اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۱۷ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۱

  برپایی رویداد کارآفرینی شریف در حوزه آب و انرژی

  «رویداد کارآفرینی شریف» در حوزه آب و انرژی اسفند ماه امسال با همکاری ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان و انستیتو آب و انرژی شریف برگزار می‌شود.

  «رویداد کارآفرینی شریف» در حوزه آب و انرژی اسفند ماه امسال با همکاری ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان و انستیتو آب و انرژی شریف برگزار می‌شود.

  به گزارش مجله استارتاپ ویکند به نقل از سرویس علمی ایسنا، علی اصغر اعلم‌الهدی، رئیس کمیته علمی «رویداد پیوند آب و انرژی شریف» با بیان این که از اهداف این رویداد کمک به دانشجویان برای آشنایی با چگونگی ایجاد کسب‌وکارهای نوپا است، گفت: امسال، سیزدهمین کنفرانس مهندسی برق با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و انستیتو آب و انرژی شریف، تحت عنوان «رویداد پیوند آب و انرژی» برگزار می‌شود.

  وی افزود: در این رویداد بر روی دو بحث فنی هوشمندسازی و آبیاری تمرکز وجود دارد. در بحث هوشمندسازی، توجه به استفاده هوشمند در تاسیسات آب و انرژی مد نظر قرار گرفته است و در بخش آبیاری، استفاده از روش‌های الکترونیک کنترل برای کاهش هدررفت آب.

  وی تصریح کرد: دانشجویان برق دانشگاه شریف امسال در نظر دارند تا سیزدهمین کنفرانس مهندسی برق را در موضوع آب دنبال کنند. در همین راستا به آنها پیشنهاد شد تا موضوع خود را به فناوری آب اختصاص دهند. در این راه به دنبال این هستیم تا صنعت فناوری آب در بخش‌هایی که به آب مربوط است، بیشتر بررسی شود.

  مجید دهبیدی پور، مدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شریف، هدف از برگزاری این رویداد را ایجاد یک فضای نوآورانه مبتنی بر نوآوری برای دانشجویان اعلام کرد.

  وی با اشاره به این مساله که در خلال رویداد پیوند آب و انرژی، تریگر آب و انرژی هم برگزار می‌شود، توضیح داد: این کار باعث می‌شود دانشجویان علاوه بر کار تیمی، فضای رقابتی را هم تجربه کنند؛ ضمن این که چنین فعالیتی شور و نشاط خوبی ایجاد می‌کند.

  دهبیدی پور ادامه داد: قصد داریم تا فضایی برای ایده پردازی دانشجویان ایجاد کنیم و در آن مسائلی را به آنها آموزش دهیم که بدانند یک کسب و کار موفق چه ویژگی‌ها و ملزوماتی دارد.

  وی اشاره کرد: تقویت حس ایده پردازی و کمک به دانشجویان برای راه‌اندازی شرکت‌های نوپا هدف چنین رویدادی محسوب می‌شود.

  در ادامه، امین نوبختی، رئیس رویداد پیوند آب و انرژی اعلام کرد: این رویداد در اسفند ماه امسال در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود، چرا که بحران آب و انرژی یکی از اصلی‌ترین چالش‌های دنیای امروز است. در سال‌های اخیر توجه پژوهشگران و اندیشمندان این حوزه در سطح جهان، به پیوند آب و انرژی معطوف شده است؛ چرا که آب نقش عمده‌ای در تولید نیرو و تبدیل انرژی دارد.

  وی ادامه داد: از سوی دیگر، انرژی مورد نیاز برای تولید، انتقال، تصفیه و بهره‌برداری از آب در مصارف مختلف، قابل ملاحظه است. هدف از برگزاری این رویداد، فراهم کردن بستری مناسب جهت گردآوری و تعامل بین مهندسان، مدیران و فعالان محیط زیست به منظور افزایش آگاهی و همچنین اهمیت یافتن این موضوع در جامعه مهندسی و صنعت و ورود فناوری‌های نوین مهندسی به این حوزه است.

  نوبختی خاطرنشان کرد: این رویداد شامل بخش مقالات، سخنرانی‌های کلیدی، کارگاه‌ها، نمایشگاه، میزگردها و مسابقه خواهد بود و در محورهای ذکر شده پذیرای مقالات علمی پژوهشگران و صاحبنظران در این حوزه است.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی