اند، اظهارکرد: سیاست‌ها به گونه‌ای بوده است که دانشجویان انتظار داشتند، بعد از فارغ‌التحصیلی کارمند شوند و کمتر به ثبت ایده و اختراع روی آورند که این جای تأسف دارد.

  وی خاطرنشان کرد: دانشگاهیان و متولیان امر باید به این مسأله توجه کنند و سیاست کارمندپروری و کارمندآفرینی در دانشگاه‌ها تغییر کند.

  معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز با طرح این پرسش که چه باید کرد، گفت: بعضی عنوان می‌کنند که نوآوری و اختراع یک امر ذاتی است و به استعداد درونی افراد مرتبط است که من این موضوع را رد می‌کنم زیرا همیشه این‌طور نیست و می‌توان با برنامه‌ریزی و آموزش افراد را به سمت نوآوری سوق داد.

  حاجی‌دولو نوآوری را مقدمه‌ای برای کارآفرینی دانست و خواستار آن شد که دوره‌هایی برای شکوفایی حس نوآوری و خلاقیت در جامعه برگزار شود.

  به گزارش مجله استارتاپ ویکند به نقل از ایسنا در این مراسم همچنین دکتر بابک مختاری رییس پارک علم و فناوری خوزستان، گفت: خوزستان از نظر ثبت اختراع شرایط خوبی ندارد و جزو استان‌های ضعیف در این عرصه است.

  وی خاطرنشان کرد: این وضعیت را گاهی به گردن دانشگاه‌ها می‌اندازند و گاه فاصله خوزستان از مرکز را به‌عنوان توجیه و بهانه‌ای برای پایین‌بودن آمار ثبت اختراع در خوزستان بیان می‌کنند که این بهانه‌ها قابل قبول نیست.

  رییس پارک علم و فناوری خوزستان افزود: در کشورهای پیشرفته شرکت‌های خصوصی عمدتأ ایده‌های خود را ثبت و از این ایده‌ها اختراع تولید می‌کنند و مجموعه‌های دانشگاهی کمتر به ثبت اختراع می‌پردازند.

  وی اظهار امیدواری کرد: شرایطی اتخاذ شود که این وضعیت در استان بهبود یابد و به ثبت اختراعات به‌صورت هدفمند توجه شود.

  به گزارش مجله استارتاپ ویکند به نقل از ایسنا کارگاه "آشنایی با فرایند ثبت اختراع و مالکیت فکری" تا ساعت 18 امروز ادامه دارد؛ همچنین این کارگاه فردا 28 آبان برای اعضای هیأت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار خواهد شد.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی