اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۳۲ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۵

  استان تهران 200 هزار جویای کار واقعی دارد

  تهران - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به برآوردهای انجام شده مبنی بر وجود 200 هزار جویای کار واقعی در استان گفت: به منظور کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای این افراد باید نسبت به شناخت ظرفیت بخش های اشباع نشده در عرصه های مختلف اقتصادی و تولیدی اقدام کرد.

  به گزارش مجله استارتاپ ویکند به نقل از خبرنگار ایرنا نعمت الله ترکی روز چهارشنبه در نشست مشترک هم اندیشی مدیران دستگاه های اجرایی استان با روسای انجمن ها و اتحادیه های کارآفرینی و مشاوره شغلی در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود: بخش های فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و اقتصاد دانش بنیان از جمله بخش هایی هستند که ظرفیت اشتغال اشباع نشده گسترده ای در استان تهران دارند.
  وی تصریح کرد: باید برای کارآفرینی متناسب با نیازهای استان و کشور اقدام کرد که در این راستا شناخت ظرفیت های استان تهران از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.
  ترکی تاکید کرد: آمار و اطلاعات ما در این حوزه نیازمند بروزرسانی هستند.
  وی با ذکر مثالی در این خصوص گفت: براساس آمارها برای حدود 17 هزار واحد تولیدی صنعتی در استان تهران پروانه فعالیت صادر شده درحالی که وضعیت کنونی آن ها مشخص نیست که اگر فعال بودند نرخ بیکاری استان تفاوت فاحشی با رقم فعلی داشت.
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با انتقاد از تعدد مراکز و نهادهای تصمیم ساز و تصمیم گیر در حوزه کارآفرینی و ایجاد اشتغال گفت: کارآفرینی باید به سه حوزه صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات تقسیم بندی شود.
  وی به میزان اشتغال کنونی هریک از این حوزه ها اشاره کرد و افزود: حوزه خدمات با میزان اشتغالزایی 60 درصدی در رتبه نخست، صنعت و معدن با اشتغالزایی 22 درصدی در رتبه بعدی و پس از آن کشاورزی با اشتغالزایی حدود 18 درصدی قرار دارند.
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت و اهمیت امر مشاوره در انتخاب رشته تحصیلی و شغل اشاره و اظهار کرد: دریافت مدرک تحصیلی، کسب مهارت و آموختن یک حرفه محسوب نمی شود بلکه باید مشاوره لازم برای انتخاب مسیر تحصیل و اشتغال افراد انجام شود.
  وی با اشاره به لزوم وجود مراکزی به عنوان مرجع ثبت تعداد و مشخصات افراد جویای کار خاطرنشان کرد: مراکز مشاوره شغلی باید نسبت به شناسایی افراد جویای کار و ثبت مهارت های آنان اقدام کنند تا وضعیت افراد جویای کار مشخص شود.
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران وظیفه و هنر مدیران دولتی و بنگاه های کارآفرینی و مشاوره شغلی را ایجاد فرصت اشتغال برای جوانان ذکر کرد.
  ترکی سازمان تحت مدیریت خود را مرکز ساماندهی و برنامه ریزی اشتغال و کارآفرینی استان تهران دانست و خطاب به کارآفرینان و مشاوران شغلی برتر حاضر در جلسه گفت: باید با کمک شما و برنامه ریزی مشترک در این خصوص گام برداریم.
  وی به تدوین دو برنامه پنج ساله توسعه استان تهران اشاره و اظهار کرد: باید در این برنامه ها به ظرفیت های کارآفرینی و مراکز مرتبط با آن توجه ویژه ای شود.
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران خطاب به حاضران گفت: اگر قرار است کار اثرگذاری در این ارتباط انجام شود باید با همفکری و استفاده از پیشنهادات شما صورت گیرد بنابراین برگزاری جلسات مشترک باید همچنان و به صورت مستمر ادامه داشته باشد.
  نشست هم اندیشی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیران دستگاه های اجرایی استان تهران با روسای انجمن ها و اتحادیه های کارآفرینی و مشاوره های شغلی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی و به همت کانون کارآفرینان استان تهران امروز(چهارشنبه) در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران برگزار شد.
  تهرام**2079// 1625

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی