اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۵۱۰ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۱

  معاون وزیر تعاون:فضای کسب و کار و بهره وری در کشور بهبود یافته است

  آبادان- ایرنا- معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ترویج فرهنگ ریسک پذیری و سرمایه گذاری را راهکار توسعه کارآفرینی دانست و گفت:وضعیت فضای کسب و کار و نرخ بهره وری کار در دولت یازدهم بهبود یافته است.

  به گزارش مجله استارتاپ ویکند به نقل از ایرنا، حسن طایی روز سه شنبه در خرمشهر در همایش توسعه کارآفرینی، گفت:برنامه های کارشناسی و قابل اجرا در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بهبود وضعیت بازار تدوین شده است که علاوه بر حمایت از فضای کسب و کار، کاهش فشار بر بنگاه های خرد و کوچک را نیز در دستور کار قرار داده است.
  وی با بیان اینکه فرهنگ ریسک پذیری در کار در کشور پایین است، افزود: لازم است، با تنوع بخشی و تامین مالی اعتبارات مورد نیاز کارآفرینان، پس اندازهای خرد مردم نیز به سمت توسعه فعالیت های کار آفرینی هدایت شود.
  طایی ادامه داد:شیوه های تامین مالی جمعی، کانون های محلی و بنگاه های کارآفرین نیز در وزارت آماده شده و بزودی به استان ها ابلاغ می شود.
  وی توانمندسازی مراکز مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی را از اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواند و گفت:این مراکز می توانند به بهبود و پایداری کسب و کارهای خرد و کوچک، تسریع ایده تجاری سازی، ایده ها در تحقیقات کمک کنند.
  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: همچنین در راستای افزایش بهره وری بنگاه های کوچک و رونق اشتغال پایدار نیز اقداماتی انجام شد.

  ** سامانه ملی اشتغال تا پایان آذرماه رونمایی می شود
  معاون وزیر تعاون، رفاه و تامین اجتماعی در ادامه سخنانش، راه اندازی سامانه ملی مشاغل را یادآور شد و گفت:یکی از اقدامات مهم در راستای بهبود فضای کسب و کار، راه اندازی سامانه ملی مشاغل بوده و در حال حاضر آماده شده است و امیدواریم در آذرماه رونمایی شود.
  طایی افزود:این سامانه، شبکه اطلاعات جامع مشاغل ایران است که شامل اطلاعات بازار کار، میزان عرضه و تقاضای نیروی کار، طبقه بندی مشاغل و توصیف ویژگی شغل و مشاغل مشابه یک رویداد اطلاعاتی در بازار کار است که با فناوری نوین اجرایی شده است.
  وی در بخش دیگر از سخنانش به طراحی و اجرای دوره های آموزشی جامع کارآفرینی اشاره کرد و گفت:بر اساس استانداردهای بین المللی در راستای حمایت آموزشی و مشاوره ای از کارآفرینان نوپا، توسعه کارآفرینی و بهبود فضای کسب و کار پایدار، دوره آموزشی فراوانی برگزار شد و توانمندسازی، اشتغالزایی و کارآفرینی دانشجویان در برنامه ای موسوم به 'تاک دانش' پیش بینی شد.
  طایی گفت: هدف این برنامه ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی است و به آشنایی گسترده علمی دانشجویان بازار کار و ایجاد تعامل سازنده و کارآمد بین دانشگاه و صنعت را به همراه دارد.
  وی اظهار داشت: برنامه تاک دانش به طور عمده بر توانمندسازی، اشتغالزایی و کارآفرینی متمرکز است و بر نقش دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی ها تاکید دارد.

  ** اقتصاد و اشتغال دولتی، چالش بزرگ خوزستان
  مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان نیز در این همایش مشکل اساسی و چالش استان را اشتغال دولتی دانست و گفت:بیش از 100 سال از اکتشاف نفت در خوزستان می گذرد، ولی هنوز اقتصاد دولتی در این استان حکمفرما است.
  رضا میرانی افزود:اگرچه اقتصاد کشور در سه بخش دولتی، خصوصی و تعاون تعریف شده است، بیشترین توجه به بخش اقتصاد دولتی است.
  وی ترویج فرهنگ کارآفرینی را ضروری خواند و گفت:ظرفیت بالایی در زمینه های کشاورزی، صنعتی و خدماتی در خوزستان به خصوص شهرستان خرمشهر وجود دارد و باید به آن توجه خاص کرد.
  این همایش در مجمتع فرهنگی و هنری خلیج فارس خرمشهر برگزار شد.
  7100/6125 /1596

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی