اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۲۱ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۱
  رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان:

  طرح صیانت از تولید در استان اصفهان اجرائی نشده است

  رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان با انتقاد از اجرایی‌نشدن طرح صیانت از تولید در استان اصفهان گفت: سهم استان اصفهان از این طرح 18 میلیارد تومان بوده که متاسفانه به تولید‌کنندگان در وضعیت بحران تزریق نشده است.

  به گزارش مجله استارتاپ ویکند به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به‌نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، سید عبدالوهاب سهل‌آبادی در دومین جلسه هیئت امنای کانون کارآفرینی استان اصفهان با اشاره به مشکلات کارآفرینان در 2 موضوع مالیات و تامین اجتماعی اظهار داشت: یکی از وظایف این کانون پیگیری حل مشکلات کارآفرینان است که در این راستا با همکاری اتاق بازرگانی و اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان موانع پیش‌روی کارآفرینان شناسایی و پیگیری می‌شود‌.

  وی با انتقاد از اجرایی‌نشدن طرح صیانت از تولید در استان اصفهان بیان کرد: سهم استان اصفهان از این طرح 18 میلیارد تومان بوده که متاسفانه به تولید‌کنندگان در وضعیت بحران تزریق نشد و این در حالیست برخی از استان ها 40 و 130 میلیارد تومان از این محل دریافت کردند.

  رئیس اتاق بازرگانی اصفهان افزود: برخی از واحدهای تولیدی متوقف استان اصفهان با تزریق چند 100 میلیون می‌توانند فعال شوند و فعالیت تولیدی را از سر بگیرند و بنیاد به راحتی از بودجه‌های حمایتی دولت گذشت.

  وی خواستار معرفی اهداف تشکیل کانون کارآفرینی به فعالان اقتصادی استان اصفهان شد و تصریح کرد: این کانون می‌تواند برای فعالیت‌های اقتصادی منشا خیر و برکت باشد.

  دانشگاه‌ها و رسانه‌ها در تبیین کلمه کارآفرین همت کنند

  قائم مقام کانون کارآفرینی استان اصفهان در این جلسه خواستار تعریف دقیقی از واژه Entrepreneur شد و گفت: این واژه در فارسی به خوبی ترجمه نشده و معنای کارآفرین مفهوم اصلی این کلمه را منتقل نمی‌کند.

  سید عبدالحسین ساسان خاطرنشان کرد: شخصیت کارآفرین بسیار پیچیده‌تر از آن است که هدفش فقط سود باشد، بلکه شخصیتی است که به جامعه سود می‌رساند و مشکلات جامعه را با نگاه جدیدی برطرف می‌کند‌.

  وی خواستار تشکیل گروه ویژه برای پیگیری مسایل و مشکلات کارآفرینان در استان اصفهان شد و اظهار داشت: مسئولان دولتی و بخش خصوصی باید نسبت به مشکلات کارآفرینان بی‌تفاوت نباشند‌.

  قائم مقام کانون کارآفرینی استان اصفهان کارآفرین را برابر یک ملت دانست و افزود: موفقیت هر کشور در عرصه اقتصادی و اجتماعی به داشتن کارآفرینان بزرگ و توانمند است‌.

  کارگروه ویژه مدیریت واحدهای در حال ورشکسته استان تشکیل شود

  مسعود صرامی، عضو کانون کارآفرینی استان اصفهان در این جلسه خواستار تشکیل کارگروهی از فعالان اقتصادی برای اداره واحدهای در حال ورشکستگی شد و بیان کرد: برای نجات کارآفرینان از ورشکستگی این کارگروه می‌تواند اداره بنگاه اقتصادی را بر‌عهده بگیرد و با همکاری سازمان‌های دولتی و قضایی می‌توان فعالیت اقتصادی آنان را احیا کرد.

  عضو کانون کارآفرینی استان اصفهان گفت: زمانی که برای یک کارآفرین مشکلی پیش می‌آید همه کارآفرینان به ویژه تشکل‌های اقتصادی باید بسیج شوند و از وی حمایت کنند تا دوباره به فعالیتاش ادامه دهد. 

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی